yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (1)

  27. Migreni olanların dikkatli tüketmesi gereken içecek. Bende direkt tetikleyici etki yaratıyor. Diğerleri için bkz. Çikolata, kafein, alkol. Hayattan keyif alamamak için dünyaya gelmişim resmen.

  25 kasım 2018 17:18

  26. Lezzet olarak bitkisel sütler içinde en iyisi ve tek güzel olanı bence. Özellikle kahveyle olan uyumu harika. Keşke ülkemizde fiyatı uygun olsada tüketebilsek. Ayrıca seni evde yapmak isteyenler için (link: https://youtu.be/0yjdmY8F3Tw Tarif)

  25 kasım 2018 16:54

  25. Haşimato tiroidi yaşayanların soyadan deli gibi kaçması gerekiyor.

  4 temmuz 2018 12:58


  24. Soya sütünün gdolu olduğu bilgisini bir vegan olarak açıklamak isterim. Ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde bilinen markaların ürettiği soya bazlı ürünlerdeki soyalar gdosuzdur. Asıl gdolu olan soyalar hayvanlara yedirilir. Yani aslında bizler soya sütü içerken gdosuz besleniyoruz ama siz et yerken bile gdolu besinler almış oluyorsunuz vücudunuza. 

  Edit: aynen işinize gelmeyince eksileyin lol

  Edit 2: ilgilenenleri bilimsel makalelere yönlendirebilirim, hayal kurmuyorum savunduğum düşünceleri bilimsel verilerle destekliyorum. :) soya sütü çok zaraalı tü kaka diyeceğimize soframıza gelen yiyeceklere bakarak konuşalım diyorum hepsi bu. Görmek istemediğiniz gerçeklerden karşınızdakini küçük görerek ve/veya en basitinden girdi eksileyerek kaçamazsınız.

  *drop mic*

  4 temmuz 2018 12:21 4 temmuz 2018 17:09

  23. Soya dünyada genetiği en çok değiştirilmiş ilk üç üründen biri ( diğerleri buğday ve mısır)

  bu sebepten soya içeren herhangi bir gıda tüketmenizi tavsiye etmem.

  İnek sütü de zararlı ama soya sütü çok da farklı değil gdo meselesinden dolayı kendinize iyilik değil kötülük yapıyorsunuz kahveye falan soya sütü ekleterek.

  Edit : veganlardaki bu siniri anlayabilmiş değilim. Nerden et yemeye varıldı onu hiç ama hiç anlayabilmiş değilim :) konumuz soya veganlık vs ile alaksız olarak sadece soya! Kaldı ki bilinen markaların ürünlerinde gdo olmadığını düşünmek nasıl bir hayalperestlik oluyor. keşke öyle bir dünyada yaşasaydık ama mümkün değil malesef..

  4 temmuz 2018 12:10 4 temmuz 2018 13:21

  22. Laktozsuz sütün bile hazımsızlık yaptığı bünyeme ilaç gibi gelen süt. Bazen tenefüslerde paraya kıyıp alıyorum ama marketlerde bayağı pahalı olan süt. 1 litresi 18 lira ve 5 gün içinde tüketmem gerekiyor ki bu mümkün değil malesef. Hazırladığım smoothielere bambaşka bir tat veriyor. Çok seviyorum ama işte şu sıralar pahalı olduğu için yalnızca starbucksda kahveme koydurup tüketiyorum. Bu sütle tanışmamı sağlayan tuğçe tabak a teşekkür ederim. 

  4 temmuz 2018 11:07

  21. Alpro soya sütünde kesinlikle gdo var, starbucks'ın türkiye ayağı shaya (starbucks fişlerinizr bakın en üstte görürsünüz) da çalışan bir arkadaşım söyledi. Hatta starbucks ı uyarmışlar kullanmaması için. Organik soya sütü de türkiyede yok (ya da ben bulamadım). O yüzden tüketmemek en iyisi.

  12 ocak 2017 10:44


  20. vegan değilim ama starbucksta, sırf daha lezzetli oluyor diye filtre kahvemi soya sütüyle içiyorum.deneyin. :)

  11 ocak 2017 20:38

  19. dünya ve en büyük gdo'lu soya üreticisi olan amerika'da, bu gdo içeren soyaların bir numaralı tüketicisi çiftlik hayvanları. tabi onları yiyen ve sütünü tüketen kişiler de bundan etkilenmiş oluyor. insan tüketimine sunulan gdo'lu soya miktarı ise sınırlı. buna rağmen, her durumda "gdo'suz" etiketi/ibaresi olan -ki ülkemizde geçmişte çıkarılan bir mevzuatla, belli miktarın altında gdo içeren ürünler için bu etiketin/ibarenin konulması yasaklandı (!)- ürünleri tercih etmek en güvenli yol. öte yandan, en ulaşılabilir soya sütü markalarından olan (gbkz: alpro) gdo'suz ve hatta bazı ürünlerinde organik soya fasülyesi kullanıyor. yine de tüketilmek istenmemesi durumunda, kendisine ve herhangi bir memeliden elde edilmiş süte alternatif pek çok farklı bitkisel süt de mevcut: hindistan cevizi, yulaf, pirinç, fındık, badem v.b. sütleri gibi.

  11 ocak 2017 17:31

  18. 2014 yılı itibariyle üretilen soyanın %78i gdo. Bu veriler ışığında ben soya sütü tüketimini bıraktım. Gelecekte nereden patlak vereceği belli olmaz.

  11 ocak 2017 15:06