sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (25)
 • medya (0)

25. 1 yıldır içinde bulunduğum durum. Ne varsa dondurmuştum, eksikliğini de hissetmiyorum. Kullanmamak için kendimce birçok sebebim var ama yazdıkça yazasım gelir gerek yok o kadarına, ama böyle daha iyi, cidden daha iyi. Reel dünya kafi.

17 kasım 2017 15:17

24. 2-3 senedir instagram

5 senedir facebook kullanmayarak yıllardır resmen sosyal medya orucundayım ve olmayada devam edeceğim süslülerim

23 eylül 2017 01:15

23. Arttiriyorum ve bir hafta dijital detoksu destekliyorum.

22 eylül 2017 22:56

22. Bu olaya aslında kafamda uzun süre önce başladım. Hiçbir zaman yaptığı şeyleri yediğini içtiğini giydiğini elinden geldiğince herkesin gözüne sokan bir insan olmadım. Babam küçükken facebook (o zamanlar sadece o vardı) kullanmamı istemezdi. Ben de ergenliğin verdiği sosyallik dürtüsüyle açmıştım bi tane fakat bir şeyimi paylaşmazdım (gizlinot: privacy please) Ardından twitter, derken instagram snapchat swarm vb vb türedikçe fark ettim ki (tam da bunlara zıt yetişrilmiş bir insan olarak) herkes artık her şeyini ispatlama çabasında. Yıl oldu 2017 hala şeyma subaşıyı kim kardashianı falan takip edip kıskananlar var. kusura bakmayın ama hayatta HİÇBİR VASFI olmayıp sadece kolay yoldan para yapmış insanları tüketecek asla ve asla zamanım yok. bu insanları takip edenlere çok üzülüyorum, zaman kaybı, kendi kendini boşuna üzme vb ruh halleri. Hedefi para olan insanın yolu çok şaşar bunu bilir bunu söylerim. Hiçbir yeteneği emeği olmasa dahi parayı kazanabiliyor bazı insanlar ve bunlara merak saranlar sokakta -20 derecede mendil kestane vs satan yaşlı amcaları görünce içleri neden acımıyor bilmiyorum. Velhasıl, instagramıydı facebookuydu çook uzun süre oldu kullanmayı bırakalı, snapchatte yakın arkadaşlarla konuşmak ve twitterda haberleri takip etmek dışında sosyal medyayı tüketmiyorum, tüketilmemesini en azından aza indirgenmesini tavsiye ediyorum. inanın bana kylie jenner'ın koca basenli (yine hiçbir özelliği olmayan, şaşırdık mı?) bff'ini stalklamaktan daha önemli şeylere harcamalıyız zamanlarımızı.

22 eylül 2017 15:58

21. bugün instagram ve feysbuku kapatarak yapmaya başladığım şey.

instagramı uygulamadan baya baya kapatamıyorsunuz, hayretler içerisindeyim. açtım bilgisayardan kapatım. bi süredir baya baya düşünüyodum bu arada.

feysbuku biraz etkinlik takibi için kullanıyordum ama onu da kapattım. bakmıyodum çok bişey paylaşmıyodum.

swarmı kapatalı baya zaman oldu.

snapchat hiç hikaye atmıyorum nerdeyse, sadece yüz efektlerini yiğenlerimle kullanıyoruz diye açık.

tivıtır da açık kaldı ama seviyorum okumayı zaten kimse orayı instagram gibi salak yere çevirmedi diye.

şimdi sadece ev hobisi, güzel şeyler bulmak için pinterest ve faydalı uygulamalar bulma olayına geçtim. bakalım.

