8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

sizce birinin özgüvenli olduğunu belli eden davranışlar vs neler?

özgüven geliştirmek için hep şey deniyor: ''özgüvenli biri gibi davran, gitgide bu tavır üzerine oturur.'' sizce özgüvenli biri nasıl belli eder kendini?

1. Aşk hayatı mesela: reddedilmekten kessssinlikle korkmamak açık açık konuşmak çok özgüvenli bir hareket. Sonucundan bağımsız olarak kendi değerinizin farkında olduğunuzu gösterir.

16 mayıs 14:41

2. Kalabalık ortamlarda konusabilme, mesela bir amfide bir toplantıda aklına takılanı sorabilme. Sosyal bir ortama girildiğinde rahatlıkla kendini ifade edebilme. Hakkını savunabilme, benim için kısacası her koşulda ve her ortamda kendini iyi ifade edebilmek.

16 mayıs 14:46

3. Statü endişesi yaşamadan kalbinin istediği işte çalışabilmek. bu çok basit gibi duruyor ancak altında sağlam özgüven isteyen bir hareket bence. 

16 mayıs 14:57


4. Giyim, kuşam, saç, makyajdan da bağırıyor bence özgüveni böyle insanların. Böyle yazınca nur yavuzer vs gibi instabloggerların gerçek olmayan özgüvenli, sade, çabasızmış gibi saçı başı gelmesin ama akla. uzunca yazmaya gerek yok zaten görünce anlaşılıyor benim dediğim örnekler.

16 mayıs 15:00

5. dik ve sağlam fakat gergin olmayan rahat bir yürüyüş, ses tonunun duyulabilir olması, konuşurken elleri iyi kullanabilme...

16 mayıs 15:07

6. Cikarir masaya vurur.

16 mayıs 15:48

7. 4.anonim bir örnek verebilir misiniz tanıdığımız insanlardan mesela?

16 mayıs 16:30


8. 7. Anonim inanın tanınmış kimse gelmedi aklıma. Hepsinde bir zorlama var, bir markayı göze sokma vs.  İş hayatında tanıştığım, duruşlarını bildiğim gördüğüm insanları düşünerek yazdım o örneği. Bir onlara bakıyorum bir tanınmış insanlara ve net şekilde görüyorum farkı. 

16 mayıs 19:26