sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

uzun ilişkimde sonradan oluşan problem?

yoruma bırakıyorum

1. Bana kısıtlıyor gibi gelmedi. Açıkçası sizin için endişe etmekte haklı çünkü ülkenin durumu ve gidişat belli. Gerçekten rahatsız edebilirler hatta gerçekten koruyamayabilirsiniz kendinizi bile. Bu yüzden gitmeyecek miyiz? Elbette gideceğiz. Ama o da gitme denemiş sizin güvenliğiniz için endişe etmiş. Ki Norveçte yaşamıyoruz tamamen haksız değil. Sanki biraz siz ilişkiden sıkıldığınız için bırak beni ben özgürüm diyerek onu kendinizden uzaklaştırmak istiyorsunuz gibi geldi. İlişki bitirmek için yeterli bir sebep değil bence giderken endişe etmesi gitme diye zorlamadığı sürece. Siz biraz ajite olmuşsunuz. Bilmiyorum ben böyle hissettim. Sorunlu bir tavır görmedim ben sadece içime sinmedi demesi yüzünden. Siz kendi bildiğinizi yapın gidin gezin. Gidemezsin diyecek haddi kendinde buluyorsa terkedin derim anca.

11 temmuz 2018 22:21

2. Benimde senin iliskine benzer uzun süreli bir ilişkim var, 17 yaşımda tanıdım onu birlikte büyüdük diyebilirim. Bizim ailelerimiz arasında öyle büyük bir fark yok onu belirteyim.

İlişki başlarındaki toyluğun ve uzak mesafenin bize vermiş olduğu yetkiye dayanarak bizde birbirimizi çok kısıtladık ilk yıllarda, kıskançlıklar, kavgalar neler neler. 3. Yılda ipler koptu ve ayrıldık. Durumlar herkes için aynı olmayabiliyor, hisler de öyle bunu baştan belirteyim bunlar kendi deneyimlediklerim. 7 ay ayrı kaldığımız bir dönem oldu ve birbirimizi hiç görmedik. Ben o 7 ay boyunca gönlünce gezdim eğlendim yeni insanlar tanıdım, arayışlar, düşüncelerim değişti vs. 7 ayın sonunda onu gördüm ve yine herşey değişti. Bu 7 aydan sonra 'bir daha asla yüzünü görmek istemiyorum, barışmamızın ihtimali yok' dediğim insanı yeniden gördüğüm ilk gün aslında ne kadar kalpten sevdiğimi, onun beni ne kadar sevdiğini ve bunun ne kadar önemli olduğunu farkettim. Anladım ki kimseye ona baktığım gibi bakamam, onu sevdiğim gibi sevemem ve ona dokunduğunu gibi dokunamam, ayrı olduğumuz sürede de yapamadım zaten. bu 7 ay ikimizde de bircok şeyi olumlu anlamda değiştirdiği ve olgunlaştırdığı için için ve şanslıyım ki o da benim gibi hissettiginden yolumuza daha güzel ve daha emin devam ediyoruz şu an. Bunları anlattım çünkü eğer sorunlar konuşularak çözülebilecek şeylerse, ki öyle gibi görünüyor birbirinizi kaybetmeyin. Hayat aşkı bulmak ve onu koruyabilmek için çok kısa ve eğer sahip olduğunuz böyle birseyse konuşun, hislerinizden açıkça bahsedin, yaklaşan tehlike için sinyalleri verin ki el ele verip bu tehlikeyi birlikte atlatabilin, eğer sizi kaybetmek istemiyorsa zaten can kulağıyla dinleyip çözüm bulmaya çalışacaktır. Kendi ülkesindeki kendi cinsini iyi tanıdığı için tedirgin olmuş olabilir erkek arkadaşınız çünkü yurt dışı için herhangi birşey demediğini söylüyorsunuz. Turistik yerlerimizdeki erkekler malum, ülkenin durumu zaten vahim sürekli kayıp, tecavüz ve ölüm haberleri. Benim erkek arkadaşım da çok guvenmez hemcinslerine, sürekli dikkat etmem gerektiği konusuna parmak basar, çok iyi niyetlisin bunu yanlis anlayabilecek çok insan var der hep.

Şu an ayrılık düşündüğünüz için tek etkenin bu olmadığını birçok şeyin üst üste geldiğini sanıyorum ama lütfen iyi düşünüp karar verin, güzel sevebileceğiniz ve sizin gözünüzün içine bakan insanlar kolay bulunmuyor. Bunları ayrilirsaniz bir daha asla aşkı bulamayacağınızdan değil de kendinize 'onsuz bir sabaha uyanmak bana nasıl hissettirir' diye sorduğunuzda içiniz cız ederse bir daha düşünün diye yazıyorum, biraz fazla uzun ve dağınık oldu kusuruna bakmayın, umarım ikiniz için en doğru kararı verirsiniz birlikte ve ayrı veya birlikte fark etmeden herşey sizin için çok güzel olur :)

11 temmuz 2018 22:39

3. 2. Cevaptaki anonim öncelikle cevabın için teşekkürler, şöyle gitme demiyor ama o tavrı zaten daha gitmeden burnumdan geleceğine şahit oluyor. Yani git ama ben böyle surat asarım modunda davranıyor. Gün boyu soğuk soğuk tavırlara girdi. Ortamı gerdi, hadi gidelim artık falan şekline büründü. Yani gitme demiyorum ama gidersende tavrımı çekersin gibi bir şey.

11 temmuz 2018 23:00

4. 3. Cevaptaki arkadaşım güzel yazın için teşekkür ederim. Güzel örnekler. Dediğin gibi üst üste gelen bir şeyler var bu en küçük örneğiydi. Hiç ayrı kalmadık doğrudüzgün belki sizinki gibi bir ayrılığa ihtiyacımız mı var bilmiyorum. Konuşularak halledilecek şeyler evet ama tahammül sınırları mı deyim bu üst üste gelmeden dolayı dayanılmaz bir hal aldı. Beni üzüyor tabi ki onsuz bir sabaha uyanmak canımı çok yakıyor. Ama her kavgada da canım çok yanıyor. Ya doğru değilsek diye düşünüyorum devam ettiğimizde daha mı çok acı çektiriyoruz birbirimize diye geliyor aklıma.

11 temmuz 2018 23:04