yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  yüz kılları ve insülin direnci?

  merhaba süslüler bir konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım var. ergenliğimden itibaren hep tüylü biriydim. suratımda, sırtımda, göbekte ve bacak içlerimde fazla tüylerim var. özellikle yüzümdeki tüyler beni inanilnaz rahatsız ediyor ve bunun sebebinin insülin direnci hastalığımın olduğunu düşünüyorum. şuanda b12 destekli anti diyabetik bir ilaç kullanıyorum ve vücuduma ve özellikle yüzüme lazer yaptırmak istiyorum. acaba pcostaki gibi insülin direnci tedavisi bitmeden lazer yaptırmak bir sonuç vermez mi? verir ise yüz için hangi lazer epilasyon türünü yaptırmalıyım? şimdiden teşekkür ederim. not: doktorum ilaç tedavisiyle birlikte kilo vermemi istedi bu konuda ama ne diyet ve spor yapacak zamanım var ne de ilacın geçireceğini düşünüyorum açıkçası.

  1. Süslüm bende de pkos vardı 2 ayda bir adet olurdum. 18 kilo kadar verdim ve şuna düzenli gidiyor adetim. Pkos kiloya, kiloda pkos a sebep oluyor yani tam bir kısır döngü. Sizdeki insülin direnci de o şekilde kilo vermeden bu rahatsızlıktan kurtulmak zor. Bende de vardı çok olmasa da. Pkos  ömür boyu benimle geçen bir  rahatsızlık değil ama en azından adetimi düzene oturttum. Kıldan tüyden de muzdaribim bu sebepten dolayı ama doktorum ilaç yazmadı. pek çok yazı okudum çoğu kişi yüze mümkünse iyi bir yer bulursanız iğneli eğilasyon yaptırılması yönünde. İlgili başlıkta bir süslü blogunda ayrıntılı olarak süreçten bahsetmişti bi bakın isterseniz. Ama hayatınıza bi şekilde düzenli beslenmeyi koyun derin. 

  22 mart 19:47

  2. Süslü benim de durumum tıpkı seninki gibi. İnsülin direncimle birlikte bir de pcosum var. Doğum kontrol hapına başlattı doktor ve insülin direncim için içtiğim ilacı kestirdi. Diyet ve spor yapmadan bu iki illet de gitmiyor acı bir gerçek bu. Pcosuna baktırmanı tavsiye ediyorum. Bu iki hastalık kardeş hastalıklar. İkisi de birbirini tetikliyor. Bu arada doğum kontrole başladığımdan beri yüzümde kaş ve bıyık bölgem hariç çıkan tüyler azalmaya başladı.

  22 mart 19:54

  3. Bu arada tüylenme hormonal kaynaklıysa ki sizinki de muhtemelen öyle kaliteli epilasyon merkezleri lazer yapmıyor. 

  22 mart 19:55

  4. Diğer süslülerin dediklerine katılıyorum, bunların dışında söylemek istediğim kesinlikle hormon değerlerine baktırman. Ben de pcos hastasıyım ve insülin direncimin verdiğim kilolardan sonra geçtiği söylendi. Hala kan verdiğimde baktırıyorum gerçi ne olur ne olmaz. Tüylenme için de ilaç kullandım ve doktorum artık medikal yardım almam gerektiğini söylediği için lazere geçtim ( ben de yaptırmayı çok istiyordum) şimdilik bu şekilde. Lazere gittiğim yerde hastalığımı anlattım ve sağlıklı insan kadar tüy dökülmesi olmayacağını da anlattı bunu da söylemek istiyorum.

  22 mart 20:05

  5. Anonim 2 acaba tüylenme için hangi ilacı kullandınız?

  22 mart 20:32

  6. merhaba süslüm bende de aynı durumlar vardı. hem pcos hem insülin direnci ve bunların getirisi kıllanma. özellikle yüz bölgesini haftada 1 aldırmama rağmen rahat rahat gezemezdim. doktorum bu kıllanma için bir ilaç verdi 6 ay kullandım yüzümdeki etkisi için bir şey diyemeyeceğim aynı zamanda iğneli epilasyona başladım ama bacaklarım, kollarım çok daha geç ve cansız çıkmaya başladı. yüzüne sakın lazer yaptırtma süslü, iğneli epilasyon yaptır güvenilir bir yer bul. iğneli epilasyon yaptırmaya gittiğim yerde gelen diğer müşterilerle karşılaştığımda hepsi yüz bölgesine önce lazer yaptırıp sonra önceki hallerinden daha kötü bir halde iğneli epilasyona başlıyorlar. umarım bir an önce kurtulursun

  22 mart 22:01

  7. Süslüler test yaptırdım pcos yokmuş. Ben de iğneli epilasyon yaptırmayı düşünüyorum ama onun da işe yaramayacagindan cekiniyorum. Kafam çok karışık ya

  23 mart 21:49