8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

yurtta kalacagim universiteye gectim yanima neler almam gerek sizce?

yurtta gerekli olabilecek seyler neler? arkadas iliskileri icin tavsyieniz varsa acigim.

1. (link: https://www.suslusozluk.com/yurtta-kalacaklar%C4%B1n-valizine-almas%C4%B1-gerekenler yurtta kalacakların valizine alması gerekenler)

20 ağustos 10:29

2. tesekkurler gormemistim:)

20 ağustos 10:44

3. Eğer benim gibi herkesi kendin gibi biliyorsan arkadaş problemi yaşarsın. Üniversitede her yıl genelde arkadaşlıklar değişiyor. O yüzden ilk günde tanıştığın insanı sanki okul bitene kadar kanka olarak görme. İnsanlara mesafeli ol. İçini kimseye açma. Daha geçen gün canım cicim diyen bugün yüzüme bakmıyor. Not için sınav dönemi çok kankan olur onları ayırt etmen lazım. Ezcümle herkese temkinli yaklaş

20 ağustos 10:46


4. malesef sosyal olarak korkuyorum biraz ama temkinli olucam, benim hayatimin bff ini bulma hayallerim vardii:( sagol suslum onerin icin❤️

20 ağustos 10:50

5. O bffi buluyorsun zaten ancak bulucam diye herkese koşma. Benim 4 senelik oda arkadaşım hem sınıf arkadaşım bff oldu

Ayrıca ilk zamanlar herkes ortam yapalım kafasındalar. 10 15 kişilik takılmalar falan hiçbiriyle daha sonra konuşmayacaksın istisnalar çıkabilir ama genelde böyle oluyor süslücüm. Her şunu yapalım bunu yapalıma uyma. Vaktin paran yoksa yada yapmak istemiyorsan ay uyarım ben her şeye modunda olma. Umarım güzel arkadaşlıklar kurarsın.

20 ağustos 11:03

6. ilk anonimim, rica ederim süslüm. umarım her şey gönlünüzce olur.

20 ağustos 11:31

7. cook tesekkur ediyorum kizlar yardiminiz icin😊 isiktan sesten falan rahatsiz olmam aslinda ama ozel esyalarimi korumak isterim acikcasi bunun icin kilitli kasa iyi olur sanirim.

20 ağustos 11:36


8. Herkese güvenme, herkesi kendin gibi sanma, herkese sırlarını anlatma, toplu alanda yaşadığını unutma, gürültü, kirlilik vs açısından dikkatli ol, oda arkadaşlarınla zıtlaşmamaya çalış bir şekilde orta yolu bulmaya çalış yoksa o odada yaşamak işkence haline gelir. Oda arkadaşınla anlaş ve ayakkabılarınızı, tuvalet banyo terliği gibi umumi alanlarda kullandığınız şeyleri odaya sokmayın kapının önünde çıkarın. Odada telefonla konuşurken dozunu kaçırmayın. Oda arkadaşınla baştan anlaşın, kuralları belirleyin. Her gün lambayı belli bir saatte dönüşürüm mesela. 23.30 ideal bir saat gibi. Hastalık vs durumları hariç. Saat onda yatan ve ışıkta uyuyamayan biriyle anlaşmak sınav dönemleri zorlar çünkü. Sabah erken kalkan işini biraz da.olsa sessiz halletmeye çalışsın mesela. Şu an söylediğimde e zaten öyle olur ama dediğin şeyler emin ol yurtta öyle olmuyor. Bol şans ;)

20 ağustos 17:16