yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  41 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  vicdan azabından ölüyorum galiba ?

  kızlar gerçekten birileri ile konuşmaya ihtiyacım var. hamileyim, planlı bir şey değildi ve prezervatif ile korunuyorduk. reglim düzenli değildir, bu ay da gecikme olunca hiç ihtimal vermemiştim ama 10 gün gecikince test yaptım pozitif çıktı. henüz 8 aylık bir ilişkim var ve bir bebeğe hazır değilim. cuma günü kürtaj olacağım ama vicdan azabından ölüyorum. öğrendiğimden beri aklımdan çıkmıyor. keşke bakabilecek olsam diye düşünüp duruyorum. ben kendimi aşırı bağlanmış hissediyorum. düşünmemeye çalışıyorum, yokmuş gibi davranıyorum ve kurtulacağım bitecek diyorum kendi kendime ama sonra ağlamaya başlıyorum. hayatım boyunca bu duyguyla mı yaşayacağım ben? nasıl geçecek bilmiyorum. mantıklı olan kürtaj olmam ve olacağım da, zaten daha öğrenciyim ama duygusal olarak çok yıprandım. bebek filan hiç aklımda yoktu, çok çocuk da sevmem ama şu an keşke doğma şansı olsa diye düşünüyorum. gerçekten birileri ile dertleşmeye konuşmaya çok ihtiyacım var.

  1. Canım benim, olan olmuş artık kendini üzme. Öğrenciyim diyorsun tabii ki doğurma. Bunun psikolojik tarafı seni zorlayacak, çok üzüleceksin ama yapacak birşey yok. Güçlü ol lütfen. Başka çaresinin olmadığını kendine sürekli hatırlat. İleride gerçekten bakabilecegin zaman çok tatlı bebekler dünyaya getireceksin eminim. Geçmiş olsun şimdiden.

  24 nisan 02:11

  2. sen şimdi düşündükçe fena olursun ama önemli olan şu anki hislerin değil önündeki geleceğin. keşke olmasaydı kimse güle oynaya kürtaja gitmez ama korunduktan sonra olan bir şeyse bu yapacak bir şey yok ablacım. o gün biri olsun yanında sevgilin ya da çok güvendiğin bir arkadaşın artık kim olursa yalnız gitme ve ağlamak istiyorsan da sakın kasma kendini ağla. bu hep böyle olmayacak geçecek ama bir süre sonra geçecek. psikolojik yardım alabilirsin istersen unutma bunu da.

  24 nisan 02:16

  3. O an yırtık filan hiç fark etmedik. Görünürde bir şey yoktu. Bakamayacağımı biliyorum, 1 sene daha var okulum zaten ama neden böyle hissettiğimi de anlayamıyorum. Aslında onu hiç sevmemem gerek ama sanırım seviyorum. Yanımda sevgilim gelecek. Normalde yurtta kalıyorum o gece de arkadaşımda kalıcam.

  24 nisan 02:22

  4. iyi yanında olsun o gün kanama olabilir sonrasında 1 hafta sonra da kontrolün olacak zaten sonra da bitti. sevmemen lazım değil elinde değil duygusal bakıyorsun olaya ve kendince bir bağ kuruyorsun. bu da çok normal. bazen duygular ağır bassa da mantıklı olmak zorundasındır bu da öyle bir şey. kendini suçlama kötü bir şey yapmıyorsun bazen istemesek de böyle yapmak zorunda olduğumuz bir şey bu da. seni seviyorum ve çokça sarılıyorum sana geçecek merak etme.

  24 nisan 02:30

  5. Ben gecikme olduğundan bahsetmiştim. Onun evinin yanında eczane vardı zaten dışarıda buluşacaktık gelirken testi o aldı. Önce belki yanlıştır doktora gideriz filan dedi, gidip poliklinikte kan testi yaptırdık orada ds çıkınca konuştuk. Zaten kürtaj o an ikimizin de fikriydi. Başka da verilecek karar yoktu. Bakamayız biliyosun dimi dedi. Mezun olmamıza 1 yıl var zaten. Sonra da kürtaj parası için PlayStationını sattı.

  24 nisan 02:33

  6. bir şey daha diyeyim doğru insanla birliktesin ve doğru kişiyle bir şey yaşamışsın sevgilini de takdir ettim. şanslısın küçük kız hayatındaki insan sorumluluklarını bilen ve yerine getiren bir erkek. bu ne kadar özel bir şey farkındasın değil mi?

  24 nisan 02:38

  7. Çok klasik olacak ama her şeyin çözümü gerçekten zaman. Bir süre sonra inanın insanın aklına bile gelmemeye başlıyor. Burada herkes toplansa o kadar fazlayızdır ki sizin yaşadıklarınızı yaşayan. Tek başınıza değilsiniz bunu asla unutmayın. Bissürü bissürü ablanız, kardeşiniz var burada. Güvenilir bir yerde yaptıracaksınız değil mi? Sonuçta sizin sağlığınız söz konusu olan şey. 

  24 nisan 02:42

  8. Özel bir hastanede olacağım. 1700 dediler fiyat için az mı çok mu hiç bir fikrim yok. İlk gittiğim yer oradaydı olsun dedik biz de. Hastane hastane gezmek istemedim

  24 nisan 02:47

  9. istanbulsa normal ucuz olması önemli değil ki önemli olan senin kendini iyi hissedeceğin işinin ehli bir yerde bu operasyonun olması. bize haber ver sonra olur mu merak ederiz seni. durum güncellemesi yap yani.

  24 nisan 02:53

  10. Bir de ben genel anestezi istedim iyi mi yaptım bilmiyorum. Çok uzun süre hastanede kalmam gerekir mi hiç bir fikrim yok. İnternette biraz okudum kısa sürüyor diyorlar genelde öyle olur umarım.

  24 nisan 02:55