5 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

son sigortam eski isyerim gozukuyor?

ben son 1 aydir baska yerde calistim ama mobbing gordugumden isten ciktim. hatta mudur benden once bildirdigi icin isten atildi gozuktum. simdi sevgilimle konusuyorduk durduk yere sigortama bakma fikri geldi. bir baktim bir onceki calistigim yer son sigortam gozukuyor. calistigim yerden 1 hafta once istifa ettim. gss baglanmak zorunda kalicam bunlar yuzunden. simdi ben ne yapmaliyim ?

1. Tam olarak ne zaman başladınız ve ayrıldınız? Sigortanız ay sonunda görünür. Yani ilk başladığınız gün sigortanız başlatılır, bir ay çalışırsınız, patronunuz o ayın sonunda öder sigortayı. O yüzden ay sonunda gözükür.

23 mayıs 23:50

2. yardımcı olacağım ama ne demek istediğiniz hiç anlaşılmıyor. Son işyeriniz neresi, sigorta nerede görünüyor, önce bildirmekle ne alakası var? Sormak istediğiniz şey net değil.

23 mayıs 23:50

3. Soyle soyleyim eski isyerim a olsun sonraki isyerim b olsun. B olan isyerimden gecen hafta istifa ettim. Ay basinda girmistim ise. Ama sigortama bakinca son sigortali yer a adindaki isyerimden gozukuyor.

23 mayıs 23:54


4. Nisan ayı çalıştıysanız, bunun bildirimi en geç 23 mayısta sigortaya bildirilir. Mayıs ise en geç 23 haziran. Bu nedenle daha bildirilmemiş olabilir. Sigorta girişinizi yapmamış da olabilirler bu da ihtimal dahilinde. Maaşınızı bankadan mı aldınız, elden mi?

24 mayıs 01:23

5. Daha almadim ayin 5inde alicam

24 mayıs 08:03