sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
16 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

sizce erdoğan gidince nasıl bir türkiye olacak, muharrem incenin kazanacağını umut ediyorum, hayranlıkla izliyorum onu. bunların gidişleri?

nasıl olacak, çok da siyasi dönemlerle ilgili bilgim yok hayal edemiyorum :) 

1. bence türkiye kalkınma dönemine girecek, çoğu şeyin ilk işi olduğunu söylüyor; yapabildiğini hemen yapacak bence. gereksiz inşaatları, projeleri durdurup tamamen ekonomiye ve kalkınmaya yöneleceğini düşünüyorum. fabrikalar, iş imkanları, bilim merkezleri bunların hepsi ekonomimizi hareketlendirmek için yapılacak şeyler. ve tabiki üretmek için. ülkemizin kaynaklarını daha doğru kullanacağını düşünüyorum yani mesela dışardan saman, tahıl almayız. inşallah muharrem ince seçilir...

13 haziran 2018 10:49

2. ++ erdoğan gidince kaos ortamı olabilir. hatta en korktuğum şeylerden biri de seçimlere hile karışması.. çünkü malum parti hakim parti konumunda değil, hegemon parti konumunda. ilk seçimde olmasa bile ikinci seçimde sabotaj etmeye çalışacaktır bence. umarım öyle bir şey olmaz. 

13 haziran 2018 10:52

3. Benim de hiç umudum yok, dün ablam ve eniştem gelmişti bize. Muharrem ince Ramazan’da alkol içiyormuş, nasıl ona oy verirmişiz, yine klasik reis söylemleri. Muhafazakar seçmen bu şekilde bence, olay onlar için bu kadar basit. Anlatmaya çalışınca da anlamıyorlar zaten. 

13 haziran 2018 11:18

4. dün muharrem ince bi mitinginde oyunuzu verdikten sonra eve gitmiyosunuz bekliyosunuz sonra da ben ysk de bekleyeceğim tarzı bi şey dedi. Güven veriyor bana ince. İnşşallah kazanır inşallah.

13 haziran 2018 11:47

5. ya biz artık ortadoğu ülkesi olduk, hem coğrafi anlamda avrupa tarafından itiliyoruz hemde ideoloji anlamında yüzümüzü ülkece oraya döner olduk. özellikle din konusunda. ben dine karşı değilim, inanıyorum. ama çağımızın getirdiği gereklere göre bir devletin dini olmaz, olamaz. suriyeliler bu ülkeye duyar kasmak için alındı, sırf müslüman oldukları için. yardım edilmesin demiyorum tabiki de, onların yaşadığını bizim ülkemiz yaşamaz inşallah, ama onlar hristiyan olsa sadece insan oldukları için bu ülkeye alınacak mıydı? baştaki hükümet bile isteye halkı oturup tüketen bir kitle haline getirmeye çalışıyor. bir insan ülkesine bunu neden yapar? neden gelişsin, üretsin, ihracat yapsın istemez? işine gelmeyen ne var? dedim ya hile karıştırdığı için artık hegemon parti, öyle ya da böyle muhalefete fırsat vermiyorlar artık. bende çok şaşırıyorum gerçekten. bakın ben siyaset okuyorum, çok bilmiş olduğumu değil sadece bu konuda birçok kitap okuma fırsatım oldu. okulumda benimle aynı bölümü okuyan kız arkadaşım nasıl olur da rte savunur aklım almıyor, hiçbir şey bilme, hiçbir şey okuma! ya sen doları da mı görmüyorsun? sen dalga geçer gibi vaadettikleri kıraathaneyi de mi duymuyorsun? bölünen okul senin okulun değil mi? elindeki telefonu almak için babanın daha ne kadar çok çalışması lazım? ödediğin vergilerin farkında değil misin? gelecek kaygın da mı yok? 

birkaç tane dairemiz var, ödediğimiz emlak vergisini ben biliyorum. 8.000 emlak vergisi mi olur? sağolsunlar 4 taksit yapıyorlarmışta son taksidi kaldı! 

 muharrem incenin doğru şeyler söylemesinden dolayı aklı olan herkesin hak vermesini umut ediyorum...

