sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  sivas'ta ya da tokat'ta psikolog/psikiyatrist önerebilecek olan var mı ve psikologa/psikiyatriste giderken nelere dikkat etmeliyim?

  netten araştırdım çok isim var ama doktorlarsitesinde hiç yorum girilmemiş. devlet hastanesinde önceden psikiyatriste gitmiştim ancak odaya giren çıkandan ve derdimi anlatırken çok utandığımdan bir daha gitmedim. gerçi psikolog ya da psikiyatrist arasında hangisine gitmeliyim bunu da bilmiyorum. tokat'ta ailem yaşıyor. burada psikiyatri hastanesi de var ancak sırf bunun için sivas'tan git gel yapmak beni çok gerecek. sadece konuşmaya çok ihtiyacım var bunu biliyorum. bir psikologun iyi ya da kötü olmasını ne belirler yazarsanız çok sevinirim. sivas'ta mesela bir psikolog buldum özgeçmişi güzel, yurtdışında yüksek lisans yapmış, eğitimi iyi görünüyor. bu bir kıstas mıdır seçerken? iki şehir içinde önerilerinizi bekliyorum. ve nelere dikkat etmeliyim ? bu arada gitme sebebim yaklaşık on yıldır aşamadığım sorunlarım ve son zamanlarda artık dışarı çıkarken bile baygınlık geçirecek hale gelmem ve daha ileri sorunlar. okul hayatım, sosyal hayatım(var denilemez) mahvoldu. toparlanamıyorum. yardımı olacaksa ilaç, doktor ne varsa hepsine razıyım. nefes alamıyorum artık. devlette gittiğimde doktor okb ve adını hatırlamadığım bir teşhiş koymuştu. eklemek istedim.

  1. merhaba, maalesef belirttiğiniz şehirlerde psikolog veya psikiyatrist bilgim yok. zaten internet üzerinden yetkin bir psikolog bulmanın çok zor olduğunu düşünüyorum. nerede bir psikolojiyle alakası olmayan etik ilkeleri olmayan insan var o ünlü oluyor... araştırırken klinik psikoloji yüksek lisansı olmasına dikkat edin derim. yurtdışındansa yurtiçinde yüksek lisans yapmış olması daha iyi, zira klinik psikoloji kültürden etkilenebilir. tabi yurtdışında olması yetkin olmayacağı anlamına gelmez. yurtiçinde yl yapmışsa çok iyi üniversiteler dışında olanları tavsiye edemeyeceğim maalesef, eğitimlerini biliyorum çünkü. yurtdışı yl yapmış olanların bazıları denkliği olmayan ve uzaktan programlardan yl almış oluyor. üniversitenin ismini bir google’da aratın derim. biraz uzattım ama psikolog seçiminin önemli bir konu olduğunu düşünüyorum. maddi ve manevi olarak yatırım yapıyorsunuz sonuçta. umarım iyi bir psikologla karşılaşırsınız ve sorunlarınıza çözüm yolları bulursunuz. kolaylıklar

  6 şubat 23:41

  2. Çok teşekkür ederim süslüm umarım bulurum. Bulup da hüsran yaşamak istemiyorum. Verdiğiniz bilgilere göre bakacağım tekrar

  7 şubat 03:16

  3. Merhaba süslü sivas medicana hastanesinde psikiyatrist zeki kılıçkap bulunmakta. gerçekten bu konu da uzman bir hekimdir. Ancak özele gidecek durumunuz yok ise üniversite hastanesinde bulunan ilgili hekimlerden ve psikologlardan destek isteyebilirsiniz.

  7 şubat 13:51


  4. Merhaba süslüm kısura bakma bugün çok hastaydım bakmadım sözlüğe. Dediğiniz doktoru araştıracağım. Medicana’da muayene süresi kaç dakika acaba biliyor musunuz? Devlet hastanesinde 10 dakika idi:( üniversite hastanesinde de birkaç doktor bakmıştım önceden sanırım orada 20 dakika civarı. 

  8 şubat 03:19

  5. Geçmiş olsun süslüm :) Zeki Bey'in randevu saatlerine baktım 15 dk olarak görünüyor ancak bu süreç konuşacaklarına göre değişebiliyor. İlk tanışma 15 dk dan fazla sürmez sonraki aşamalar da sürede değişiklikler olabilir. Bir de aynı hastane de Begüm Hanım var psikolog o da çok iyi diye duydum onun seans süresi 30 dk :)

  8 şubat 10:07

  6. Çok teşekkür ederim saat içinde :) peki psikiyatrist ya da psikolog hangisine gitmeliyim? 

  8 şubat 18:00

  7. Rica ederiim :) Önce psikiyatrş hekimi ile görüşüp psikolog yönlendirmesi isteyebilirsiniz. Daha sağlıklı bir yol olur sanıyorum ki :)

  11 şubat 09:09

  8. Tamamdır çok sağolun :)

  11 şubat 14:31