6 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

yüzünüzü günde kaç kez ürünle temizliyorsunuz?

çoğu üründe sabah ve akşam olmak üzere iki kez kullanılması gerektiği yazıyor fakat ben gece yatmadan jelle temizliyorum, sabah ise sadece su ile yıkıyorum. sabah akşam kullanan süslüler herhangi bir fark var mıdır acaba iki kez mi kullansam, biraz fazla gelir diye düşünüyorum ama bilemedim.

1. Bu aralar sıfır kez

9 kasım 02:22

2. Süslü ben sadece akşamları yikayinca karma cildim olmasina rağmen gün içinde yağlanma vs aynı kalıyor. Benim için bı fark olmadığından sabahları jelle yikamiyorum zaten bir fark göstermiyor sonuçta. Siz de bı deneyin belki fark etmiyordur.

9 kasım 02:23

3. Normalde sabah akşam jelle temizliyordum. Bir süre kadar sadece yatmadan evvel jelle temizlemeyi denedim fakat şimdi tekrar sabah akşama döndüm. Kesinlikle bu şekilde cildime daha iyi geliyor ve sanki sivilce çıkmasını bile engelliyor gibi geldi bana nedense. Çünkü sadece sabah su ile yıkadığım zaman yüzümü gün içerisinde daha çabuk yağlanıyor.

Evde olacaksam dışarı çıkmayacaksam dahi jelle temizleyip, sonrasında tonik ve nemlendirici uygulayarak güne başlıyorum. Bana kesinlikle bu şekilde cildim daha aydınlık geliyor belki kullanılan ürünlerle de ilgisi vardır süslü bilemiyorum ama bir dene sende cildine hangisi daha iyi gelecek.

9 kasım 03:12


4. eğer cildiniz karma veya yağlıysa fazla sebum üretiyordur. su tek başıma sebumu temizlemez. karma ve yağlı ciltler için sabah da jel ile temizleyip fazla sebumu almak daha iyi olur. bu şekilde cilt bütün gün fazla sebumlu kalmaz. yağ oranı dengede kalır. fazla sebumun gözeneklere dolmasını veya sivilce yapmasını engeller.

eğer cildiniz kuru ise günde bir defa fazla sebumu almak yeterli gelebilir. ama uygun ve yüzünüzü kurutmayan sadece fazla sebumu alan bir temizleyici kullanıyorsanız sabah akşam jelle yıkamanın bir zararı olmaz. 

sabahları yüzünüzü gözlemleyip yüzünüzün yağlı olup olmadığını kontrol edip ona göre jel kullanabilirsiniz. jelin cildinizi çok germeyen kurutmayan ama yağı arındıran bir jel olmasına dikkat edin. ardından nemlendiricinizi uygulamayı unutmayın. önemli olan sebumu dengede tutmak. kendiniz gözlemleyip fazla sebumlu veya fazla kuru tutmamaya çalışabilirsiniz.

9 kasım 03:49

5. Çok teşekkür ederim ilgili cevaplarınız için, sabah akşam jelle temizlemeyi deneyeceğim bir süre bakalım iyi gelecek mi ^^

9 kasım 11:24

6. ben karma ciltliyim. sabah jelle temizlemek cildimi kuruttuğu için daha hızlı yağlanmasına sebep oldu.

son 1 yıldır sabah normal suyla yıkayıp, gül suyu sıkıp nemlendirici sürüyorum. makyajda ıslak bitişli ürünler kullanmama ve pudra kullanmıyor oluşuma rağmen rahatsız edici bir yağlanma yaşamıyorum.

eve gelince ilk iş olarak makyajımı çıkarıp yüzümü jelle yıkıyorum. cildim şimdiye kadarki en düzgün halinde.

10 kasım 02:08