59 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

sizi süslü sözlükten soğutan şeyler?

evet süslüler. biraz da süslü hakkında konuşalım istedim ve hatta kendimiz hakkında da biraz özeleştiri yapalım. sizi süslü sözlükten soğutan durumlar var mı? örnek vermek gerekirse, benim artık çok fazla emek verip detaylı ürün girdisi yazasım gelmiyor. çünkü oturup enine boyuna her detayına kadar değerlendirdiğim ürün girdileri bile amaçsızca eksilenmeye başladı mantığını gerçekten çözemiyorum. onun dışında sorusuna istenilen cevabı alamayınca agresifleşen soru sahipleri ve eleştiri sınırını aşan ve hatta insanlara emir verir gibi cevap veren anonimler de cabası.  ayrıca aman ha kendinizi güzel bulduğunuzu, zayıf olduğunuzu ya da beyaz tenli olduğunuzu(gizlinot: şaka gibi) veya pahalı makyaj malzemeleri kullandığınızı söylemeyin yoksa eksi yağmuruna tutulabilirsiniz. ben şahsen sözlükteki bu nefret rüzgarlarından yoruldum. sizler ne düşünüyorsunuz? eleştirilere de açığım.  son olarak süslü sözlük mobil uygulamasının olmaması ve mobilden girdiğimizde veremediğimiz linkler, etiketleyemediğimiz yazarlar meselesi de ayrı bir tartışma konusu olabilir :)

1. Soru cevapta soruya cevap verilmeyip tartışma çıkması. Altında tartışma olan soruyu bi daha açıp okumuyorum, insanların birbirine laf sokuşu beni hiç ilgilendirmiyor, bundan zevk almıyorum. Ayrıca beğenmediğim görüşteki yazarı engellemek istiyorum ama buna olanak tanımıyorlar.

Bir de eksilenince ağlayanları anlamıyorum maksimum on kişi falan eksiliyor genel linç edilicek bir şey yazmadıysanız on kişi sizinle aynı görüşte olmayıversin çok mu önemli neden bunu kafanıza takıyorsunuz?

14 mayıs 13:17

2. aslında konu dışı sekmesine yazdığım girdiler için eksilenmeyi önemsemiyorum. ama emek verip bir ürünü paragraf paragraf incelemişim ve yazdığım şeyler (her hangi bir ürün için) ciltte duruşu, sivilce yapıyor olması veya olmaması, kapatıcılığı renk vermesi vs. o ürün bende sivilce yapmamıştır fakat sende yapmıştır zaten ürün yorumları subjektiftir bunu göz önünde bulundurmak yerine direkt eksiye basmak bana çok saçma ve çocukça geliyor. 

14 mayıs 13:22

3. bir sürü insanın olduğu bir ortamda farklı görüşler olması bana tuhaf gelmiyor. herkes mükemmel değil ki, illa ki aramızda can yakmayı seveni, dedikoduyu, kontolcülüğü seveni de vardır. psikolojik rahatsızlığı olan, güvensiz olup burada aslan kesilen de vardır. belki de gerçekten beğenmemiştir giriyi, belki incelemeye değil de bambaşka bir şeye takılmıştır, belki size kişisel olarak sinir oluyordur. kalabalık ortamlarda her şey mümkün. çok takılmamak lazım. ben soğumuyorum o yüzden.

14 mayıs 13:35


4. kontrolcülüğü olacaktı o. yani agresif, azarlar cevaplar veren anonimlerin bir kısmı kendi söylediği muhteşem bir çözümmüş gibi algılanmayınca sertleşiyor. olabilir, herkes farklı farklı burada.

14 mayıs 13:36

5. ben eğer aşağılayıcı ya da cinsiyetçi bir ifade varsa girdi içinde, istediği kadar uzun yazsın emek versin eksiliyorum. ha diyeceksiniz ki mesaj at düzeltmesini söyle hem o da öğrenir. daha önce mesaj atıp ifadesinin yanlış olduğunu söylediğim birkaç kişi kabul etmedi ve hatta eleştiri aldıkları için zannediyorum kabalaştılar. o zamandan beri mesaj falan atmıyorum.

14 mayıs 13:41

6. tenim cok beyaz aşırı kızarıyorum demenin nesi kötü anlamadım ya hahah.buraya yazmadım ama yazabilirim öyleyim ne var ki bunda. sivilce çıkıyor da diyebilirim cilt sorunu cilt sorunudur.

beni bunlar soğutuyor evet buldum nfkdk

14 mayıs 13:52

7. Ben yine 1. Anonim. Gösteriş çabası onun kendisiyle alakalı problemleri olduğunu gösterir siz neden sinirleniyorsunuz ki engelleyin geçin. İnternette istemediğimiz bir insanı görmeme özelliği var ve bu çok büyük bir nimet bence herkes kullanmalı Yemin ederim ki laf sokmuyorum gerçekten böyle düşünüyorum.

14 mayıs 13:54


8. aynen gocundum, cünkü beyaz tenliyim ve kızarıyorum. bunu söylemek sizi niye rahatsız ediyor siz niye gocundunuz onu merak ediyorum:D

14 mayıs 13:56

9. 7. anonim beni soğutan şeylerden. insanlar bir şey yazmadan önce bin kez düşünüyor siz her şeye alındığınız için. 150 kiloyum, sivilceden yüzüm gözükmüyor, erkek arkadaşım hem aldatıyor hem dövüyor falan, kuru ekmekle besleniyorum falan dersen ancak gösteriş yapmamış oluyorsun :D

14 mayıs 13:56

10. süslü sözlükte benim de genel olarak düşünce yapısını beğenmediğim, kendime göre bulmadığım yazarlar var. ama şu ana kadar kimseyi engellemedim çok sinirlensem bile(gizlinot: isteyen tabii ki engelleyebilir ona bir şey demiyorum) çünkü ben de çok sesliliğe inanıyorum. beğenmesem bile herkesin görüşü farklı olabilir, girdiler çok cinsiyetçi, aşağılayıcı ve bilgiden yoksun-özellikle süslü sekmesi için- yazıldığında eksiliyoum ancak. 

ama benim bahsettiğim şey, "neden eksiliyosunuz yeaaa neden soruma öyle cevap verdinizz" değil de süslü sözlüğün amacından sapan insanların şuursuzca hareket etmesiydi aslında. ve evet haklısınız, bu tarz insanlar toplumun her yerinde var sadece buraya özgü değil.

14 mayıs 13:59