yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  23 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  siz de bu tarz yazılar okuyunca üzülüyor musunuz ?

  "kanaatimce kırk yaşına gelmiş bir kadını, bir banknot gibi iki yirmilikle değiştirme imkanı olmalıdır"- douglas jerrold demiş bunu. bu ve benzeri şeyler okuyunca üzülüyorum. daha 20li yaslarimin başındayım ama gün gelecek 40 yaslarima geleceğim. çok adaletsiz bir durum bu. kadın ve erkek olarak yaş itibarı ile eşit değiliz. rakam olarak evet ama yaşlanma talep olarak hayır. bunu kabul etmekte de çoğunlukla sıkıntı yaşıyoruz gibi geliyor bana. siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? en büyük korkularından biri yaşlanmak olan biz kadınlar, yeterince bu konuda durustmuyuz sizce? ve neden erkekler bu konuda çok açıkken kadınlar olarak inatla reddediyoruz? kabul etmekde zorlanıyoruz

  1. Bu şekilde düşünen birileri varken bu şekilde düşünmeyen kişilerde mevcut. 

  19 mayıs 18:55

  2. Iste en fazla 3-5. yaşıt erkeğin bizden yaşlı gözükmesi onlar için sıkıntı değil ki. Bu da bizle kıyas değil ki. Ben böyle bir düzenin taaa... insan ömrünün ortalama 30-50 yaş olduğu dönemlerde belki sıkıntı değilken. Günümüzde bence büyük sıkıntı bu. Ne kadar zorlasak zorlalim yaş alıyor hücrelern şimdi biri gelip. Her ilişki mi şu bu diyecekler. Belki bir kısım kadın için önemli değildir ama çoğu kadın için çok önemli. Burda paraliyoruz kendimizi makyajdir saçtı cilt bakimiydi. Hepsinin temelinde de bu var.

  19 mayıs 18:56

  3. Anonim 2 ama bu şekilde düşünmeyen çok az ama. Ve kim böyle düşünmeyenler? Kadınlar mi? Ve neden ve kac yasinda kendileri? Kabul etmemek veyahut başka bir bakia acısı mi var altta.?

  19 mayıs 18:58

  4. Bu karakter meselesi 50 yaşına gelmiş gidip 20 lik kız ile ilişki istiyorsa bu genelde duygusal bir ilişki olmuyor. Aynı şey kadın üzerindende söyleyeyim eşitlik olsun. 50 bir kadınla 20 lik adam duygusal ilişki yaşamaz. Karşılıklı beklentiler doğrultusunda anlaşmalı ilişkiler.

  19 mayıs 19:03

  5. douglas jerrold'ın tipine baktım degil 20 yasımda 60 yasımda bile bu adama donup bakmazdım. evet genc ve guzel olmak, yaslı ve guzel olmaktan cok daha cekici kabul ama herkes yaslanıyo. erkeklerin yas aldıkca cekiciliklerinin arttıgı bi noktaya kadar dogru. kendine bakmıs 35 yasındakı adamı 25 yasındaki cocuga herzaman tercih ederim, ama 40 yasındakini degil. erkeklerin sexual value olarak pik noktaları 37,38 gibi , sonra onlar da göz ve agız ve cevresi kırısıklıklarıyla, sarkmıs bedenleriyle, cinsel acıdan kuvvetli olmamakla, ozamana kadar dokulmediyse beyaz saclarıyla bas basa kalıyorlar. 28 yasındayım, bu zamana kadar 35 yas ustu 3-4 erkekle flörtlestim, sevgili oldum hepsinin yaşlarından dolayı gerek cinsel gerek fiziksel sorunları vardı. olgunluk olarak gordugum hareketlerinin aslında hayattan bıkkınlık oldugunu da gordum. enerjilerinin 7-8 yas kucuk bana bile yetmedigini gordum. kaldı ki kadınlar botoksla, duzgun beslenmeyle, sacla basla bakımla 20lik kadar olmasa da 40ında bile taş gibi olabilirken, cogu 40 yas ustu erkegin pipisini kaldırabildigini, uzun sure de ereksiyon kalabildigini sanmıyorum.

  kısacası erkeklerin her yasta giderim var senin degerin azalıyo bakıs acısına bakmayın. parası yoksa orta yas ustu bi erkege 20lik kız bakmaz emin olun. ama orta yas ustu kadın guzel ve bakımlıysa cinsel cekiciligi devam eder.

