26 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

yüzümüzü yıkamamak daha iyi sonuç verir mi gerçekten yanlış mı yapıyoruz?

(link: https://youtu.be/kynhe_ebvay böyle bir video) izledim. ve kafama takıldı.  sabah akşam yüzümü hafif bi temizleyiciyle yıkayıp nemlendiririm. yaşım 18. sivilcelerim hiç olmadığı kadar var şuan. siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. olabilir mi böyle bir şey gerçekten? aynı videonun altına gelen bir yorumda da bir kadın hapishanedeydim ve yüzümü yıkamıyordum ve hiç böyle iyi bir cildim olmamıştı vs demiş yorumu dikkatimi çekti.

1. (link: https://youtu.be/kYNhE_EbvAY Link)

11 ekim 00:42

2. Geçen sene kamp yaptığım sırada yüz yıkama jelimi unutmuştum sadece su ile yıkamak zorunda kalmıştım. Cildim yağlı garip birşey olmuştu. 

11 ekim 00:45

3. Hiç katılmıyorum. Bir süre yüzüme hiç ürün kullanmadım, sadece su ile yıkıyordum. Gözeneklerim genişledi, yanaklarım bile siyah nokta oldu. Hiç çıkmadığı kadar sivilce vardı. Şuan günlük temizleyici, tonik nemlendirici ve maske uyguluyorum asit kullanıyorum ve cildim neredeyse pürüzsüz.

11 ekim 00:45


4. İzleyici kasmak için üretilmiş bir video. Gün içinde güneş koruyucu, makyaj yapıyoruz. Bunların temizlenmesi gerekiyor. Hadi makyajı geçtim, yapmayı bıraktık diyelim güneş koruyucunun da ciltten arınması gerekiyor. Sivilce bildiğim kadarı ile beslenmenin büyük rolü var. 

11 ekim 00:50

5. Teşekkürler cevaplarınız için. Son süslü çok haklısın ben güneş kremi kullanmaya çok dikkat ederim ve fiziksel bir koruyucu cildimden gece arındırmam gerek. Bunu tamamen es geçmişiç. Bir anda tam da yüzümü yıkamaya daha özen gösterdiğim zamanda böyle bir ters algıyla karşılaşınca “olabilir mi?” Dedim. 

11 ekim 00:54

6. ben bu yıl yüzümü düzenli temizleyemediğim üç tatil yaptım. üçünde de yüzümü sivilce bastı.(gizlinot: 21 yaşındayım, cildim karma) bana iyi gelen ürünlerle düzenli temizlediğimde ve iyi beslendiğimde(gizlinot: bu çok önemli) cildim tertemiz oluyor. katılmıyorum kısacası.

11 ekim 00:57

7. Bir yandan da şunu düşünüyorum. Saçımızın yağlanması gibi. Sık sık yıkarsak sebum dengesini sağlamak için saç da çabuk yağlanıyor. Ama bir iki hafta yıkama süremi uzattıkça saçım buna alıştı ve daha az yağlanndı. Acaba biz de cildimizi böyle mi yaptık. Zamanla buna alıştırırsak evet bir iki hafta belki bir kaç ay zorlanıtız cildimiz daha kötü hale gelir alışmak için ama sonradan alışınca aynı şekilde buna da uyum sağlar mı? En azından sadece gece mi yıkasam diye düşünmüyor değilim.

11 ekim 01:02


8. Yok ya külliyen yalan bence.

Ha, hiç makyaj yapmayıp kremleri de komple rafa kaldırırsak doğruluk payı olabilir misal; annem ve ananemin cildi mermerrr hiçbir şey sürmüyorlar yüzlerine sudan başka.

11 ekim 01:05

9. Sivilceden bıktığım bir dönemde tatile giderken hiçbir ürünümü yanıma almayarak denemiştim bunu, cildim o kadar sapıtmıştı ki anlatamam. Asitli ürünler vs derken gitti sivilceler sonra. Makyajı geçtim gün içinde şehrin tozu pisliği cildimizi dolduruyor hep, temizlemek gerekiyor sonuçta doğal bir hayatımız yok.

11 ekim 01:20

10. bence izleyici için yapılmış bir video değil, bunu çok fazla duydum. açıkçası benim de cildim temizliğe çok orantılı bir tepki vermiyor. bazen hiç yıkamıyorum (duştan duşa su değdiği kadar) ve tek bir sivilce çıkmıyor haftalarca, bazen yıkıyorum ama yüzümü sivilce basıyor, bazen bunların tam tersi.

mesela benzer bir şekilde, vücuduma ve ellerime düzenli krem sürmeye başladığımdan beridir (1.5-2 senedir) cildim çok kurumaya başladı. krem sürmesem olmuyor. bir nevi bağımlılık oluştu sanırım cildin döngüsü değişiyor bu ürünlere.

11 ekim 02:23