yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (190)
  • medya (0)

  190. Makyaj yapmayı seven ve makyaj yapmanın spor yapmaya engel olmadığını bilen kadındır.

  Ben kendimi makyajla daha iyi hissettiğim için spora makyajla giderek motivasyonumun kat kat dahada arttığını hissediyorum. Ama bu demek değildir ki asla makyaj yapmadan spora gitmem. Gittiğim zamanlar tabiki oldu ama makyajlı bir kadın gördüğümde yadırgamadım. Kendi isteği olduğu için kimseyede söz hakkı düştüğünü sanmıyorum. sonuçta spor yapmanın kurallarından biri "makyaj yapmamak" değil demi?

  18 temmuz 2019 19:21

  189. ben

  ciddi anlamda gözenek sorunu olan biri olarak sıfır makyajsız malesef dışarı çıkamıyorum,yaptığım şeyin adı her ne kadar makyaj olsada sadece çok hafif bir bb krem sürüyorum cilt tonumu eşitliyorum o kadar.Duştan sonra sıfır makyajsız topluma karışanlara selam olsun ne mutlu onlara.

  11 nisan 2019 23:34

  188. Ya bundan kime ne? Lafa gelince kadına şiddet diye ortalığı yıkanlar var ama burdaki girdilerin bazılarına gerçekten inanamıyorum. Yahu canı istemiştir gider, işten çıkmıştır makyajını silecek vakti olmamıştır gider, kendini o gün öyle güzel hissetmiştir gider. Yani bundan kime ne? Hemen kadına saldırmalar, hemen niyeti farklıdır şöyledir böyledir demeler. Asıl bunları yazanların yaptığı şiddettir. Bu kadar tahammülsüz olmayalım, kendimizden farklı olanlara saygı duymayı öğrenelim. Şahsen spora makyajla gitmeyi tercih etmem, çünkü ben rahat edemem. Ama gidene de saygı duyarım, farklılaştırmam, hemen farklı anlamlar yükleyip etiketlemem. Demek ki canı istemiştir ki gitmiştir, bu da sadece onu ilgilendirir. Sözlükte böyle bir başlığın açılmasının bile çok gereksiz ve yanlış olduğunu düşünüyorum.

  11 nisan 2019 22:13


  187. Neden bu kadar tahammülsüz olduk birbirimize karşı bilmiyorum. Bedeni üzerinde etkisini kendi tartabileceği bir eylemi bilerek yaptığı için başkaları tarafından eleştirilen kadındır.  Açıkçası bunun sporda makyaj yapmaktan daha yanlış bir hareket olduğunu düşünüyorum. Ancak bence bu başlığı amacına uygun olarak şöyle kullanabiliriz; sporda makyaj yapmak ten üzerinde nasıl bir etki yaratır? Gibi soruları cevaplayıp, bir noktada birbirimize yardım ederek. Fondöten, pudra gibi gözenekleri bir noktada kapatan/üzerini örten ürünler, sporda -özellikle çok terleten sporlarda, yin yogada belki yaşamayabilirsiniz bunu örneğin- terleme yapılamayacağı için daha çok irritasyon, sivilce gibi cilt problemlerine bir noktada alan açıyor olabilirler. Ama aynı şey çok terlediğiniz bir iş günü makyaj yaparken de olabilir, açık alanda güneş altında yoğun kas gücü ile çalışıyor olabilirsiniz. Özetle, sporda terleme ile toksik maddeler atılırken cildin nefes alması iyidir. Ama azıcık koZmetiğe ilgisi olan bir kadın bu konuda kendi kararını verebileceğinden, toplumsal davranış rolleri çerçevesinden bakılarak eleştirilmesi yanlıştır.

  11 nisan 2019 12:17 11 nisan 2019 12:18

  186. ya ben direkt ofisten çıkıp spora gidiyorsam gayette full makyajla gidiyorum. bunda bence eleştirecek bir şey yok. spor yapacağım diye yarım saat makyajımı çıkarayım, nemlendiricimi süreyim öyle spor yapayım diye düşünemem, eleştirilmemek için. zaten sonrasında duş alacağım ve aynı adımları uygulayacağım. bence insanları eleştirmeyi acilen bırakmalıyız. bırakın makyajla yapsın sporunu.

  11 nisan 2019 12:04

  185. Spora gideceğim diye hali hazırda olan makyajımı silmem, evde olduğum bir günde de spora gideceksem yüzümden akmayacak bir makyaj yapabilirim.

  Belki sonrasında planım vardır? Ya da o an güzel gözükmek istemişimdir. İlla Bahanemin olmasına da gerek yok.

  İşte kim bilir, olasılıklar olasılıklarr..

  11 nisan 2019 11:59

  184. The balm sevdalısı kadın , spora makyajlı giden kadın zırt kadın bırt kadın. Nedir derdiniz bi salın ya Sözlüğe ekşiciler mi dadandı anlamadık 

  10 nisan 2019 19:33


  183. Spesifik olarak spor için ağır makyaj yapılmasını kendi adıma saçma buluyorum ancak iş/okul sonrası var olan makyajımı çıkarmıyorum, çok terlemedigim için de sıkıntı yaratmıyor açıkçası.

  19 şubat 2019 11:25

  182. ya isteyen mavi far sürer gider kime ne.Burası 'şunu şunu yapan kadın' başlıklarının yeri değil.ekşi sözlükte yeterince var orada başlık açabilirsiniz.

  19 şubat 2019 02:47

  181. Varlar bende görüyorum ama ben onlardan olamadım birkaç kez denedim ama üşendim açıkcası devam etmedim. Spora giderken ten makyajı yapılmasının yanlış olduğunu düşünüyorum ama ruj, rimel, eyeliner neden olmasın. Heryer ayna olduğu için mod yükselten birşey olduğu net ama öyle fuşya rujlar, farlar falan garibime gidiyor az terlemeye değilde gezmeye gelmiş gibi bir hava veriyor. 

  18 şubat 2019 23:12