  19 mayıs 19:18

  6. Ben öyle düşünmüyorum. 50 lik erkek 20 lik kız ilişkisinde pek ala duygusal bir ilişki olabiliyor benim gozlemledigim hele hele bu erkek kendine bakmış bir erkek ise. Yani olay salt sahiplenme para ilişkisi değil. Evet var ama ama o kadar da çoğunluk değil. Ha akla ali ağaoğlu vb geliyorsa o başka. Ama 50 lik kadın 20 lik erkek ilişkisinde duygusal durum evet çok çok azınlıkta benim gozlemledigim kadarı ile. Bu konuda yaş konusu gibi eşitlik barindirmiyor

  19 mayıs 19:19

  7. Anon 4 malesef katılmıyorum. Kaldı ki erkek için 40 yaş yaşlı bir yaş kesinlikle değil. Etrafimda 40 yasinda olup "ay bu da gecgin" dediğim neredeyse kimse yok.bir de mevzu kadın erkel ilişkilerin gelince olayındirek erkeğin cinsel performansına gelmesini de pek doğru bulmuyorum açıkçası.bu bir sağlık sorunu

  19 mayıs 19:23

  8. Ben yavaş yavaş aşmaya başladım bunu süslü. 24 yaşındayım ve birkaç yıl ben de bunu çok taktım kafama. Hayatıma biri girince ve yavaş yavaş olgunlaşmaya başlayınca farklı bir açıdan bakmaya başladım. Seksüel olarak duruma baktığımızda evet yaşlanmak kadınlar için eksi puan. Fakat seni seven, olgun, karakter sahibi bir erkeğin sana olan seksüel bakışı da artan yaşla beraber yol alır. Yani yaş aldıkça davranış biçimlerimiz de bakış açımız da değişiyor normal olarak ve bu erkekler için de geçerli. Normal bir erkek 20’lerinde 20’li yaşlardaki kadına duyduğu tutkuyu, 40 yaşına geldiğinde de 40 yaşındaki kadına duyar ama o tutkunun  şekli de yaşı gibi değişir elbette. İki taraf için de bu böyledir. fakat 40 yaşındaki bir erkek İlla ki 20 yaşındaki bir kadınla olacağım diye ısrar ediyorsa sıkıntılı bir davranıştır bu. Elbette 20 yaşındaki bir kadına aşık olabilir elinde olmadan ama eğer o yaşa illa ki takıksa sorunlu bir davranıştır o. Bu şekilde düşündüğümden beri yaş almak korkutmuyor beni. Her yaşın ayrı bir güzelliği var sözü klişe gibi görünse de özünde çok doğru bir söz. Önemli olan güzel yaşlanmak, kendine bakmak, kendini hem bedenen hem de ruhen besleyebilmektir. Yüzümüz kırışacak evet ama 60 yaşına geldiğimizde abartısız küçük müdahalelerle 50 yaşında görünebiliriz. Sağlıklı ve ışıltımızı kaybetmeden yaşlanabilriz. Gençken sahip olduğumuz o seksüel çekimi 50’li yaşların sonuna kadar sürdürebiliriz. 50’den sonra da o seksüel çekim yerini Bilge bir görüntüye bırakacaktır.  Bu da Harika bir şey bence. Elbette kendimize bakarsak böyle olacaktır. Sonuçta bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur süslüm. 

  19 mayıs 19:27

  9. soruyu soran anonimcigim, erkegin yas aldıkca cinsel olarak gucsuzlesmesi saglık sorunu degıl doganın kanunu. yas alan kadın cekici degil densin ama yas alan erkek gucsuzlestikce ya onemli bı konu degil densin yok ya. ikili ilişkilerde en onemli konu cinsellik. tabiki bu acıdan bakıcaz. adam cooook cekici olabilir yatakta seni tatmin edemiyosa, nefes nefese kalıyosa, 3 dk da bosalıyosa o cekiciligin ne anlamı var soyler misin?

  19 mayıs 19:31

  10. Soru sahibi ne duymak istiyosunuz anlamadim ? Evet erkekler her zaman genç kadınları beğenecek onlari isteyecek? Biz yaş alıcaz ve mutsuz olucaz falan mı

  19 mayıs 19:34