36 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

sizce haklı mıyım haksız mııı?

sevgilime yıldönümü hediyesi olarak saat almıştım ama o bana hiçbir şey almamıştı. sonra benim saat aldığımı görünce ben de sana hediye olarak saat alayım dedi. ben de sen benim zevkimi bilmiyorsun boşver alma dedim, zaten öyle saat takan biri degilim. neyse o ısrar etti, ben sana model göstereyim de sen model olarak beğendiklerini göster diye. ben de onun gosterdiklerinden cok begenemedim ama dedim celik kordonlu saatlari cok begenmiyorum diye. gecen gun de sana saat alacagim, nasil bir sey olsun dedi. ben de dedim oradaki saatleri cek at bana ben seceyim. cekti atti, ama cogu celik kordonlu ya da silikon saatler, ben de attigi modelleri begenemedim. o da en son almadi zaten bana saat. sonra bana dedi ki sen insan olsan sen nasil istiyorsan öyle al derdin, saatlerin fotograflarini istemezdin, bir ton saatin icinden bir tane begenemedin. hayir daha once bana kolye almisti ve gercekten zevkime hic uygun degildi ve takmadigim her an niye takmiyorsun diye beni bunaltiyordu. sizce ben cok mu hatali davranmisim?

1. İyide siz zaten demişsiniz zevkimi bilmiyorsun alma o da kendi zevkine göre bir yere girip size foto atıp beğenmenizi beklemiş çok zoraki olmuş yani ben sizin dediklerinizi okuyunca size hak verdim ama onun yaptığı da düşünceli bir tavır olmuş o da haksız sayılmaz ben sözü sonraki süslülere devrediyorum :)

12 şubat 19:37

2. Sorunuzun cevabı çok göreceli bir cevap olabilir. Neden diye soracak olursanız, ben mesela erkek arkadaşımın bana alacağı hediyeye asla müdahale etmem. Onun zevkiyle almasını isterim, kötü bile olsa o düşünmüş beğenmiş derim. En kötüsünü de arada takarım gönlü olur diye. Hayatımda sadece bir kere müdahale ettim, şuan aklıma geldikçe  utanıyorum. Keşke fotoğraf istemeseydiniz, sadece nasıl birşey beğeniceğinizi tarif etseydiniz. Bana göre şuan ayıp olmuş. Ama dediğim gibi bana göre, başkası doğru yapmışsınız diyebilir. 

12 şubat 19:40

3. Zaten o an bana benim icin begendigi bir modeli atti ve gercekten hic beğenmedim. Ben de bir mavi saate bunu begendim ama hep kullanamam ki demistim (cunku daha once kolyeyi takmadigimda hep bunalttigindan bunda da ayni sey olur diye dusundum). Iste bana o kadar modelden hicbirini mi begenemedin, hep takacağın saati nasil bulacaksin celik olmazsa diye kızdı.

12 şubat 19:42


4. Ama suslucum arada takmayi birakin bir kere kullanmayayim laf soyleyecek biliyorum, begenmedigim bir seyi her gun kullanmasi da insani sıkıyor.

12 şubat 19:44

5. İki tarafıda pis çubuk. Pek bilemedim.

12 şubat 19:47

6. ben böyle hediye olaylarına biraz duygusal bakıyorum. yani mesela sevgilim bana hediye almışsa zevkime uymasa dahi aldığı şeyi aşırı önemsiyorum. 1 kere bile olsa kullanıyorum, giyiyorum. bilmiyorum belki de ben duygusal bir insanım. sizin yerinizde olsam alacağı şeye müdahale etmezdim.

12 şubat 19:51

7. Gönlü olsun diye saati bir kere takmaktansa sizin zevkinize göre alınıp rahatlıkla kullanılması fikrindeyim bende. Sonuçta ucuz değil saatlerin fiyatları da. Beraber gidip alma şansınız yok muydu?

12 şubat 19:59


8. Sen insan olsan ne ya :( ah süslücüm hem suçlu hem güçlü. Senin baştan onun içine sinsin diye kabul etmende kabahat ya kıyamam

12 şubat 20:08

9. bence siz ona saat aldınız diye saat alması bile en baştan düşüncesizce. başka bir şey bulamamış mı? hiç düşünmemiş bile. ayrıca insan olsan me demek, çok kırıcı. siz haklısınız bence süslü.

12 şubat 20:11

10. (yazar: pinkcloud) malesef şu ara ayrı sehirlerdeyiz. Beraber almaya gidemezdik o yüzden.

Tesekkurler susluler destekleriniz için.

12 şubat 20:14