sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  29 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  sizin ilk fitness gününüz nasıldı kızlar?

  süslülerim merhaba, ben yürüyüş ve şekersiz beslenmeyle 80 kilodan 64 kiloya indim, hep kendi kendime 65'i göreyim salona yazılacağım der, kenara para atardım. olmuşken en güzeli olsun diye hayâl kurardım hep. geçen hafta spora yazıldım, bir hafta sadece kardiyo çalıştım ve bugün ağırlıklı olan makinalara geçtim. hoca bana sadece, şu makinaya geç sonra şununla şu kadar yap dedi. ben tabi uzay mekiğine binmiş gibi hissettim. ağırlıklar falan nasıl ayarlanır bilmiyorum mantığımla onu da hallettim ama kızlar yapamıyorum bildiğiniz. hoca o sırada arkadaşı olan bi kıza benimle ilgili bir şeyler söyledi ve gülüştüler kendimi çok kötü hissettim. diğer makinaları da kullandım ama dediğim gibi en düşük ağırlıkla bile beceremedim. kendimi sirkte spot işık'larının altında hissettim. hoca sonra bana "hiç yapmasaydın daha iyiydi eheheh" gibi bir şey söyledi. hazır cevap bir insan değilim ve motivasyonum düşmedi ama, boşa mı çaba harcıyorum süslüler? böyle olup sonradan bu işi beceren oldu mu aranızda? 

  1. Kimse annesinin karnında öğrenmiyor o makineleri ayarlamayı. Hangi salona üyesiniz bilmiyorum ama o trainerla bi daha muhatap olmayın. Başka birini bulup "yeni başladım, cihazların nasıl ayarlandığını gösterir misiniz" deyin. 

  BaZı trainerlara anladığı üslupla konuşmak lazım gerçekten bi tarafları fazla yukarıda. Takmayın süslücüm. Umarım hedeflerinizi başarırsınız :)

  6 kasım 2018 13:18

  2. Süslüm cevabın için çok teşekkür ederim, salonuma çevremde maddi olarak gücümün yettiği tek yerdi biraz el mahkum kayıt oldum. Diğer hocaların da çok ilgili olduğunu düşünmüyorum ama aletlerin isimlerinin fotoğrafını çektim, YouTube dan izleyerek öğrenicem, hoca benimle dalga geçmesin de yardımı kalsın modundayım şu an:) 

  6 kasım 2018 13:26

  3. Suslum motivasyonun düşmesin sakın. Sorun sen de değil, çok bilmiş hocada. Siz oraya butçenizden kesip parasını vermişsiniz. Tabiki oğretmesi sizin hakkınız. O cihazı daha once kullanmadığınızı, oğretmesini rica edin. İsterseniz 10 kere sorun. Hiç çekinmeyin. Eğer tavırlarında değişiklik gormezseniz, moralinizi bozuyorsa kendisiyle konuşun.

  6 kasım 2018 13:45


  4. Süslüm çok teşekkür ederim, haklısınız sorun onda. Ama benim kollarımda da hiç derman Yok sanırım 4,5 kiloyu bile kaldıramadım🙈 Umarım gelişirim ve o çok sevgili trainerıma güzel bir cevap veririm.:) 

  6 kasım 2018 13:59

  5. Bulunduğunuz yer Sivas mı ?Benimde gittiğim salonda buna yakın bir şeyler oldu. Bende inatla sürekli sordum nasıl yapılıyor gösterin nasıl ayarlanıyor siz yapın diye 

  6 kasım 2018 14:38

  6. 5. Anonimcim, burası biraz aile salonu tipli bi yer beni ciddiye alacaklarını pek zannetmiyorum 3 aylık üyeyim diye 

  6 kasım 2018 15:04

  7. 6. Süslüm yok Ankara'da. Siz devam ediyor musunuz peki şu an mutlu mesut? 

  6 kasım 2018 15:04

  8. Süslü valla gıpta ettim sana. benimle aşağı yukarı aynı kilodan 64 e düşmeniz ... nasıl imrendim anlatamam. Siz o kadar kilo vermişsiniz bence işin bundan sonrası size vız gelir. herkes annesinin karnında mı öğreniyormuş bırakın kendi çaplarında takılsın onlar assla umursamayın. eminim bu işine layıkıyla yapacak hale gelirsiniz size kendimden çok güvendim desem yeridir.

  Bunların hepsi bir yana nasıl böyle güzel kilo verdiniz ? Ben kendi adıma feyz almak isterim.

  6 kasım 2018 15:11

  9. Çok özür dilerim, ama hocanız tam bir gerizekalı. Başkasını takmayın lütfen süslücüm. Ben kaç yıldır salona gidiyorum, hala arada bazı yaptığım hareketlere kendim de gülüyorum. Biraz gözlem yapın, youtube'dan videoları izleyin, aletler filan daha tanıdık gelir. Lütfen motivasyonunuzu kaybetmeyin.

  6 kasım 2018 16:28

  10. 9. Anonimcim, ben rafine şekeri hayatımdan çıkardım ve Karatay tipi beslendim. ilk 10 gün gerçekten zordu ama 1 ayda mucize görmeye başladım, çünkü şekersiz beslenme direkt inceltiyor yağdan gittiği için. sonra kendi kendime şekerli şeyler hiç cazip gelmemeye başladı. Motive olmuştum. Evimin yakınındaki parka da filtre kahvemi içip yürüyüşe gittim haftada 4 gün.  İnanın ben en yapamayacak insandım siz daha güzellerini yaparsınız Eminim.🙏 Bana güvendiğiniz için çok teşekkür ederim ayrıca.

  6 kasım 2018 17:53