9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

yurtdışına kargo gönderimi adres hakkında?

yurtdışına kargo gönderirken adresi oranın dilinde mi yoksa türkçe mi yazıyorsunuz? (mesela şehir/ülke adı kısmını) ben resmi dili fransızca olduğu için fransızca yazdım şimdi kargo fransa’da gözüküyor, yanlış mı gitmiş yoksa ülke dolaşma gibi bir durum olabiliyor mu? teşekkürler.

1. Ne yazıyorsam ad soyad adres dahil İngilizce karakter kullanarak yazıyorum. Siz nereye gönderecektiniz ki?

12 mart 21:07

2. Fransizca yazmissiniz kargo fransa’daymis. Sorun ne anlayamadim?

12 mart 21:10

3. 2. anonim örneğin biz Viyana diyoruz ama Almanca’da wien olarak geçiyor kastettiğim buydu. 3. Anonim gönderdiğim ülke fransa değil sadece resmi dili fransızca. 

12 mart 21:13


4. Kime ne yolluyorsam, o da adresi nasıl yazıyorsa öyle yolluyorum. Henüz hiç sorun yaşamadım. Gönderdiğiniz kişi adresi o şekilde yazıyorsa bence bi sorun olmaz. 

12 mart 21:27

5. merhaba,

adres kendi yerel dilinde yazılır, siz verilen adresi değiştirmeden yazdıysanız sorun yok. 

ülke adına france yazmadıysanız fransa’ya gitmez.

uluslararası kargo firmaları bir ülkede merkez kurup oradan tüm ülkelere dağıtım ve aktarma yapıyor. kimi belçika’da, kimi ingiltere’de... sizinki de fransa’dan dağıtıma çıkıyor olabilir. 

12 mart 21:32

6. (yazar: yulia) teşekkürler, ülke adını da yerel dilde mi yazıyorsunuz?

(yazar: yalniz ve guzel insan) teşekkürler. ben ptt ile göndermiştim ve ülke afrika’da. Adresi bana verildiği şekilde yazdım, ülke ve şehir adı da yerel dilde yazılmıştı ben de öyle yaptım Türkçesini eklemedim. sanırım yanlış yolladılar.

12 mart 21:42

7. 2. anonim hem bilgisizsiniz hem atar yapiyorsunuz.

12 mart 21:55


8. ülke adı türkçe yazılır ki türkiye'de ptt dekiler kargocular anlasın hangi ülkeye gitmesi gerektiğini. O ülkeye gittikten sonra zaten adrese bakıp iletiyor o ülkenin postanesi. Fransızca yazıyı görüp fransa diye düşünmüş olabilirler ülke adını anlamadan.

13 mart 14:43

9. 9.anonim teşekkürler, benim de korktuğum buydu. ben gönderirken gideceği ülkenin ismini de söylemiştim. Bugün şubeye sordum, söylediğim ülkeyi seçmişler. Kargoların Fransa’da toplanmış olabileceğini söylediler. Şimdilik bekliyorum.

13 mart 15:39