9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

sizce duyduğum his gerçek mi yanılıyor muyum?

9 yıllık ilişkim hüsranla sonuçlandı. nişanıma bir gün kala iş bozuldu. yaklaşık bir buçuk ay oldu be olay hala taze. bazen gözlerim doluyor, ağlıyorum ama arkamda durmayışı ve ailesinin tavrından sonra benim içimde sevgi kalmadı. bugün ilk kez biriyle konuştum. görsel olarak çok etkilenmesem de fikirleri, eğitim durumu, kültür düzeyi ve hayata bakışı beni gerçekten çok etkiledi ve sanırım ondan etkilendim. bu bir hoşlantı mı yoksa boşlukta olduğum için mi böyle hissettim bilemiyorum. çok kibar, anlayışlı, açık görüşlü bir erkek. ama bana sanki onunla konuşmam ayıpmış gibi geliyor. sizce ne yapmalıyım? buluşalım dedi ve ben gerçekten çok heyecanlandım. hayallerimiz, hayata bakışımız aynı. ama içimde bastıramadığım bir korku var.

1. Boşluktasınız. Hoşlanmıyorsunuz hoşlanamazsınız diyemem tabi ki ama şuan kırgın ve duygusal olarak yanlış kararlar almaya meyilli olduğunuzu düşünüyorum 9 yıllık ilişkiyi nişan arifesi bitirmiş biri olarak. Gördüğünüz İlgi ve değer de sizi etkilemiş olabilir fikrim acele etmemeniz yönünde 

10 ekim 07:38

2. Henüz çok erken diye düşünüyorum.Kendinize biraz daha zaman verin . Bir hüsranı ,kalp kırıklığını kaldırabileceğinizi düşünüyormusunuz ? Hiç sanmam .Acele etmeyin süslü .

10 ekim 08:13

3. Elbette tekrar biriyle birlikte olup, seveceksiniz. Ama bence de henüz erken 9 yıl ve nişana az kala bitmiş, biraz nefes almaya acınızı yaşamaya hatta ilişkinin yasını tutmaya ihtiyacınız var. Şu süreçte çok iyi biri olsa dahi siz hazır olacak mısınız ben emin olamadım.

Biraz kendinize alan ayırın zaman verin nefes alın.

10 ekim 10:55


4. içinden nasıl geliyorsa öyle davran. Nişanlımdan ayrıldıktan 6 ay sonra biriyle görüştüğümde herkes çok erken dedi, eski nişanlım hemen birini mi buldun diye mesaj attı. insanlar senin ne yaşadığını, ne hissettiğini bilemezler. Onlar sana hiçbir zaman “bu kadar zaman yeter hadi devam et kendi hayatına” demeyecekler. Bana kalırsa görüş fakat temkinli davran, duygularını iyi ölç. Umarım çok mutlu olursun. 

10 ekim 10:58

5. Çok teşekkür ederim. Son süslü dediklerinde çok haklısın. Kimse yaşadıklarımı anlamıyor. Temkinli biçimde konuşacağım. Olmazsa arkadas olarak hayatımda olmasını isteyeceğim biri. Hakkımda hayırlısı olur inşallah.

10 ekim 19:46

6. Hepinize teşekkür ederim.

10 ekim 19:46

7. zaman kavramı kişiden kişiye çok değişebilir. kimisine bir ay kısa gelir kimisine bir yıl. siz kendinizi iyi hissediyorsanız yeni insanlar tanımakta, flörtleşmekte sıkıntı yok bence.

10 ekim 23:31


8. 7 yıllık ilişkiyi bitirip 2 ay içinde yeni ilişkiye başladım. Çok da memnunum kararımdan ama benimki sizin kafçdar travmatik bitmemişti. Bence duygularınız soğuyana kadar flört aşamasında kalın, belki sizin için daha zor olabilir çünkü unutmak.

11 ekim 10:46

9. Bunu söylemek istemezdim ama önceki ilişkimde 6 ay once yasadığım birseyden dolayı cok pişmanım. Oyüzden beni bu şekilde kabul etmeyecek biriyle sevgili olmal hem onun hem de kendi vaktimi harcamak istemiyorum. Önceki ilişkimle ilgili zaten herşey bitti kafamda ve asla geri dönüş olmayacak. 

11 ekim 13:35