13 haziran 2018 11:53

6. Ben de umut etmek istiyorum ama edemiyorum ne yazık ki. Ülkemizdeki seçmen kitlesinin cogunlugunu ne yazik ki adayları dinleyip, ülkenin durumunu analiz edebilen, sorgulama yeteneğine sahip insanlar oluşturmuyor. Geçenlerde bir video izlemiştim mesela kime oy verirsiniz ve neden diye soruyorlar, adam sadece çünkü onu seviyorum bunu sevmiyorum diyebiliyor gerekçe olarak. Hayatında hiç neden sorusu sormamış, hiçbir şeyi sorgulamamış, hiç argüman üretemiyor bile neyi neden destekledigine dair. Ülkenin çoğunluğu bu durumdayken benim pek ümidim yok. Kaldi ki oy için bir sürü insana vatandaşlık da verildi malum.

13 haziran 2018 12:17

7. Arkadaşlar umutsuz olmamız için bir neden yok. 2014 seçimlerinde bile zar zor aldı rte, 51-52 filandı. Ekmel vakasına rağmen. Referandumda gördük çoğunluk olduklarını, istenmediklerini. Mümkün değil bu rüzgarın önüne geçmeleri. İsteseler de istemeseler de gidecekler başka yolu yok.

İnce ağırlığı ekonomiye verir diye düşünüyorum. Bir de öğretmenliğin ve dahi eğitimli olmanın itibarsızlaştırılması durdurulur ivedilikle sanırım. 

13 haziran 2018 12:17

8. Ben 7. Anonim,umutsuzum ama mesela ince gelirse de eğitim kalitesinde ilerleme kaydedecegimizi, dışa bagimliligimizin azalacağını ve daha üretebilen bir ülke olacağımızı düşünüyorum.

13 haziran 2018 12:21

9. ince kazanırsa eğer resmen bir enkazı teslim alacak her yönden. çünkü durum gayet ortada ve açık. ekonomik olarak bitik bir toplumuz, üretim ve tüketim kıyaslandığında hiç bir alanda kendi kendine yetebilen bir ülke değiliz. hemen düzelecek bir ortam da malesef yok ki üstüne ben malum kişiler giderken öyle kuzu kuzu, sessiz, sakin kalacaklarına ya da gideceklerine pek inanmıyorum. bakınız; 7 Haziran seçimlerinden sonra ülkede olanlar. ayrıca sadece ülke yönetim kurumları, bakanlıklar falan değil tek tek neredeyse her kurum ve kuruluş malum kişiler ve onların yandaşlarıyla dolu (medya, asker, bir çok özel şirket). hem seçimlere hile hurda katmaları, pusulasız oylarda malesef türkiye gerçeği. geçen referandumda hatırlarsınız ilk defa ankara ve istanbul'u kaybettiler hayır oyu daha yüksek çıkmıştı bu şehirlerde. bence sebebi, burada oy veren seçmenin sandıklarına sahip çıkmasıydı ancak anadolu'nun en ücra noktalarında neler olduğu ile ilgili bir varsayımda bulunmak oy sayımıyla alakalı gerçekten imkansız. neler döndüğüne dair aklımıza bile gelemeyecek planlar, saptırtmalar olabilir. o bölgelerdeki seçmenin de duyarlı davranması gerekiyor ve umarım bu seçimde bu gerçekleşir. seneler sonra ilk defa bu kadar yeşerip, dallanıp budaklanan umudumuz bu sefer gerçekleşebilir umarım, çünkü tamam artık yeter.

13 haziran 2018 13:12

10. off muhafazakarsanız da gidin akşenere oy verin ya daha ne olması lazım ülkede caymanız için??

13 haziran 2018 22:21