sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
11 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

tek yaşamayan sevgili evini ziyaret adabı?

süslüler erkek/kız arkadaş ev arkadaşları ile birlikte yaşıyorsa evi nasıl ziyaret edilmeli? erkek arkadaşım önceden tek yaşıyordu istediğim gibi girip çıkıyordum ama şimdi 2 ev arkadaşı var. öğrenci evi de değil herkes işinde gücünde. ev arkadaşları belki pazar sabahı pijamalarıyla televizyon karşısında keyif yapmak istiyor hoop samimi olmadıkları bir kız geliyor eve sabah sabah. erkek arkadaşım aksini söylese de rahatsız ediyor muyum diye çok endişeleniyorum. bazen de yemek yiyoruz hep birlikte ama ben elim boş gelmiş oluyorum. bunun adabı ne olmalı kızlar sizin evinize ev arkadaşınızın sevgilisi geldiğinde nasıl davransın istersiniz? hep eli dolu mu gidilmeli?

1. Erkek arkadaşınızın odasında takılabilirsiniz bu şekilde kimse rahatsız olmamış olur süslü

11 şubat 14:18

2. eşim evlenmeden önce 4 kişiyle yaşıyordu. 1 kişiyi tanıyordum 2sini hiç tanımıyordum. bende eve asla elim boş gitmezdim hiç bir şey olmasa bir şişe kolay alır giderdim. ya da kek kurabiye falan yapıp götürürdüm sonra zamanla beni o kadar sevmişlerdi ki sürekli yemek istiyorlardı benden birlikte de yaptığımız oluyordu. sonra evlendik zaten. içiniz rahat olsun ama bekar erkeklerin kalbine giden yol cidden midesinden geçiyor kadın ev arakdaşı konusunu bilemedim tecrübem yok.

11 şubat 14:20

3. Anonim 1 genelde odasında takılıyoruz ama ne bileyim sonuçta evde bir yabancı olmuş oluyor ev arkadaşları için. Çok mu abartıyorum acaba

11 şubat 14:20

4. Anonim 2 ben de kendim bir şeyler yapıp götürmeyi düşünüyorum ama sözlükte de çok tartışılan gittiği evde anne ya da hizmetçi gibi davranan biri olmaktan çekindiğim için ondan özellikle kaçınıyorum

11 şubat 14:23

5. valla hiç hizmetçi gibi davranmam hatta çok dominant karakterim vardır kendime hizmet beklerim. bu böyle yazarak anlatılabilecek bir şey değil ama dediğim gibi dönem dönem birlikte yapardık. benim demek istediğim yemeğin uluslararası bir birleştirici olması. dünyanın neresine giderseniz gidin yemek ortak noktası kurulduğunda insanlarla iletişim kurmanız kolaylaşır bizde bir şişe koladan ev arkadaşalrıyla adanaya kebap yemeye giden bir hale evrilmiştik

11 şubat 14:26

6. Diğer türlüsü de biraz yiyicilik gibi. Birlikte yemek falan yiyorsanız onlarla istememeleri doğal olur.

11 şubat 14:27

7. Ben yemek yemeye gidiyorsam bazı malzemeleri götürürüm. Erkek arkadaşım gelirken de aynı şeyi yapiyor sadece bizbize olsak bile boyle yapıyoruz yani. Ev cok kalabalikda odasında oturmayı teklif ediyorum, değilse ortalıkta takılıyoruz. Ev arkadaşlarıyla da samimi oldum öyle daha rahat oluyor benim için de.

11 şubat 14:29

8. Teşekkür ederim süslüler daha fazla elim dolu gideyim ben o zaman

11 şubat 14:33

9. sabahları gitmek biraz problem olabiliyor açıkçası çünkü insanlar haftanın yorgunluğuyla uyuyor olabiliyorlar ya da dediğiniz gibi pijamalarıyla pazar keyfi yapabiliyorlar. bu yüzden erkek arkadaşımla önceden konuşup ona göre gidiyorum. benim de erkek arkadaşımın birlikte yaşadığı 2 tane ev arkadaşı var. Hepsi işinde gücünde. her akşam yemek söylemek ya da sürekli makarna yemek bir süre sonra sıktığı için ben gittiğimde güzel anne yemekleri yapıyorum, hep birlikte yiyoruz sohbet edip çayımızı kahvemizi içiyoruz sonrasında herkes odasına geçiyor. sürekli olarak eliniz dolu gitmek zorunda değilsiniz bence, yemek yaparak da orta yolu bulabilirsiniz. 

11 şubat 14:36

10. sürekli bir şey almak zorunda değilsiniz ama ev arkadaşları neyi sever öğrenin ara ara alıp gönüllerini kazanırsınız. sürekli alınca bir süre sonra beklentiye giriyorlar. ben duyuyordum yani "hep bir şeyler alırdı şimdi hep eli boş" laflarını.

onlarla sohbet edip, yardımcı olabileceğimiz konularda yardımcı okun ve gerçekten dinleyin. erkekler o kadar da saf değil sizin iyi niyetinizi anlarlar hemen.

11 şubat 14:47