60 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

susluler merhaba cok sinirliyim bugun eve giren 3 yabancı kadın?

bugün saat 1 gibi kapı çaldı. evde annem ben ve kardeşim vardık. ben odamdaydim, kardesim de kwndi odasindaydi. kapiyi annem acti. bizim binanın altında belediyenin kursları oluyor. 3 (sanırım 3 ama en 2 kesin) kadın o belediyenin kurslarına gelip gittiklerini, yine bizim binada başka bir kadının zilini caldiklarini orda genelde namaz kildiklarini ama bugün zili çalınca kapıyı kimsenin acmadigini bu yüzden eve girip namaz klip kilamayacaklarini sordular. annem hemen tabi buyrun dedi ben çok sinirlendim, banyoya girecektim. yanıma biber gazını da alıp girdim. salondan tak tak sesler geldi kadınlar resimleri indirmisler konsoldaki. anneme sormadan. sonra annem gelince de indirdik resimleri demisler. uzun uzun namaz klip gittiler sonra. anneme kızdım bizi içerde soyabilirlerdi oldurubilirlerdi farkında mısın dedim. hata yaptım dedi. ama benim içimdeki sıkıntı gitmiyor  bu kadınların evin planını anladiklarini ve hırsızlık yapmaya geleceklerini düşünüyorum. ve bayramda evde degiliz gunun uzun saatleri de evde degiliz yani. hiç böyle bir hikaye duydunuz mu ne yapılabilir gerçekten çok sinirliyim bunun iyi niyetli bi şey olduğunu düşünmüyorum sakinlesemiyorum bi yol söyleyin susluler yani soyulacagimiza o kadar eminim ki 

1. Tanımadığı bir insanı eve almak gerçekten yanlış anneniz bu kadar iyi niyetli nasıl olabilir hem de bu devirde. Siz anlatmışsın zaten annenize.

Ama benim aklıma başka bir senaryo geldi. Belki muska falan bıraktılar yağ sürdüler. Dediğiniz gibi de olabilir tabii. Onlar namaz kılarken odadamıydınız.

9 haziran 20:29

2. Değildim yuzlerini hic gormedim Ve bunları da düşündüm suslu. Allahin belasi akrabalarimiz buyuye meraklidir. O kadar sinirliyim ki. Sırf namaz kılmaya geldilerse bile gerizekali olduklarını düşünüyorum. Kimsenin evine girecek bi mesele yok ortada. Kazasini kıl git camide kıl kurSTa koy onune bir sey orda kil. Aptal kadınlar

9 haziran 20:31

3. neden olmasın? bende haberlerde gördüm böyle. geçenlerde de bizim bina zillerini sanırım 4 ya da 5 kadın çalıyordu, hatta türbanlılardı. birisi açtı, bende kapıyı açtım merdiven boşluğuna doğru dinlemeye başladım ne yapıyolar diye. içeriyi dolandılar dolandılar, birisi bizim kata çıkıyordu, ışığı görünce aşağı indi hızla. çıktılar sonra. dolu bunlardan böyle. camdan baktım bizim binada oturanlarla alakaları yok hani. biraz bekleyin, kokusu belki çıkar. eğer çok şüpheleniyosanız polisi arayıp tarif edebilirsiniz dış görünüşlerini. belki sabıkaları vardır bilemezsiniz. çok dikkatli olun.

9 haziran 20:32


4. Süslü pek alakası yok sizin durumunuzla ama annemin arkadaşının kapısını iki çarşaflı kadın çalmış birşeyler satıyoruz almak ister misiniz felan diye. Kapıda konuşurlarken annemin arkadaşını hipnoz etmişler ve eve girip 50 bin liraya yakın altın ve para çalmışlar. Başkası anlatsa asla inanmazdım ama çok yakınımız yaşadığı için şoklar içindeyim. Olabilir yani böyle şeyler

9 haziran 20:35

5. Gerçekten deliricemya:( agliyorum su an. ve yapacak hiçbir şey yok bu gerizekali kadınlar bizi soyana kadar ya da Muska midir yağ midir neyse artık o pislikleri ise yarayana kadar öyle bekliycez. Annemin bu dusuncesizligi beni deli ediyor. Zaten durumumuz iyi değil evdeki 3 kuruşluk şeyleri de çalsinlar da aç kalalim harika gerçekten evde kardeşim Tekken bu kadınlar girse nolacak diye düşünüyorum hocbir sey icin olmasa bile benim bu kadar vaktimi aliyorlar allah belalarini versin ya düşüncesiz pislikler 

9 haziran 20:38

6. Bu zamanda bu dedikleriniz çok mantıklı yani şüpheleriniz yersiz değil ve mutlaka önlem alın derim. Kilitleri güçlendirmek kamera vs gibi. O kadar daire içinde sizi mi buldular yani. Ya da herkesi tek tek çaldılar da bir tek siz mi açtınız acaba. Ayrıca başkasının evindeki fotoğraflara karışmak ne alaka yani. Bundan sonrası için dikkatli olun nolur nolmaz önlem alın, yönetici ile konuşun derim.

9 haziran 20:39

7. Önce komşulara sonra belediye kursuna sorun dedikleri gibi daha önceden böyle bir şey yaşanmış mi, eğer yaşanmadıysa polise bildirin bence.

9 haziran 20:39


8. Yoneticiyle kavgalı olduğumuz için annemler sormaz büyük ihtimalle. Yarın gidip kursa ben sorucam eğer kurs açıksa. Keşke ben kovsaydim kadınları. 

9 haziran 20:41

9. Daha önce namaz kıldıklarını iddia ettikleri evi bir araştırın, o komşunuza bi sorun bence.

9 haziran 20:45

10. Din tüccarlığından gerçekten fenalık geldi.inanmayın lütfen ,hele hele delikten bakmadan dahi kapıyı açmayın,kapının arkasından kimsin? Ne istiyorsun? Diye sorun yeter.Artık çok tehlikeli zamanlardayız.Öyle namazını vaktinde kılan insan tanımadığının özel alanına Dalmaz,adam gibi evinde kazasını kılar. Kapıya sürgülü Zincirli 2 kilit daha takın yukarıdan mümkünse.

9 haziran 21:02