sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (13)
 • medya (0)

1. klavye delikanlıları çoğunlukla bunların arasından çıkar. Laf boldur ; ama iş yoktur.

12 ağustos 2014 19:47

2. az önce (yazar: bilgentolis)in instagramında gördüğüm "neden robin williams!ın ölümüyle ilgili hiçbir şey paylaşmadın bakiiiim" diye hesap soran bir şahsa denk gelince, aynen bu başlıktaki tanıma uygun bir kişiye denk gelmiş olduğumu fark ettim. bu neyin kafası?

12 ağustos 2014 20:07

3. Bordo klavyeliler

13 ağustos 2014 14:05

4. Tc anothersunnyday ahahjsksd!

23 eylül 2015 22:41

5. (gbkz: tinder)'de "şehitlerimiz" temalı profil fotoğrafı gördü bu gözler.

23 eylül 2015 22:49

6. hiçbir felakette, bayramda seyranda sosyal medyadan bir şey paylaşmayan biriyim. paylaşanları da asla yargılamıyorum kimin neyi ne derece hissettiğini bilmemiz mümkün değil. ancak son zamanlarda şundan nefret eder oldum :

''sözün bittiği yerdeyiz...''

''söylenmedik ne kaldı...''

vs vs.

of üç noktalı bütün cümleler bitsin lütfen. inanılmaz bi samimiyetsizlik veriyor bana.

11 ekim 2015 22:40

7. bunun değişik modeli de bugün ekşi sözlükte farkettiğim: instagramda spor yapan insanları takip edip spor yaptığını zanneden insan modeli.

12 ekim 2015 17:14

8. En sinir olduğum tipte instagramda biri normal fotoğraf yüklediği anda verilen tepkiler.

İçin o kadar yaniyorsa git yardim et, instagram fıldır fıldır gezip ona buna kin kusma.

Milletin işi gücü kalmamış, hele de normal hayatta yanyana gelemeyeceği kişilere sanaldan atıp,tutuyorlar, hoş bunu yapanlar o kisiyle yanyana gelse ağızlarını açıp 2 kelime edemeyecek kişiler.

Acı paylaşılır paylasılmaz o kişinin ne hissettiğini nereden bileceksin kaldı ki ne hissettiginden sanane.

Yalnız siyah bir fotografa ... Samimiyetsizligi beni deli ediyor, ama karışmam.

12 ekim 2015 21:25

9. İçi boş ama vurdukça ses gelen teneke kutulara benzettiğim, insan türüdür.

12 ekim 2015 21:26

10. Sosyal medya kullanmasa bile elim bir olay olduğunda hemen siyah fotoğraf, barış sembolü, atatürk ya da türk bayrağı paylaşan insanların bir alt kümesidir. Bu insanları sosyal medya duyarlılarıyla aynı kefeye koyamam çünkü içlerinde sahiden duyarlı olanlar var.

Sosyal medya duyarlısı insanların en büyük özelliği bunu görev bilinciyle yapıyor olmaları. Gerçekten o fotoğrafları paylaşmayı ya da duygusal yazılar yazmayı istemeseler diye herkes bu konuda konuşuyor diye yaparlar. Çünkü insanlar sosyal medyada kayıtsız kalanları duyarsızlıkla suçluyorlar. İnsan gerçekte duyarsız olmadığını kendi ve hatta yakın çevresi bilse bile sırf duyarsızlıkla suçlanmamak için yapıyor bunu.

Hükümet yanlısı bir tanıdığım ınstagramdan satış yaparken sırf satış kaybetmemek için bizle konuşurken umrunda olmadığı konuları sayfasında umruymuş gibi paylaşıyordu. Bunu gördükten sonra kusura bakmayın ama sosyal medyada duyar kasan insan da kasmayan insan da birdir benim için. Bu bir duyarlılık göstergesi olamaz.

Bir arkadaşım "elimizden sosyal medyada fotoğraf paylaşmaktan, üzüntümüzü belirtmekten başka hiçbir şey gelmiyor. Bari fotoğraf paylaşalım" dedi geçen gün. Sosyal medyada yazmanın ya da fotoğraf paylaşmanın sandığımız kadar faydalı olmadığını düşünüyorum. Karşıt düşüncedeki insanların fikrini eğer yüzlerce insanın bir hiç uğruna ölmesi değiştirmediyse ve hala "zaten pkklılar. İyi oldu ölmeleri" diyorsa ben bu adamın fikrini paylaştığım fotoğraflarla ya da yazılarımla değiştiremem. Ancak kümeleniriz. O iyi oldu der. Ben ne biçim insansın derim. Öfkeleniriz en fazla beddua ederiz birbirimize. Onedio yorumlarının hepsi böyle tartışmalarla dolu.

Kaldı ki hiçbir şey yazmamak, konuşmamak, dinlememek ve tamamen pasif kalmak bir savunma mekanizması olabiliyor böyle durumlarda. Eğer ben sabah akşam bu konu ile ilgili düşünürsem kafayı yerim. Sokağa adım atamam ve sürekli sevdiklerim için endişelenmeye başlarım. Bu durumda da mevcut konuya bir faydam dokunacağı varsa da dokunamaz.

O yüzden burası benim için hem gundemi yakalama hem de kafamı dağıtma platformudur. Daha onceki bir girdimde de yazdığım gibi, ölüm şeklini düşünecek olmazsak ölüm de hayatın içinde olan ve kabullenilmesi gereken bir şey. Hayat bir şekilde devam ediyor. Sırf böyle düşünüyorum diye gelip bütün bunlar olurken bana "gidip ürün yorumu yapıyor" ya da "katliam günü düğüne gitti" diye düşünen olursa vereceğim tek cevap bu yazım olacaktır.

Edit: imla

13 ekim 2015 10:28 13 ekim 2015 10:31