sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  türk erkeklerine nefes alsın yeter yürürler?

  deniyor burada. bazı süslüler "nasıl hiç kimseyle tanışamıyorsunuz şaşkınım" falan yazıyor çok üzülüyorum. benim de bu sene üniversitede son senem hayatımda hiç kimse olmadı lisede falan olmuştu ama ne kadar ciddi denebilirse. bir de burada, çok kolay erkekler sürekli yürüyor,denince devamlı kendimde sorun arıyorum. çok güzel bir kız değilim şimdi kendimi kandırmayım ama boyum 1.78, 55 kiloyum kumralım yüzüm de iyi ya da kötü dikkat çeken bir özellik yok ama çirkin de değilimdir diye düşünüyorum. soğuk bir tip de değilim olabildiğince güler yüzlü olmaya çalışıyorum. ama hiçbir sosyal medya hesabım yok. uzun zamandır bu işler nasıl yürüyor bilmediğimden soruyorum erkekler artık yanınıza gelip konuşup tanışma isteğinde bulunmuyor mu sosyal medyadan mı yürüyor bu işler yoksa var da bana mı gelmiyor ? .(

  1. Sosyal medya yürümek, konuşmak için bir araç ama şahsen ben sosyal medyadan konuşmaya çalışanları ciddiye almıyorum. Şans bence, etrafımızla da alakalı. Seçici biriyseniz etrafınızda da kaliteli insanlar varsa öyle önüme gelene yürüyeyim mantığı olmuyor. Buradakilerin tamamıyle abartı olduğunu biliyorum.

  9 şubat 20:42

  2. Bence herkes sosyal medyadan yürüşüyor ya eğer ki sosyal bi insan değilseniz. Benim çok çevrem yok, çok az insan yanıma gelip tanışabilir miyiz dedi, çevremde çoğu insan da okulda falan kesişse de sosyal medyadan yazışıyor ama yaşım 20 belki 30lu yaşlarda durum farklıdır.

  9 şubat 21:08

  3. Okulda beni görenler nasıl buluyorlarsa ig'den buluyorlar okulda görmüştüm seni vs diyorlar. Arkadaşlarıma sorduran oluyor. İg'de Herkese yazan tipler oluyor storylere cevap veriyorlar ya da direkt densizce yazıyorlar azalıyorum ben de. deli gibi kızları ekleyenler bunlar işte. sosyal medyayı aktif kullanan bir erkekten bir şey beklememek gerek bence. Benim hoşuma giden ağır başlı erkeklerin ig'leri yoktu ya da ayda yılda bir kullanıyorlardı. Yani sizin nasıl bir erkek istediğinize bağlı.

  9 şubat 21:10


  4. Süslü yanima gelip tanismak isteyen numarami falan isteyen de olmustu benim,ya da ayni bölümdenseniz mesela ders notu isteme,cikista beraber gidecegin yere kadar yurume gibi seylerle flort etmeye calisiyorlar. Ama artik insanlar basit olana kaciyor,takiplesmek,dmden konusmak gibi seyler daha cazip geliyor tabiki.

  9 şubat 21:13

  5. sosyal medya olmadan baya zor.

  9 şubat 21:13

  6. abi öncelikle şu ''nefes alsın'' yeter onlar için kafasından bence çıkmak gerekiyor. 49 milyon arasından 3-5 erkekle maalesef genelleyemeyiz. yok demiyorum elbette var böyle erkekler fakat bu tamamı bu demek değildir.

  bunların kız versiyonları da var yok mu? ama kızları da böyle genelleyemeyiz. bir kaç kez instagramdan deneyeyim dedim fakat denerken bile bu benim tarzım değil abi çok tuhaf geliyor şu an diyip bıraktım. çünkü karşıdaki kızı sadece fotoğraflardan tanıyorsun ve ortak özellik vs. hiçbir bilgin yok. ben bazen mağazada ya da kitap seçerken konuşuyorum kızlarla. hiç olmazsa o an baktığı elbiseden kıyafetten konuşabiliyorum. ama direkt sosyal medya ne bileyim sadece ordaki hali ile görüyorsun storyden ya da profilden cevap da yazılır. karşı da değilim sadece benim tarzım değil.

  ama çevremdeki tüm arkadaşlarım ig kullanıyor tinder da kullanıyorlar fakat sorsan cesaretleri yok gidip bir kızla konuşmaya :))

  9 şubat 21:56

  7. süslü genel olarak lise ve üniversite hayatım boyunca gelip benimle tanışmak isteyen, gördüm beğendim diyen erkekler çıkmadı. tek tük üniversite gruplarından, arkadaş çevresinden vs. flört etmek isteyen çıktı. ben de çok uğraşmak istemediğim ve aşırı sosyal olmadığım için üniversiteden mezun olduktan sonra ilk sevgilim olmuştu. erkek arkadaşım da çok şaşırmıştı nasıl herkesi reddedip tek başına kaldın diye. yok gelmedi ki teklif neyini reddedeyim :d hala teklif gelmemesine rağmen inanamıyor, herkes bana yürüyor sanıyor.

  benim etrafımdan gördüğüm kadarıyla sosyal medyadan çok tanışan çıkıyor. aynı whatsapp grubunda ekliyken özelden soru sorup tanışan, instagramdan hiç tanımadığı hatta farklı ilde olduğu halde ekleyip konuşmaya başlayanlar çok. o yöntemi tercih etmezseniz sosyal olmak gerek. farklı farklı ortamlara girince ister istemez birileri çıkıyor.

  9 şubat 23:24

  8. sosyal medyanız yok, boyunuz erkeklerin ortalama boyundan uzun, olabildiğince güler yüzlü olmaya çalışmak da biraz kasıntı aura dediğimiz şey olmaya çalışmak değil içinden gelmek. bir de buna taktıysanız gıcıklığına olmaz zaten.

  10 şubat 01:05

  9. sosyal medyadan tanısıyorlar genelde.benim kitli profilim sadece arkadaslarım var oda toplasan 200 kişi falan post bile paylasmıyorum.ona bile mesaj atıyorlar ekleme atıyorlar.yani önüne gelene mesaj atan ufak bir kitle var.hiçbirşey yapmasan bile mesaj yazıyorlar.

  10 şubat 23:21