sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
14 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

yakın arkadaşınız size yalan söyleyince nasıl davranıyorsunuz?

örneğin pztesi günü buluşmak üzere sözleştiğim arkadaşım annemi hastaneye götürmem gerekiyor deyip buluşmayı erteledi. biz salı günü( dün) görüştük ve o sırada erkek arkadaşıyla pztesi günü görüşüp alışveriş yaptığını ağzından kaçırdı ve asla yüz ifadesi bile değişmedi yalanım ortaya çıktı diye. ben de anlamamış gibi yaptım ve devam ettim ama tabi üzüldüm.bana bunu yapar genelde erteleme işini. o yüzden tavrımın daha değişik olması gerektiğini düşünüyorum.yakın arkadaşım bu arada. siz bu gibi durumlarda neler yapıyorsunuz tavrınız nasıl oluyor? not : bana söylediğine göre sabah 10dan akşam 9 a kadar hastanede olduğunu söyledi yani alışveriş yapacak zamanı olmamıştır diye düşünüyorum.

1. benim de başıma böyle birşey gelmişti. buluşacaktık, hastayım çıkamayacağım demişti. sonra instagram'a story atmıştı başka arkadaşlarıyla sfdsfsdf. ben de bunun üzerine birşey dememeyi tercih ettim, çünkü ne desem başka bir yalan uyduracaktı, uğraşmak istemedim. zaten artık arkadaş değiliz.

5 aralık 14:43

2. Neden asla yüzleşmiyorsunuz anlamıyorum.ben direk sorardım hani hastaneye gidicektin diye.ne var ki bunda?

5 aralık 14:49

3. direkt sorardım hele yakın arkadaşımsa hiç çekinmeden. ama şu da var ki yakın arkadaşım bana bu sebeple yalan söyleyeceğini de düşünmüyorum çünkü benimle görüşmeyi -rutin bir görüşmeyse- erteyebilir, kızmazdım.

ayrıca ağzından kaçırıp hiçbir şey olmamış gibi devam etmesine ayrıca sinir oldum bence bu durumdan rahatsız olduğunuzu söyleyin.

5 aralık 14:54


4. bana lisede bir kız yapmıştı bunu. yakın olduğu arkadaş grubu bunu dışlamaya başlamıştı, bu da bana yaklaşıp arkadaş olmak istedi. yalnız kalmasın diye, bir de arkadaş olmaktan zarar gelmez diye tamam dedim. ertesi gün buluşup bir şeyler yapacaktık. 9 da buluşalım dedik mesela, gittim, kızı arıyorum arıyorum ulaşamıyorum, ya da açmıyor. en az bir saat o gelsin diye bekledim. belki bir durum gelmiştir başına diye. sonra bir de baktım ki yolun karşısında dışlandığı arkadaş grubuyla gözümün önünden geçiyor. beni görmedi. sonra okulda yanıma geldi, bana yalan söylüyor. ya o gün şöyle oldu gelemedim kusura bakma gibi. gözlerine bakıp gayet sakin bir şekilde seni gördüm dedim. bana resmen yalvarmaya başladı, nerdeyse ağlayacak. yahu dedim bu kızın kesin psikolojisi bozuk, gözüme baka baka yalan söylüyor, sonra da küsmeyelim diye bana ağlıyor. sevgilisi değilim bir şey değilim. sırf çıkarı için bana yaklaştı. o günden beri de konuşmadım. uzak durmakta fayda var.

5 aralık 14:56

5. İnsanlari bi rahat birakin ya. Ne olmus yani seninle bulusmayip erkek arkadasimla alisveris yapicam dese trip atip durmucak miydiniz? O da mecbur yalan soylemis. Bu kadar uzatmayin insanlar bazen sizinle bulusmak istemeyebilir keyfi olmayabilir baska isi cikabilir ve sizin tribinizi cekmemek icin yalan soylemistir. 

5 aralık 16:22

6. Herkese teşekkür ederim cevapları için. 5. Anonim dediğin gibi dese tabiki de trip atmayacaktım takmam öyle şeyleri yerimi bilirim çünkü ama annesinin sağlık durumuyla ilgili birşeyler uydurunca üzüldüm kadın kötü diye, endişelendim. Siz de bu açıdan düşünün haksız mıyım?

5 aralık 17:24

7. Tamam işte tam da o an soracaktınız hani hastaneydi diye. Bu kadar.

5 aralık 17:31


8. Triple ne alakası var acaba ? Adam akıllı sevgilimle buluşacağım dese sanki soru sahibi kızı yiyecek . Abuk subuk yok annem hasta yok sabah 10 akşam 9 hastanedeydim diye yalan atmış ki cidden hiç hoş bişey değil. Yanı bi soru sahibini rezil edelim atar yapalım kafasından bi uzakların mümkünse.

5 aralık 18:42

9. O saatten sonra artık yakın arkadaşım olmaz.

5 aralık 19:35

10. Sizin yerinize erkek arkadaşını tercih etmiş. İlla erkek arkadaşıyla buluşacaksa bunu dürüstçe söyleyebilirdi yakın arkadaşına. Ben işi bana düştüğünde yanında olmazdım ilerleyen zamanda. Eğer cırlamaya kalkarsa söylerim direkt sen böyle yaptığın için önceliklerimi gözdeb geçirdim diye.

5 aralık 22:45