2 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

yurtdışında yüksek lisans için burs alan?

selamlar. yurtdışında yüksek lisans yapmak için türkiyedeki kurumlardan burs alan var mı acaba? malum paramız çok değersiz olduğu için çok pahalıya geliyor. genelde burs şartlarında maddi durumun kötü olması şartı var. açıkçası maddi durumumuz çok kötü değil ancak o paraları rahat ödeyebilecek kadar da iyi değil, borç harç sıkışarak ödeyebilecek durumdayız anca. endüstri mühendisliği okuyorum ve ortalamam 3.20 civarı olacak. ne şartlarda burs alınıyor acaba? okulların kendi burslarına da baktım ancak baktıklarım not ortalaması çok yüksek olanlara burs veriyor eğer okuduklarımı yanlış anlamadıysam. deneyimlerini ya da duyduğu örnekleri paylaşabilecek olan varsa sevinirim.

1. Arkadaşım politecnico di milanoda makine mühendisliğinde yüksek lisans yapıyor. O ve birkaç arkadaşı gitmişti. Bildiğim kadarıyla hepsine burs çıktı. Burda aile gelirini orda euroya çevirince çok az gözüktügu için hemen vermişler onlara burs. başarılar Size de :)

12 ocak 17:46

2. Yukarıda söylenenlere ek olarak, jean monnet, meb ve fullbright. Jean monnet kalkmıştı tekrar başladı şubat’ta başvurusu. 

İş deneyimi varsa chevening ama yıllardır etrafımda chevening’e giden yok. Tr için hala geçerli mi yoksa bir değişiklik oldu mu bilmiyorum. 

12 ocak 18:13