4 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

yabancı dildeki yazı görselini telefon kamerasına tutunca istenilen dile çeviren bir google translate tabanlı uygulama yapılmadı mı daha?

neden ihtiyaç duydum derseniz, domol’un ekolojik bulaşık makinesi tabletini almıştım. sıkı folyo ile paketlenmiş tabletler var. rossmann’ın türkçe etiketçisi elemanları nasıl bir aymaz ise kullanım talimatında tableti ambalajından çıkarın diyor. kutunun en tepesinde ise kocaman wasserlöslicher folio yazıyor. neyse ki o kadarcık almanca çağrışımım var da folyonun suda çözülebilir olduğunu anlıyorum. neyse yanında yöresinde okumak istediğim daha bir sürü açıklama var, yok mudur görselden çeviri yapacak uygulama?

1. google translate uygulamasının içinde direkt var android'de, ios'u bilmiyorum. sol alt köşeden kamerayı seçiyorsunuz, çok da iyi çeviriyor epey başarılı.

14 eylül 11:16

2. yapıldı, ios’ta da var. Google çeviri yazıp indirebilirsiniz app store’dan.

14 eylül 11:30

3. çok teşekkür ederim ben de kesin yapmışlardır diyordum da haberim yokmuş.

14 eylül 11:43


4. aynı şeyi düşünen başkası da varmış. :) aynı tableti ben de aldım ve çıkarıp kullanıyordum. sonra aklıma suda çözünebilir olabileceği geldi. üstündeki yazıları okuyamayınca ben de rossmann' ın almanca sitesini açıp baktım. çıkmıyormuş. üstündeki türkçe açıklamayı kafadan atıp yazmışlar bence. dediğiniz uygulama var google translate uygulaması ama türkçe etiketi de tam açıklamanın üstüne yapıştırmışlar. almanca siteyi açıp oradan çevirin bence. :)

14 eylül 12:48