3 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

zoretanin ilacıyla gelen geçmek bilmeyen yorgunluk ve uyku hali?

süslüler selam. zoretanin ilacında üç buçuklu aylarımdayım ve birinci ayın sonundan itibaren dehşet bir yorgunluk, yataktan kalkamama hali içerisindeyim. 5-6 saat uyku çok rahat yeterken şu an bıraksalar 15 saat uyurum. derslere de kendimi veremiyorum. sürekli kendimi boş boş duvara bakarken yakalıyorum. grip oldum mesela haftalar önce, daha burun akıntım geçmedi. bu ilaçla beraber kullanabileceğim herhangi bir vitamin, yiyecek, ilaç var mı tavsiyeniz? aramızda bu ve türevlerini kullananlar vardır diye buraya sormak istedim. gerçekten ders çalışmam lazım yoğun bir hayatım var ve her şeye geç kalıyorum bu halsizlik yüzünden. kan değerlerim de normal bu arada. şimdiden teşekkür ediyorum.

1. Benim arkadaşım kullandı zoretanin. O dönem saçlarına kadar her şeyi etkilendi. Çok güçlü bir kadındır normalde fakat o dönemler her şeye ağlar hale geldi. Duygusallaştı. 

Yani ilacın yan etkileri bunlar süslücüm. Maalesef öyle. 

Arkadaşım o dönemler sosyalleşmesini biraz yarıya indirmişti. Yoruluyordu epey.

16 nisan 00:41

2. süslü çok geçmiş olsun aynı şeyleri bende malesef roaccutane kullandığım ilk aylarda yaşadım, başım bile feci dönüyordu. şuan dördüncü ayım bitiyor vücudum zaman geçtikçe alıştı mı ne oldu bilemiyorum ama yorgunluk bitkinlik hali gitti nihayet. bunun en büyük etkeni aldığınız doz olabilir, eğer dozunuzun size ağır geldiğini düşünüyorsanız doktorunuzla muhakkak görüşün derim ben. bir de ilaç gerçekten savunma direncimizi düşürüyor, buna bende bir çözüm bulamadım, o yüzden vitamin konusunda bir tavsiye vermem pek doğru olmaz ama bu ilaçları kullanırken bol su içmeye ve dengeli düzenli beslenmeye olabildiğince dikkat etmemiz lazım(gizlinot:yağlı fast food tüketmek yerine bol sebze meyve gibi)önerim halsizlik durumunuz zaman içerisinde geçmez ise kesinlikle doktorunuzla görüşün

16 nisan 00:43

3. anonim süslüm inanır mısın ben de eskiden gayet aktif her yere yürüyerek giden biriydim, şimdi kolumu kaldırmak istemiyorum. neyse ki tedavim kısa sürecek kurtuluyorum bu illetten.

pinkinwonderland 40 mg ile başladım ve hep aynı kaldı. 56-57 kiloyum ama sırf yaza sarkmasın diye öyle başlattı doktorum. yani 4. aya az kaldı aslında benim de ama nedense geçmedi bu durum :( önümüzdeki ay için 30 mg isteyeyim o halde zira artık gücüm kalmadı.

yorumlarınız için ikinize de çok teşekkür ederim süslüler <3

16 nisan 00:57