yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  susluler muhabbet kusuma nasil egitim verebilirim? baslikta cok guzel seyler yaziyor nasil boyle oluyor bu kuslar?

  aslinda egitimden de ziyade hayvan mutlu olsun, beni sevsin, sevildigini hissetsin istiyorum

  1. Kuşunu ilgi bekleyen bir bebek gibi gör.Çok sev,çok konuş onunla.Yemek yerken kafesinin yanında dur senin omzunda yiyecek kadar sana güvensin.Alışsın sana.Bizimki artık elini uzatmadan kafesten çıkmıyor. Gece yatarken aynı odada uyu sabah saat gibi uyandığın saati öğrenip uyandırsın.Bizimki kadar çılgın olur mu bilmem ama o kadar çok sev ki olurda farklı şehire düşerseniz skype de senin sesini duyunca öpücük atsın ekrana.Yediğini paylaş.Bir bebek gibi bakarsan çok mutlu olur hissediyorlar çünkü herşeyi.Hastayken benim kuşum başımdan ayrılmazdı şimdi annemlerle kalıyor skype da ekranı öper.

  15 mayıs 15:45

  2. Suslu konuşacak hicbir sey bulamiyorum ya ben bebeklerle d3 konusamam zaten :) ama deneyecegim cok tesekkur ederim

  15 mayıs 16:22

  3. Kuzenim yemini hep elinde yedirirdi. Gerçi onunkiler hep daha yavru oluyordu. Baya tek tek yemlerin kabuklarını falan açar öyle verirdi. Sürekli konuşurdu ama kuşla. Bir kuşu vardı, Ders çalışmak için odasının kapısını kapattığında kuş kapıya kadar gelirdi, bir iki tıklatır aşkım derdi. Kuzenim kapıyı açınca odaya gelir kaleme konardı, ders çalıştırmazdı rahmetli. Kahve, çay içerken o da içerdi falan.

  15 mayıs 16:29

  4. Ay ne guzel suslu ya ben cok konusacak bir sey bulamiyorum ama ardarda aşkım diyorum mesela. Cok otuyor ustumuze, kafamiza yemegimizr cok geliyor ama istiyorm ki cok mutlu olsun ve sevsin beni. Yemini ilk basta elimde yiyordu simdi kafesten. Ya sanirim anahtar konusmak. Ben de orada buradan konuscagim artik ksdssk

  15 mayıs 17:35

  5. ya çok tatlısınız ama. ona eğlenceli oyunlar öğretebilirsiniz. konuşmayı öğrenmeye ve taklide aç oluyorlar. işaret parmağınıza alıp iyice yaklaşıp ona otuz kırk defa bir kelimeyi tekrar edip öğretebilirsiniz. ben öğretmeye çalıştığımda ayağı ile dudağımı tutuyor kafasını dudaklarıma değdirmeye çalışıyordu. ayağını kontrol etmeyi öğretebilirsiniz. mesela bardaktan su verirken ayakla veya tümden içine girmek isterler. ben suyu çekiyorum hayır girmiyorsun sadece gagan diyorum. sadece kafasını uzatıp lıkır lıkır içiyor. böyle basit eğitimler verebilirsiniz. benim kuşum kalem hastası. kalemle oynamaya bayılır. elimde bir kalem tutuyorum arada sağ sol oynatıyorum gidip ona gaga vurmaya kafa tutmaya çekmeye bayılıyor. yakınlaşmak mı istiyor siz yakınlaşın. onlar dinlemeye bayılır. alıp sorular soruyorum günün nasıl geçti neler yaptın diyorum. gagasına parmağınızla dokunurken izin verirse gaga yanı tüylerini ve kafasının okşanmasına bayılır. dilinizle cık cık veya lak lak ses çıkarmak dudaklarınızı büzerek cız cız cız yapmak onu deli edecektir hemen gelir öğrenmeye çalışır. oyunlara gelince iki işaret parmağınız yeterli sürekli gagasının önüne getirerek merdiven gibi tırmanmasını sağlayabilirsiniz. duş almaya bayılırlar ılık su ile banyoluk koyun hoşuna gidecektir. dışarıda iken ona az ve öz olmak şartı ile değişik meyveler tattırın onun keyifli ve mutlu olmasını sağlar. benim kuşum akan suyun ve çeşmenin hastası. kendi kendinin yıkanması da onu mutlu eder. havalar da güzel suyu ılıştırıp bunu yapmanız hoşuna gidecektir. kafesinden mümkün olduğunca çıksın uçsun uçmak da keyif verir. geceleri veya gündüzleri baktınız gaga gıcırdatıyor bilin ki görev tamamlandı kuşunuz çok çok mutlu.

  15 mayıs 17:45

  6. şeyi söylemeyi unutmuşum müzik açın müzik dinlemeye eşlik etme bayılırlar. bilgisayarınız varsa ekran tepesini tünek olarak kullanırlar. sırtını döndüğünde ekranının kirlensin istemiyorsanız kuyruğuna dokunursunuz çekil der gibi hemen yüzünü dönerler. kuyruk elletmiyorlar. müzik açın dinlesin bıcır bıcır konuşsun. omzunuza alın dans edin ondan da keyif alırlar.

  15 mayıs 17:59

  7. gaga gicirdatmasi o anlamami geliyor bu ipucu cok iyi oldu suslum. Cok tesekur ederim tum tavsiyelerinize deneyecegim hepsini. Siz de cok tatlisiniz <33

  15 mayıs 18:04

  8. evet süslü. aslında zamanla anlarsınız ama ben buraya bir (link: https://iyikus.com/konular/muhabbet-kusu-beden-dili.3/ tık tık) bırakayım. benim 2 tane kuşum var. onlar isteklerini anlatıyorlar. kuş kumu gaga taşı vs olsun salıncak da severler. benimkiler salıncaktan başka yerde uyumuyorlar. duş almak istediğinde bakıyorum geniş ağızlı suluğuna dadanmış orada almaya çalışıyor. gözlem ve takip önemli yani. taze yem her gün değiştirmiş suluk ve temiz bir kafes mutlu etmeye yeter de artar. kuşunuza da uzun ömürler diliyorum.

  15 mayıs 18:09

  9. Bir tek benimki herhalde bu kadar hareketime cevap vermiyor (gizlinot: Kedi ruhlu galiba). Arada miyavlıyor (gizlinot: Babaannemin kedisi bize geliyor ara ara. Miyavlamayı öğrendi ondan.) sadece. Oynak hava seviyor bir de duyunca çıldırıyor.

  16 mayıs 00:58