11 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

yengem böyle bir şey yaptı alınmalı mıyım?

soru yorumda 

1. Hemen alınmayın ya. İnsan istemeden de nazar değdirebilir. Kendi kendine bile değdirebilir. Belki de öyle düşünmüştür? Belki çok ağlak bi bebektir kadın da bunu çok nazar çekiyor falan diye yorumluyordur.  Hüsnüzan edin insanlarla ilgili.. aranız bozuk gibiymiş ondan alınganlık yapmayın.

7 kasım 22:03

2. fhddbasjjhkj belki de kem gozlusundur oyle bak olaya

7 kasım 22:04

3. Alakasız olacak ama merak ettim yeni evlendiği adamın neden olay olduğunu kusura bakmayın :/

7 kasım 22:04


4. renkli gözlü müsünüz? bazıları inanır ya böyle şeylere.

7 kasım 23:02

5. Yok gayet kara kaşlı kara gözlüyüm, hatta muska takıyorum ben de nazara gelirim yıldızım düşüktür

7 kasım 23:04

6. Benim de gozum kahverengi ama masallah dedigim 3 gub yasamaz

7 kasım 23:31

7. Linç yiyebilirim yengeler tarafından ama en sevmediğim hısım türü yengelerim. Hepsi mi birbirinden gereksiz olur, hepsi mi birbirinden fesat olur. Fitnenin fesadın alası onlarda. Ama onlara sorsan bizden kötüsü yok.

Geçen gün anneannemin cenazesi vardı, kadın hastayken yengelerim arayıp sormadı. Cenaze zamanı bir tanesi yardım etmedi o kadar gelen giden var. Üstüne mevlit için yemek hazırlanırken, hem de hiçbir konuşma geçmezken, geldiler boş boş konuşmayın hadi dua edin deyip kavga çıkardılar. Sonra da söylene söylene geri gittiler. Dahası tüm mahalleli bunları ayıpladı cenaze boyunca hiçbir şekilde insan.içine karışmadıkları için. Cenazenin olduğu yerde tüm evler müstakil. Anneannem oranın çook eski sakini. Haliyle tüm mahalleli tanıyor. Ve yengelerimden biri dedemle anneannemin evine taşındı, altlı üstlü oturuyorlardı, alt kata kiracı aldılar kira parasını da yiyorlar, anneannemlerde eve sığamadıkları için mecburen dama iki gözlü bir yer yaptırdılar. Yengelerim acı çekiyorlar zannedilmesin ha, yukarıda evde kardeşleriyle gayet oynak müzik açıp kahkahalar eşliğinde sohbet ediyorlardı. Çok doldum süslüm, sorunu da biraz iç dökme yerine çevirdim kusura bakma. Sözün özü yenge gereksiz bir hısım biçimi. Yaptığı ettiği hiçbir şeye takılma, hepsi hasetliğinden onların.

8 kasım 01:43


8. tam bir kadınlar kulübü bir derdim var:( köşesi.

8 kasım 13:53

9. 9.süslü valla he, toplanıp yenge katliamı yapalım. Sizi iyi anlıyorum 

8 kasım 19:39

10. https://mobile.twitter.com/hicbiridegil/status/1057163220572663808 9.anonimin anlattığı şeyden sonra aklıma bu geldi :d 

9 kasım 00:24