39 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

tüm ten makyaji yapmadan sorunlu bölgeleri pıt pıt kapama ?

çoğu yazar yazıyor "sorunlu yerleri pıt pıt kapatıcı ile kapıyorum yüzüme fondöten kullanmıyorum" diye. bugün merak edip denedim fakat yüzüm yamalı bohça gibi oldu halbuki kapatıcım tam tenimin renginde, yüzümde 15 e yakın kızarıklık ve sivilce var üstlerine pıt pıt layıp fırça ile hafifçe dağıttım ama oldukça dalgalı ve saçma bir görüntü oldu. bunun bir püf noktası var da bize mi söylemiyorsunuz ? yoksa zaten yüzün kötüymüş fondötene devam mı dersiniz ?

1. Kapatici yuzunuzle ayni renk olsaydi dediginiz gibi yamali goruntu olmazdi. Kendi teninize uygun olan rengi bulun bence.

4 mayıs 00:01

2. ben yapamıyorum bunu ya, benim hiç kapanmıyor o yerler. keşke yamalı bohça olsa da azıcık kapansa. parmakla yedirseydiniz belki daha iyi otururdu.. denemek lazım tabii..

4 mayıs 00:04

3. ben küçük süngerle yapıyorum bunu işe yarıyor.bence kapatıcınızın renginin teninize uygun olduğuna emin olun.

4 mayıs 00:05


4. Kapaticinin tenimle aynı renk olduğuna eminim ilk anonim ama bahsettiğim görüntü bütün olmayan ten makyajı görüntüsü. Teşekkürler yine de.

4 mayıs 00:06

5. Yarın bir de parmakla deneyeyim (yazar: Minikkartanesi) bakalım olacak mı

4 mayıs 00:08

6. Belki fazla surdugunuz icin butun bir goruntu olmuyordur.

4 mayıs 00:09

7. ciltte renk esitsizlikleri varsa dediginiz goruntu olusuyor olabilir, mesela benim dudak ustum biraz koyu, yanaklarimda sivilce izleri var. sivilce izlerime pit pit geciyorum yanaklarim esitlenince dudak ustumun koyulugu goze batiyor. bilemiyorum tabii ama bu tarz bir durum olabilir belki sizde de.

4 mayıs 00:12


8. Ürünü az sürüyorum ama kırmızılık fazla olduğu için fazla yer kapatmam gerekiyor malesef :(

4 mayıs 00:12

9. Bende de olmuyor bu yöntem. Göz altlarım koyu, çenemde hep sivilce ya da kızarıklık var. Göz altı ve yüzün geri kalanı için farklı kapatici kullanıyorum zaten. Yabancı videolarda genelde kapatıcıyı dağıtıyorlar biraz yüze. Onu denemedum bak. Sonuç itibariyle benim için oluru yok. Hafif bir seyler denemekse niyetin yüzün için cc krem düşünebilirsin belki.

4 mayıs 00:13

10. öyle oluyor genelde, ben bir iki kapatacak yer varsa yapıyorum bu işi, yoksa dikkat çekiyor. ama burnum hep kırmızı, gözaltı kapatıcısını oraya yayıyorum. kötü görünmüyor, belli olmuyor. ama diğer bölgelerde ben de beceremiyorum ya.

4 mayıs 00:15