sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
9 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

yurt dışı öğretmenliğe başvuran ya da giden, gidip de dönmeyen, var mı ?

1. Bir yakınımız şu an koreye gitti orada öğretmenlik yapıyor

10 ocak 22:05

2. Nasıl gidiliyor? Takip.

10 ocak 22:10

3. Kızlar uzaklaşmak istiyorum. Belki bir süre belki temelli. Şehir değil ülke değiştirmek istiyorum. Şuan içinde bulunduğum gerek özel hayatım gerekse iş durumumdan çok bunaldım. Özellikle üst üste yaşadığım çok ağır şeyler bana majör depresyon kazandırdı. Herkesten her şeyden tiksinir ve savaşamaz hale geldim. Bir yandan tedavim devam ediyor. Bir yandan bir sürü mücadele içindeyim. Düşündüm taşındım ne yapabilirim diye. İstifa edeyim eve kapanayım desem de bir yere kadar. Şuan bulunduğum yere gelmek için çok büyük zorluklar çektim. Hem ailem hem ben. Birkaç insan müsveddesi dünyamı başıma yıktı diye pes etmek istemiyorum. Öğretmenim. Branşım ingilizce. Şu yurtdışı öğretmenlik olayı sizce mantıklı mı? Biliyorum gitmek kesin çözüm değil ama basıp gitsem, hem mesleki motivasyonumu yeniden kazanıp hem de kendimi toparlamama iyi gelir mi dersiniz! Kısaca diyorum ki bırakayım dağınık kalsın, ben tası tarağı toplayıp gideyim.bu konudaki tecrübe ve fikirlerinize ihtiyacım var.

10 ocak 22:20

4. Ben almanya'da ingilizce öğretmenliği yapıyorum. Özel bir okulda. Ama devlete gecmek icin de farkli prosedurleri var o da mümkün yani. Baska ulkeleri bilmiyorum ama burada almanca da konusabilmek önem tasiyor. Bir de almanyadan bir okul derecenizin olması bayagi ayırıcı bir faktör oluyor. Örnegin ben masterimi burada yaptim. Baska merak ettiğiniz bir sey varsa sorabilirsiniz .umarim en kisa zamanda duzene girer hayatınız ve mutlu olursunuz hep süslüm.

10 ocak 23:07

5. Çok teşekkür ederim. Nasıl gitmiştiniz Almanya’ya? Ben bakanlık aracılığıyla gidilebildiğini biliyorum ancak kısıtlı süreli oluyor ve tekrar dönüyorsunuz. İlk etapta deneme amaçlı belki bu yolu deneyebilirim ama sürekli olarak kalmak için başka izleyebileceğim yollar var mı acaba? Bir de ülke hiç düşünmedim, nasıl bir yerde yaşamak isterdim hiç düşünmedim. Almanya mesela? Memnun musunuz?

11 ocak 02:47

6. Ben master öğrencisi olarak geldim almanyaya. Okulu bitirdikten sonra da kendi alanimda is aradim ve özel okulda çalışıyorum. Burada okul bitince 18 aylik is arama hakki veriyorlar çünkü. Siz direkt öğretmen olarak nasil gelebilirsiniz onu bilmiyorum. Her sekilde burada bir egitim gerekecektir diye düşünüyorum. Devlet öğretmenleri icin staatsexamen diye bir seyleri var örneğin bizim kpss gibi düşünün sonundaki sınavları ama buna ek olarak bir de egitim sureci var 2 yil kadar.

Alaniniz ingilizce oldugu icin sanslisiniz mukemmel almanca gerekmeyecek. Ulke olarak pozitif yanlari oldugu gibi negatif yanlari da var elbette. Bizden cok farkli bir kültür öncelikle. Ve her farklilik da iyi demek degil. Onlari kabullenmek gerekiyor zor olabiliyor almanlarla bir arada calismak. Irkçılık ne yazik ki basiniza gelebilecek bir durum. Bunlarla basa cikmaniz gerekebilir. Iyi taraflari tabii ki sosyal devlet anlayışı. Izinlerinizi sonuna dek kullanabilirsiniz, hastaysaniz buna saygi duyarlar, insanlar birbirine cogu zaman saygılı vs vs. Nerede calistiginiz da onemli tabii. Benim patronum mobbing yapan sevimsiz biri ve cogunlukla fazla mesai çalışıyorum bu yuzden isyerimi değiştirmek istiyorum. Ama her yer boyle degil tabii ki biraz da sans isi. Aklima gelenler bunlar, baska sorunuz varsa cevaplarim.

11 ocak 15:51

7. Çok teşekkür ederim size,detaylarını araştırıcam. Master ile gitmek fikri de güzel geldi ama sanırım şuan bu tempoya hazır değilim ruhsal olarak. Daha kolay ilerleyebileceğim ya da alternatif yollar bilen paylaşmak isteyenler olursa da bekliyorum fikirlerinizi.

11 ocak 16:54

8. Ben de şunu meral ettim almanya’da özel türk okulları var sanırım, oralarda çalışmak için de master vs yapmamız gerekir mi? 

11 ocak 20:32

9. Özel türk okullarina hiç basvuruda bulunmadım bir bilgim yok maalesef.

11 ocak 20:36