22 eylül 2017 15:24

20. İnstagram uygulamasını telefonumdan silerek, tam değil ama kısmi olarak uyguladığım detoks. Bir ara o kadar saçmalamıştım ki, tanımadığım, bilmediğim onlarca insanın hayatını takip etmeye başladım, her sabah kahvaltı yaparken başlıyordum bakmaya, iş yerinde her boş kaldığımda, akşam dizi izlerken, en son da gece uyumadan önce. Nasıl mutsuz ediyordu beni, herkesin mükemmel giden bir hayatı var, herkes çok güzel şeylere sahip, bense onları dışarıdan izleyen bir ezikmişim gibi. İnanılmaz mutsuz ediyordu bu beni, hani bitmiyor da, 5 dakikada bir gir sürekli yeni bir gündem, yeni resimler, hatta yeni insanlar. Önce çok bunaldığım bir gün telefondan uygulamayı sildim, 2-3 gün sonra bir arkadaşım bebeğinin resmini paylaştığını ama aralarının açık olduğu başka birinin resmini beğenmediği söyledi, o zaman ışık yandı kafamda, direkt hesabımı da dondurdum. ilk bir hafta yalan yok sürekli aradım, bağımlılık gibi, sanki boş oturuyormuşum, o da benim mesgalem olmuş gibi. 1 hafta sonra tak diye gitti kafamdan, kapatalı 3 ay olacak neredeyse, 2 defa açtım baktım, resmen mutsuzluk salgılandı bünyeme, ne kadar doğru bir karar vermişim dedim, hemen geri kapattım.

Facebook'um zaten hiç olmadı, işle alakalı bir gruba üye olmak için açtığım sahte hesabı da eskisi gibi kullanmıyorum, bir ara sürekli gizli gizli stalklıyordum insanları, yakın zamanda o hesabı tamamen kapatmak hedeflerim arasında.

Youtube benim için en büyük engel şu anda, saçma sapan hesaplar çok yok takip ettiğim, genelde başka bir iş yaparken youtube'dan bir şeyler açıyorum, ama yine de takip ettiğim pek çok gereksiz kanal var.

Şu an twitter dışında sosyal medya hesabım yok, ona da muhtemelen günde 15 dakikadan çok ayırdığımı sanmıyorum, gündemi takip etmek tek amacım. Kurtulmam gereken sadece şimdilik ekşi sözlük kaldı sanırım, ondan da uygulaması yüzünden kurtulamıyorum, çok pratik. O gerçi diğerleri kadar vaktimi ve neşemi çalmıyor. Sizi düşüren, mutsuz eden, verimsiz zaman geçirmenize neden olan tüm bu uygulamalardan, sitelerden, sosyal medya araç gereçlerinden, en kısa zamanda kurtulun, kurtulalım...

22 eylül 2017 15:12 22 eylül 2017 15:16

19. kendime daha cok vakit ayırmak, zihnimi bulandırmamak ve sinir katsayımı indirgemek icin yaptıgım eylemdir.

instagramı kapattım, snapchati kaldırdım. facebooku kapatalı zaten 5-6 yıl oldu. yalnız twitterdan vazgecemiyorum:d cünkü egleniyorum. sosyal medyadan uzak kaldıgımda her sey daha berrak daha duru geliyor.

ama yine de kullandıgım zamanlarda kimseyi unflamadim ve mutelamadim, yapmam cünkü ben tiksinerek ve hafif nefret ederek kendime yasam enerjisi sagliyorum...

22 eylül 2017 13:34

18. Sosyal medya hesaplarımı bir zamanlar sadece instagrama kadar indirgemiştim. Üniversiteye başladığım yıl duyurular facebooktan yapılır diye bir hesap açmıştım ama neredeyse hiç kullanmıyorum.

İnstagramsa artık moralimi bozmaya başladı. Bunca emek, bunca çabayla gelmeye çalıştığımız yerlere insanların jetle çıkmış olup ( kimsenin hayatına lafım olamaz takıldığım şey bu değil ) bunu bir başarıymış gibi gözümüze sokmaları ve herkesin hayatının birbirine benzemeye başlaması beni artık çok rahatsız ediyor.

22 eylül 2017 12:50

17. facebook, instagram, snapchat kullanmıyorum. sadece tivitır kaldı, onu da içimdekileri kusma ve onaylanma ihtiyacımı gidermek için kullanıyorum açıkçası. zaten orası insta, face gibi çok gösterişe ve yapay dünyalara yönelik bir mecra değil -en azından benim takip ettiğim kişiler böyle- o yüzden ölene kadar tivitırdayım.

22 eylül 2017 12:14

16. Her tanıdığımı eklemediğim için ihtiyaç duymadığım. Beni sıkan paylaşımları olanları siliyorum. Alınan olursa da alınsın umrumda değil. Takip ettiğim sayfalar ve kişiler bana bir şeyler kattıkları için sosyal medyayı fazlalık olarak görmüyorum. Yani kullanan kişinin nasıl kullandığına da bağlı biraz.

22 eylül 2017 09:40 22 eylül 2017 09:44