8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

sizce gelmesine onay vermeli miyim?

annemin bir arkadaşı vasitasıyla biriyle tanıştım. 2 haftadır görüşüyoruz. iyiyiz hoşuz hatta sürekli mesajlaşıyoruz vs. annemler yarın tatile çıkıyorlar ve pazara kadar evde yalnızım. çocukla rakı içeriz muhabbeti yapmıştık.. şimdi evde içelim dışarı çıkmayalım diyor. ve ben yanlış anlaşılmasından dolayı istemiyorum, bunu onada söyleyemiyorum. onun yerinde başkası olsa gel içelim derdim ama aracı olduğu için çekiniyorum. sizce ne yapmalıyım? amacı ne olabilir. 

1. Rahat olmadığınız bir şeyi yapmayın süslü. Beklentinizi açıklayın. Maalesef evde buluşma için müsait değilim ama dışarı çıkarmak istersen haftasonu boş olacağım yazıp sevimli bir emoji koyun. (Youtubedaki matthew husseyden öğrendim ingilizce biliyorsanız bakın mutlaka videolara) 

18 haziran 14:17

2. Ben de kesinlikle ilk anonime katılıyorum. Rahat hissetmeyecekseniz çağırmayın. 

18 haziran 14:24

3. Neyi öğrendiğimi yazmamışım yarım saattir ben de bakıyorum cevabıma:))) Bu tür rahat hissetmediğin durumlarda nasıl davranacağın nasıl cevaplar verecegin konusunda matthew husseynin videoları var. Örnek olarak süslünün durumunda sınır koyup neyi bekleyip beklemediğinizi belirtmeniz gerektiğini söylüyordu videoda. Ama aynı zamanda bunu yaparken aşırı sert olmamak için de tatlı bir emojiyle bitirin diyordu mesajı. yani hem yönlendiriyorsun ne istedğinle ilgili hem de sınır çiziyorsuyun yukarıda verdiğim mesaj örneğinde. Umarım şimdi anlatabilmişimdir. Aceleyle yazdım biraz.

18 haziran 14:37


4. Bu arada anonimlikten çıkmışım ama zaten 1. De de yanlışlıkla anonim olmuştum:))

18 haziran 14:38

5. kendi evine davet etse hadi neyse de sizin eviniz için nasıl evde içelim rahatlığını buluyor

18 haziran 15:44

6. Bence yeni tanıştığınız için nabzını yoklayın,kibar bir sebeple reddedin, örneğin zaten hep evdeyim dışarıda vakit geçirmek istiyorum gibi bir bahane uydurun. Bir yandan da niyetini kollayın, bana da bu teklif pek masumca gelmedi. Ayrıca erkeklerle evde buluşunca hep ortam farklı yerlere yönleniyor

18 haziran 15:52

7. Süslüm özel değilse hangi şehirdesiniz? İstanbul mu?

18 haziran 23:00


8. bence kabul etmeyin. ailenizle yasadiginiz bir ev ustelik. zaten bu devirde yeni tanistiginiz birine guvenmeyin evinize alacak kadar. eger gorusecekseniz disarda gorusun..

19 haziran 13:48