34 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

tecavüze uğrayan kadınlarımız için “o da kısa giyinmeseydi” vs. düşüncesinde olan kadınlar hakkındaki düşünceleriniz neler?

ben bu tür insanlara ama özellikle kadınlara çok büyük bir nefret besliyorum içimde. bitmek, tükenmek bilmeyen bir nefret. siz neler düşünüyorsunuz bu konuda? (kadın-erkek olarak ayırmıyorum lütfen yanlış anlamayın, sadece bir hemcins olarak soruyorum.)

1. Aynı düşüncedeyim başka ne olabilir ki

11 mart 00:23

2. İnsan olduklarından şüphe duyuyorum. Mesels kıyafet değil.kara çarşaflı kadınlara bile salyası akan erkekler görüyorum.azalarak bitsinler lütfen

11 mart 00:23

3. Ölebilirler.

11 mart 00:25


4. buraya yazamayacağım şeyler düşünüyorum, hayal gücünüze bıraktım. 

11 mart 00:25

5. İlk agızdan duysam ağzını kırarım

11 mart 00:26

6. Daha bugün bulunduğum ortamda bunun konusu geçti. Normal karşılamıyorum ve hangi kafayla söylediklerini anlayamıyorum. çünkü kişinin inancı ne olursa olsun bir kadının başına böyle bir şeyin gelmesini normalleştirmesini doğru bulmuyorum. Neresinden tutsan elde kalır bu zihniyet ve bence dindar kesim değil, aydın görünümlü olup da bu görüşte olan çok var. Bizzat şahit oldum böyle bir şeye. Onun için bana normal gelmiyor, cehalet ve kendini bilmezlik=bu tarz söylemler diyorum ben kendimce.

11 mart 00:26

7. Kendi uçkuruna sahip çıkamayan adam, karşısındaki kadın çarşaf giyse de hallenir. Bu ülkede köpeğe bile tecavüz ediliyor. Böyle böyle kılıf uyduruyorlar ki, cezai yaptırımdan biraz olsun yırtsınlar. Malumun ilanı... her şey o kadar iğrenç ve saçma ki. Bir çukura düştük ve artık ışık görünmüyor.

11 mart 00:26


8. böyle düşünen bir kadın tanıdığım vardı, şuanda kendisiyle görüşmüyorum. bu konu açıldığında kadındada suç var öyle giyinmese falan filan dedi. ya dedim şimdi 3 adam seni ormana kaldırsa senin hiç isteğin yok arkandan bu şekilde konuşsa hoşuna gidermi oldu. sustu haklısınd- dedi. bir daha konuşmadım o kişiyle.

11 mart 00:27

9. ''Kadınlar için kadınlara rağmen''

11 mart 00:31

10. baskılanmış ve cahil olduklarını, hayatları boyunca özgür olamadan yaşayacaklarını ve tüm suçun onları böyle yetiştirenlerde olduğunu düşünüyorum. oğlanlara aç pipini göster derken el kadar kız çocuğunun öyle oturulmaz konuşulmaz diye diye hareketlerini kısıtlayan, erkek o yapar düşüncesiyle yetiştirip kızı erkek kardeşinden bile aşağı görerek ezen, sırf kız diye birinin yediğine içtiğine giydiğine karışabileceğini düşünen mal zihniyetten nefret ediyorum.

11 mart 00:32