4 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

yine ben, işsizlik maaşı, sgk 23. kod, insan kaynaklarının tutumu?

kızlar bu konudan ne kadar muzdarip ne kadar dertli olduğumu anlatamam. işyeri çıkışımı verme konusunda benimle anlaşmaya gitmediği gibi haklarımla ilgili herhangi bilgi verme gereksinimi de duymadı.. allah sizden razı olsun ki beni bazı konularda bilinçlendirdiniz. şimdiki meselem de beni yine sürüncemeye koyan insan kaynakları, mevalimi anlatıp zorunlu nedenle istifa ettiğimi bunu belgeleyeceğimi ve çıkışımın 23. kod: zorunlu nedenlerle istifa ile verilmesini rica ettiğimi belirtmeme rağmen, şirket avukatlarına danışacaklarını ona göre karar vereceklerini söylediler. belirli süreli sözleşmeli çalışıyorum. eşim atandı 5 aydır ayrı şehirdeyiz, çıkış nedenim bu. zorunlu sebebe girer dedi sgk. ama kokuyorum bu firma işi yokuş sürsün. bunları nasıl yenerim çıkışımı 23le vermeleri için? sgk tarafından denetim altındalarmış, çok fazla tazminat davaları varmış bu yüzden yardımcı olamıyorlarmış bla bla.. bana yardım edin ben bunlara ne diyeyim de adam gibi bana yardımcı olsunlar?

1. Bu kadar zor durumdaysanız biraz daha sabredip para biriktirmenizi tavsiye ediyorum.daha 5 ay olmuş iş nedeniyle daha uzun süre ayrı kalanlar da var. Beni ilgilendirmez gerçi ama söylemek istedim.

7 aralık 2017 09:55

2. cevaplandırdığınız için teşekkür ederim ama para birikmiyor ikimiz de ayrı şehirlerde kiralardayız. ben şu an kiraya elektriğe suya çalışmış gii oluyorum zaten.

7 aralık 2017 09:59

3. bence bir iş hukukunda uzman olan avukatla iletişime geçin. linkedin'de gönüllü olarak yardım eden paylaşımlar görüyorum. Sinem ışık diye bir bayan var o daha çok işe giriş açısından ik desteği veriyor ancak bu durumlardan da anlar diye düşünüyorum. bence oradan uzmanlarla iletişime geçerseniz çok daha iyi bilgiler alabilirsiniz.

7 aralık 2017 10:41


4. direkt isim vermeyi isterdim ama en büyük kuruluşlardan birisi..! ve fazla alacağım yok yani maakkksimummm 3bin tl eder tazminatım.

7 aralık 2017 16:33