sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
9 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

soru cevaptaki cevaplara güveniyor musunuz?

örneğin ilişki soruları oluyor buradaki yorumları dikkate alıyor musunuz? bazı sorularda yorumlar çok mantıklıyken bazıları ise linç eder gibi. ne düşünüyorsunuz buradaki insanlar be yorumlar hakkında? bir de yaş ortalaması 20 olunca terddüte düşebiliyorum

1. şahsen bir ilişkiyi mahvetmeye tetiklememek için çok ağır yorumlarda bulunmuyorum. “Git , terket” gibi. Ama durum çok barizse, benim de yaşadığım/tecrübe ettiğim bir durumsa genelde bu tecrübelerden yola çıkarak cevaplamaya çalışıyorum. 

12 haziran 2018 18:59

2. Saçma buluyorum bi daha bi şey sormayı da düşünmüyorum her seferinde çocuk çolukla muhattap oluyorum hissi oluyor bende.

12 haziran 2018 19:03

3. Yalnız ve sorunlu insan kaynıyor bence burası. İyi niyetli cevaplar bazı soruşarda neredeyse hiç olmuyor, herkes kendi karanlığını başkasına bulaştırma derdinde.

12 haziran 2018 19:04

4. Her soruya trol yazmalarindan artık soru sorasim da gelmiyor benim.

12 haziran 2018 19:05

5. İlişki sorusu sormuyorum. Çünkü benim ilişkimi benden başkası bilemez burada birkaç yüz karaktere kelimeye de sığmaz yaşadığım şey. Bazı şeyler bariz tabii yani sevgilim beni dövüyor ne yapayım vs tarzı sorular. Hani sormam böyle bir şey.

Bunun dışında ben daha çok güzellik cilt ya da bir şey hakkında soru soruyorum. Onlara da güveniyorum. Mesela geçen birisi günlük kullanılması için far paleti sormuş ss aldım ben de aradığım için içlerinden uygununu seçebilirim. Ama ilişki şeylerine pek inanmıyorum. Sorularda evet siz dedikten sonra yaptım diyenlere de inanmıyorum. Bir sorun yazıyor. Herkes şöyle böyle yap diyor hemen soru yazan kişisi sevgilimden ayrıldım diyor. Mutlu son. Bunlara inanmıyorum.

12 haziran 2018 19:19

6. Ben özel soruları buraya sormuyorum. Arkadaşlarıma da açmıyorum kendi kendime yetmeye çalışıyorum çünkü cevapların bazıları direkt ayrıl oluyor. Bazen evet mantıklı cevaplar olasa da ciddi sorulara bile troll cevaplar geliyor. O yüzden çok genel sorular sormuşumdur şimdiye kadar.

Tabi sorduğum sorular ne kadar genel olsa da bir ilişki sorusu kadar cevap, görüş alamadım o da ayrı bir şey..

12 haziran 2018 19:24

7. birisi saygı çerçevesinde eleştirilir, hemen "kadın kadının kurdu" sözü yapıştırılır. bir kadın ilişkisinde saygı görmez hor görülür, buna karşılık insanlar o kadına değer verdiği için bir şeyler yazarlar, bu sefer "bunu yazanların yaşları küçük hemen ayrıl diyorlar" denir. bir karar verilse artık... ilişkilerle ilgili sorulara bence çoğunlukla güzel ve akılcı cevaplar geliyor. 2-3 troll ya da eleştiri sınırlarını aşan kişi yüzünden herkesi bir tutmam.

12 haziran 2018 19:46

8. duyduğum güven sorusuna/cevabına göre değişiyor. bizimkinden çok daha farklı hayat görüşlerine sahip, çok farklı karakterlerde ve bambaşka deneyimleri olan kişiler sorularımıza cevap verebiliyor. onlara yanlış gelen şeyler bizim için doğru olabileceği gibi bizim doğrularımız onlar için kabul edilemez olabilir. bunun dışında hayata karşı hınçla dolu, mutsuz ve tanımadığı birini linç etmeye hazır bir kitle de var. tüm bunlara rağmen sorulara aklıselim yanıtlar veren, ve yardımcı olmaya çalışan kişiler de var. bence cevaplara duyulan güvenin sözlüğün yaş ortalamasıyla çok alakası olmamalı çünkü bu kişilerin hangisi 35 yaşında hangisi 17 yaşında bilemeyiz. iyi niyetli olduğunu düşündüğüm bir cevap varsa benimle paralel şekilde düşünmese bile dikkate alıyorum ben. ayrıca direkt buradaki cevaplara göre hareket edilmesi pek de mantıklı değil sanki. denge önemli.

12 haziran 2018 21:57

9. ben artık soruları cevaplayan bir kesimden çok rahatsızım. çok bariz belli sorunlu ilişkiler hakkındaki yorumlar neyse bir kenara koyalım da ailesiyle her sorun yaşayana ayrı eve çık deniyor. hayatımda duyduğum en saçma çözümlerden biri bu. aradaki çatışmanın çöüzümü için nasıl bir iletişim kurulacağı hakkında fikir vermek kenarda dursun, aman ayrı eve çık. basit ilişki sorularında bile garip çıkışlar yapan cevaplar var. bu kişilerin ciddi olarak liseli olduğunu düşünüyorum. birçok kişinin de ortalığı karıştırmak için karşıt görüş yazdığını düşünüyorum. burda herkesin yaşam tarzı ve çevresi farklı. onu geçtim arkadaşlar mezhebi ve dini farklı insanlar var. sizden bu kadar farklı insanlarla kendi hayatınızı kıyaslamanız sağlıklı değil. mesela birisi soruyor "babam akşam eve 7 den sonra gelmeme kızıyor " öbür cevaplayan diyor ki "benim babam erkek arkadaşım yanımda olursa gece 12 de gelmeme kızmıyor" bu kadar bariz farklı hayat yaşayan insanlar var. bu soruyu soran genç 16-17 yaşındaysa herkes böyle yaşıyor sanacak. kendi içinde bir mutsuzluk bir bunalım süreci bile geçirebilir.

onun dışında hakikaten aklı başında yorum yazan tek tük birileri çıkıyor. misal bir soru sorduysam 50 cevap aldıysam içlerinde 1 veya 2 kişi çok mantıklı ve çözüm odaklı yazıyor. zaten cevaplayanların yarısından çoğu ya sorunun tamamını ya da cevapları okumuyor. direkt aklındaki kurguya cevap veriyor. soru başka cevaplar başka çıkıyor.

13 haziran 2018 09:10