yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  10 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  soruyu yoruma yazmak zorundayım ?

  babamla son günlerde hiçbir şekilde anlaşamıyoruz. artık yaptığı hareketler psikolojik şiddetleri gittikçe artmaya başladı. evden ayrılmak istediğimde ise gidemezsin diyor. 26 yaşındayım ve beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. iki gün önce görüştüğü kadına “zaten odasından hiç çıkmıyor, biz önceden de böyleydik. naparsa yapsın” gibi söylemlerde bulunduğunu duydum. sindiremiyorum gitmek istiyorum eşyalarımı topladım gidemiyorum. yaptığının normal olduğunu sanıyor. aile yapımızdan bahsediyormuş. benim hakkımda bilgi vermesi hoş mu ? sindiremiyorum diyorum sindirmek zorundasın diyor. bu kadın 1 aylık bir kadın. bizim baba kız ilişkimizi ona lanse etmesi ne kadar doğru ? evden gitmeme izin vermiyor ben kaldıkça bu ortamda daha kötü oluyorum. zaten öncesinde çok zor günler geçirdik. annemin psikolojik sorunları nedeniyle yeni toparlandık. şu evde birbirimize destek oluyorum. ben nasıl yol izleyeyim lütfen söyleyin? evden gitmemi kabullenemiyor. bu durumu da ben kabullenemiyorum. duyduklarımı bana çarpıtıyor. öyle demek istemedim gibi. iyice gözümden düşüyor. 

  1. Ne yazık ki yoruma yazamamışım. 

  25 nisan 13:46

  2. süslü annenle baban ayrı anladığım kadarıyla annen nerede peki ?

  kendi ekonomik özgürlüğün var mı ?

  25 nisan 13:54

  3. Süslü anlamadım 1 aylık kadın dediğinizi? Annenizden ayrı mı babanız? Sizin neden evden çıkmanıza izin vermiyor? 26 yaşında bir kadını hangi hakla evde hapiste gibi tutabileceğini sanıyor anlamadım. En iyisi sizin iş bulup ordan kaçmanız gibi. Bir arkadaşınızda kalın bir süre ya da facebook gruplarında ev arkadaşı arayan kadınlara yazın. 

  25 nisan 13:55

  4. Süslü çalışıyorum. Öğretmenim. Annem başka şehirde ancak onun rahatsızlığı nedeniyle bir arada sürekli yaşamamız mümkün değil. Uzaktan oldukça iyiyiz. Evden gitmek istiyorum bütün eşyalarımı topladım gidemezsin sen benim kızımsın diyor. İnsan kızını bir aylık kadına şikayet edercesine anlatır mı ? Sindiremiyorum. Kaldıramıyorum. Her ne olursa olsun bizim özelimiz değil mi bu ? ben beş yaşında değilim ki yemek yemiyor yaramazlık yapıyor gibi anlatıyor. Aklım almıyor. 

  25 nisan 13:56

  5. Annemle babam boşanalı 2 sene oldu. 

  25 nisan 13:58

  6. Evet haklısınız 1 aydır tanıdığı birine ailesi hakkında böyle konuşması hoş değil. Yalnızca bu değil, daha farklı konularda da anlaşmazlık yaşıyorsanız bence sinirleriniz daha fazla bozulmadan o evden gitmeniz sizin için daha iyi olacaktır bence. 

  25 nisan 14:01

  7. Bırakmıyor. O zaman sen git diyorum gitmiyor kolay değil öyle diyor. Ben yıpranıyorum eşyalardan çıkarıyorum hıncımı. Görmüyor. Durumu kabullenmemi istiyor normalleştirmeye çalışıyor, hiçbir şey normal değil. Ayakları yere basmıyor. Farkındalığım yüksektir. Gereksiz bir özgüvenle yaklaşıyor şu an. 

  25 nisan 14:04

  8. Süslü kendi oaranızı kendiniz kazanıyorsanız o evde yokken herhangi bir anda rahatlıkla evden ayrılabilirsiniz. Neden ayrılamadığınızı tam olarak anlamadım 

  25 nisan 14:17

  9. Süslü kaç kere gitmeye çalıştım engel oldu. Evde şu an. Onun yokluğunu gözetmem gerekiyor. Bi nevi kaçmak gibi düşün. Bi yandan da arkadaşlarım diyor ki o gitsin. Sen neden düzenini bozuyosun diyorlar. Bana gitmek istediğimde ben giderim bana süre ver 15 gün dedi. Dün de ben seni sakinleştirmek için dedim diyor. 

  25 nisan 14:21

  10. Ev kimin? Babanızınsa gitmesi biraz manasız olur. İkiniz beraber kiralıyorsanız da yani koca adama git demek biraz olmaz yani. Tamam yaptığı alakasız ve sizi ele karşı yeren bir davranış ama sevgisizlik saygısızlık hakaret şiddet yok siz seviyor. Sizin onun gütmesini beklemeniz manasız olur. Ayrıca onun gitmesini. Beklemek size de bir kaçış mekanizması, belki de aslen gitmek istemiyorsunuz bunu bahane ediyorsunuz. Yoksa şimdiye çoktan giderdiniz maddi özgürlüğünüz de var. Bence babanızı aeviyorsunuz ve atnı evde yaşamak aslen sizi çok da rahatsız etmiyor, sadecr bu drumlar sizi üzmüş gibi 

  25 nisan 20:30