7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

spor yaparken memeleri sallanışı?

kardiyo yaparken zıplamalı hareketler var özellikle o hareketlerde memeler az da olsa sallanır mı yoksa hiç sallanmaması mı gerekir? sporcu sütyeni kullanıyorum ama memeler yine sallanıyor sizce benim için problem oluşturur mu? küçük memeler de sallanıyor mu aynı şekilde? meme sonuçta kaskatı durmasını beklemeli miyiz? yardımcı olursanız sevinirim :)

1. meme bu küçük de olsa sporcu sütyeni de olsa bir miktar sallanıyor. sallanmaması için bir neden yok yani orada bir kısmı yağ dokusu olan bir şeyden söz ediyoruz sonuçta :d ayrıca ne gibi bir sorun olacak senin için onu anlamadım :)

16 nisan 14:33

2. Daha yüksek destekletici bir spor sütyenine ihtiyacınız olabilir. Ben decathlondan almıştım mesela o çok güzel sarıyor ve zıplarken vs rahatsız etmiyor. Bir de iççamaşırcıdan aldığım var görüntü benzer ama destek sıfır. Sütyenlerin dereceleri oluyor ona bakın ama her koşulda büyük meme bir miktar salla ıyor.

16 nisan 15:06

3. 1.anonim sarkma açısından sıkıntılı olmasından korkuyorum gerçi kilo vermeye çalışmıyorum ama. (yazar: fasulyek) zaten bonprix sitesinden orta derecede antrenmanlar için bir sütyen aldım önceden h m'den almıştım olmamıştı bana hani sanki hiç destek yok çıplak zıplıyorum gibiydi. :d

16 nisan 15:24


4. Decatlon u dene bence yüksek olanlardan en uygun fiyatlı oradaydı.

85 d cup bildirdi :)

16 nisan 15:29

5. spor esnasında zıplarken sallandı diye meme sarkmaz. sütyen de memeyi sarkmaya karşı koruyan bir şey değil ayrıca. daha fazla saran bir sütyen hareket özgürlüğü sağlar ama sarkmayı önlemez.

16 nisan 15:31

6. son anonim sütyenin büyük göğüsleri sarkmaya karşı koruduğuna inanıyorum açıkçası. ben sütyen takmasam kesin sarkar zamanla gibi geliyor. küçük memeler için geçerli olabilir belkii. ne yaparsam sarkmaz peki?

16 nisan 15:33

7. şimdi sarkma işi tamamen yer çekimiyle ilgili bir şey. büyük meme sarkar küçük sarkmaz diye bir şey yok. o yüzden de sütyenin tek başına bir fonksiyonu yok. sarkacaksa eğer sarkıyor ne yapabiliriz kısmına gelince göğüs kaslarını güçlendirip ağırlık çalışmasına yönelmeni öneririm.

16 nisan 15:56