11 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

soru cevaptaki cevaplara güveniyor musunuz?

örneğin ilişki soruları oluyor buradaki yorumları dikkate alıyor musunuz? bazı sorularda yorumlar çok mantıklıyken bazıları ise linç eder gibi. ne düşünüyorsunuz buradaki insanlar be yorumlar hakkında? bir de yaş ortalaması 20 olunca terddüte düşebiliyorum

1. çok linç var. cevaplara güvenmiyorum ama arada çok aklı başında yorumlar da okuyorum.

12 haziran 18:57

2. yazılan yorumda kullanılan dilden her zaman anlaşılır o insanın birikimi. o yüzden dikkate almayacağım yorumlar kendi kendilerini eliyorlar zaten anında.

12 haziran 19:01

3. Saçma buluyorum bi daha bi şey sormayı da düşünmüyorum her seferinde çocuk çolukla muhattap oluyorum hissi oluyor bende.

12 haziran 19:03


4. Yalnız ve sorunlu insan kaynıyor bence burası. İyi niyetli cevaplar bazı soruşarda neredeyse hiç olmuyor, herkes kendi karanlığını başkasına bulaştırma derdinde.

12 haziran 19:04

5. Her soruya trol yazmalarindan artık soru sorasim da gelmiyor benim.

12 haziran 19:05

6. İlişki sorusu sormuyorum. Çünkü benim ilişkimi benden başkası bilemez burada birkaç yüz karaktere kelimeye de sığmaz yaşadığım şey. Bazı şeyler bariz tabii yani sevgilim beni dövüyor ne yapayım vs tarzı sorular. Hani sormam böyle bir şey.

Bunun dışında ben daha çok güzellik cilt ya da bir şey hakkında soru soruyorum. Onlara da güveniyorum. Mesela geçen birisi günlük kullanılması için far paleti sormuş ss aldım ben de aradığım için içlerinden uygununu seçebilirim. Ama ilişki şeylerine pek inanmıyorum. Sorularda evet siz dedikten sonra yaptım diyenlere de inanmıyorum. Bir sorun yazıyor. Herkes şöyle böyle yap diyor hemen soru yazan kişisi sevgilimden ayrıldım diyor. Mutlu son. Bunlara inanmıyorum.

12 haziran 19:19

7. ben çoğunlukla güveniyorum. özellikle son zamanlarda cevapların ekseni kendine saygı - sınırlarını çizmeye doğru kaydı. bir de duygusal olarak o olayın içinde olmayan insanların her koşulda daha sakin ve daha mantıklı düşüneceğine inanıyorum. o yüzden 25ini doldurmak üzere olan benim ilişkimdeki sorunları, olaydan alakasız 18 yaşında birisi çok daha net görebilir diye düşünüyorum. kimseyi çoluk çocuk olarak da görmüyorum, o çoluk çocuktan ne kapabileceğime bakarım. 

not: kendimle ilgili 1-2 soru sordum ama fazla cevap almadılar. ama ilişki sorularını okudukça eski benzer ilişkilerim aklıma geliyor, verilen cevapların (gbkz: çoğunlukla) mantıklı olduğunu düşünüyorum. 

not2: yalnız ya da mutsuz değilim. karanlığımı saçma gibi niyetim yok, çünkü karanlık olmadığımı, aksine herkesin huzurlu olmasını dilediğimi biliyorum (tabii ki herkes buna inanmak zorunda değil). ama bence de kocan başka kadınların arkasından bilmemne diyorsa, senin sınırlarına saygı göstermiyorsa, ailesiyle tonlarca sorun yaşıyorsan; bir sihirbaz hüneriyle her şeyi yoluna sokmaya vereceğin vakti ve enerjiyi kendine ayır ve o adamdan ayrıl. hayatı seven bi çocuk tavsiyesi.

12 haziran 19:19


8. Ben özel soruları buraya sormuyorum. Arkadaşlarıma da açmıyorum kendi kendime yetmeye çalışıyorum çünkü cevapların bazıları direkt ayrıl oluyor. Bazen evet mantıklı cevaplar olasa da ciddi sorulara bile troll cevaplar geliyor. O yüzden çok genel sorular sormuşumdur şimdiye kadar.

Tabi sorduğum sorular ne kadar genel olsa da bir ilişki sorusu kadar cevap, görüş alamadım o da ayrı bir şey..

12 haziran 19:24

9. birisi saygı çerçevesinde eleştirilir, hemen "kadın kadının kurdu" sözü yapıştırılır. bir kadın ilişkisinde saygı görmez hor görülür, buna karşılık insanlar o kadına değer verdiği için bir şeyler yazarlar, bu sefer "bunu yazanların yaşları küçük hemen ayrıl diyorlar" denir. bir karar verilse artık... ilişkilerle ilgili sorulara bence çoğunlukla güzel ve akılcı cevaplar geliyor. 2-3 troll ya da eleştiri sınırlarını aşan kişi yüzünden herkesi bir tutmam.

12 haziran 19:46

10. duyduğum güven sorusuna/cevabına göre değişiyor. bizimkinden çok daha farklı hayat görüşlerine sahip, çok farklı karakterlerde ve bambaşka deneyimleri olan kişiler sorularımıza cevap verebiliyor. onlara yanlış gelen şeyler bizim için doğru olabileceği gibi bizim doğrularımız onlar için kabul edilemez olabilir. bunun dışında hayata karşı hınçla dolu, mutsuz ve tanımadığı birini linç etmeye hazır bir kitle de var. tüm bunlara rağmen sorulara aklıselim yanıtlar veren, ve yardımcı olmaya çalışan kişiler de var. bence cevaplara duyulan güvenin sözlüğün yaş ortalamasıyla çok alakası olmamalı çünkü bu kişilerin hangisi 35 yaşında hangisi 17 yaşında bilemeyiz. iyi niyetli olduğunu düşündüğüm bir cevap varsa benimle paralel şekilde düşünmese bile dikkate alıyorum ben. ayrıca direkt buradaki cevaplara göre hareket edilmesi pek de mantıklı değil sanki. denge önemli.

12 haziran 21:57