17 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

vakıf üniversitesinde ücretli yüksek lisans yapar mıydınız?

yüksek lisans yapmayı çok istiyordum ama notlarım iyi olmasına rağmen (ales 87 toefl 100 gpa'im de çok iyi) hiçbir devlet üniversitesine giremedim. vakıf ünivversitesine kabul aldım ama içime çok oturuyor para verecek olmak. kendimi çok kötü hissediyorum aileme para ödeteceğim için. vakıf üniversitesi de burs vermiyor. gelecekte akademisyen olmak gibi isteğim var. siz yapar mıydınız?

1. Ben yaptim suslu. Bitirdim ancak ders birakmayacaginiza emin olun girerken. Tezli ise de tez icin baska ucretler cikiyor, ayrica tezinizi zamaninda vermezseniz tekrar ek ucret odetiyorlar. O yuzden sıkı calisirim hallederim derseniz onemli olan y.lisans yapmak.

9 ağustos 09:45

2. Okulu uzatsaydınız ya da 6 yıllık bir okul okusaydınız zaten aileniz sizin için ekstra 2 yıl para harcayacaktı. Hatta evlenmeye karar verseydiniz şu an yine aileniz sizin için para harcayacaktı. Neticede ailelerimiz bizler için kenara bir miktar para koyuyorlar ya da durumlarını ona göre ayarlıyorlar. Pişmanlık duymanıza gerek yok geleceğiniz için eğitim için harcayacaksınız bu parayı. Hatta sizinle gurur duyuyorlardır eminim.

9 ağustos 09:53

3. Bu arada elbette yapardım eğitim için para ödemek onları rahatsız etmeyecektir.Ve yüksek lisansın günümüzde bir fark yaratmak adına önemli olduğunu düşünüyorum malum türkiyedeyiz...

9 ağustos 10:01


4. vakıf var vakıf var. saçma sapan bir vakıf üniversitesine asla para vermem. gerçekten değmesi gerekiyor. bölümünüz nedir? nedne kabul alamadınız merak ettim.

9 ağustos 10:28

5. teşekkür ederim süslüler, biraz da olsa içim rahatladı.

@paris kedisi, neden olduğunu ben de bilmiyorum ama torpilsizlikten olduğu yönünde şüphelerim var.

9 ağustos 10:36

6. Bence torpille alakasi yok bu notlarla ozel okuldan burs alamadiysaniz sorun baska bir seydir. Belki mulakatlariniz iyi gecmemistir. 

9 ağustos 11:38

7. yapmazdim, ozel okula verecegim parayi avrupa'da bir okula verirdim. 

suslucum benim bildigim kadariyla turkiye'de ozel okullarda yuksek lisans cok pahali. Toefliniz da varmis, avrupa da yilligi cok cok daha uygun olan bir suru yer var. hangi bolumdesiniz bilmiyorum ama yazarsaniz belki size yardimci olurum. 

9 ağustos 14:54


8. Euro 6.10 tl farkinda misiniz :d

9 ağustos 15:33

9. Aynen Avrupada yıllığı çok çok daha uygun olur euro 6.25,dolar 5.40 değil çünkü akjahdbkjdhj.Hangi alemde yaşıyosunuz ya nolur bizi de alın oraya.

9 ağustos 16:01

10. Süslü bölümün neydi? Bu puanlarla hangi üni almadi ki seni? Galiba en iyi bir kacina basvurdun

9 ağustos 18:43