9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

youtuber olmak başarı mı sizce?

youtuberların sıfırdan geldiğini düşünmüyorum. en kötü 10 bin tllik ekipman masrafları var. sizce? hepsi residence da oturuyor kendimi salak gibi hissettim.

1. Evet başarı olduğunu düşünüyorum.

8 kasım 20:29

2. Limon satmak bile başarıdır. Başarının kıstası olmaz

8 kasım 20:33

3. değil. insanlar tv izlemekten sıkıldı ve youtube u açtılar. bunları izlediler. farklı geldi. ama artık hepsi sıradanlaştı ve gerçek yüzleri ortaya çıkıyor. kamera önünde makyaj yapmak başarı değildir. çoğumuz kafamız boşalsın diye izliyoruz. kimseye faydası yok yani bundan başka. bence şeyda erdoğan başarılı değil ne yapıyor ki? çocuk kitle ayesinde kazanıyor. çünkü çocuk kitlenin makyaja ilgisi var değişik geliyor. sonra çok izlenince firmalarla anlaşılıyor ve firmalar reklam veriyor. ama kendilerinin ürettiği bir şey yok. hediyelerle makyaj yapıyorlar. siz kanal açsanız biraz da ağzınız laf yaparsa siz de tutunursunuz bu işte. ama hayata gelme amacı youtuber olmak değil bence. o kolay para kazanmaya yarıyor. topluma bir fayda sağlamıyor. kendinizi kurtarırsınız. ben mesela yolda görsem saygı duymam neden duyayım ki? hayatları makyaj malzemeleri oluyor. youtube un verdiği para ile zaten kameraları falan kolay alıyorlar. çoğu da firma ile çalıştığı için onu bile almıyorlar. başarı değildir.

8 kasım 20:39


4. Başarı özneldir, kişiseldir. Herkesin kafasında farklı bir başarı terimi vardır. senin amacın bir şirkette müdür olmaksa bir başkasının amacı da limoncu olmaktır. Sen müdür olduğunda kendi başarına ulaşmışsın olursun, diğeri limoncu olup limon sattığında başarıya ulaşmış olur. Başarının bir ölçütü yoktur.

8 kasım 20:41

5. 3. anonim sana katılıyorum. youtube dan para kazanacak konuma gelene kadar kesinlikle ekipman gerekiyor bu arada.

8 kasım 20:49

6. ben 3.anonim . başta ekipmanları çok iyi olmuyor kazandıkça alıyorlar. çoğu zaten baba parasıyla çok iyi ekipman alıyor. kendileri bişey üretmiyor yani. biraz ağzın laf yapsın kendini sevdir tamamdır. benim için başarı çok farklı. sokakta limon satsın, temizliğe gitsin o da başarı benim için. hayatı için uğraşıyor. ama oturduğun yerden makyaj videosu çekmek başarı değil. yani üretim yok. kimseye fayda yk. youtube düzenini adaletsiz buluyorum . para vermeyi kesmeli bence. markaların kölesi haline geliyorlar. onlar ne derse onu çekiyorlar. sonra yine makyaj yapıyorlar .hayat döngüsü bu. başarı göremedim. adaletsizlik gördüm sadece.

8 kasım 21:02

7. "çoğu zaten baba parasıyla çok iyi ekipman alıyor" daha iyi ifade edilemezdi

8 kasım 21:10


8. Bana boş iş geliyor. Kaliteli içerik üretenleri tenzih ediyorum tabi ki. Siz anladınız

8 kasım 21:39

9. Tabi ki başarı. Medeni cesaret ve devamlılık istiyor. Atomu parçalamıyorlar diye çok saygı duyulmuyor ama bu başarı olduğu gerçeğini değiştirmez. 

9 kasım 00:42