sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (100)
 • medya (4)

100. Bir uygulama. Bu sene en sevdiğim sanatçılar sırasıyla;

Katatonia

Queens of the stone age

Perfect Circle

Poisonblack

Paradise Lost imiş.

Müzik zevkimin Lise 2'de ağlaya ağlaya test çözdüğüm, dantelli eldiven giydiğim, daha bıyıkları yeni terlemiş vasıfsız oğlanlar için geceleri uykusuz kaldığım ve mütemadiyen Ville Valo beresiyle gezdiğim o karanlık dönemlere dönmesinin bir açıklaması olmalı.

7 aralık 18:49 7 aralık 18:50

99. Yıl içinde bir ara hesabımı birisinin daha kullandığını fark etmiştim, hemen tüm hesaplardan çıkış yap deyip şifremi değiştirdim de kurtardım. Hayır madem başkasının hesabını kullanıyorsun bari gizlice kullan, bir sürü çalma listesi oluşturmuş bir de utanmadan(gizlinot: Swh)

Top5'im bana ait olsa da top100 listemde saçma sapan şarkılar var, yine de iyi kurtarmışım.

Güvenlik problemini geçersek bayıldığım bir uygulama. Sayesinde o kadar çok aşık olacağım güzellikte şarkılar keşfettim ki... (gizlinot: Spotify❤️ben )

7 aralık 18:22

98. Senelik müzik analizi aynı zamanda resmen duygu durum analizim olan uygulama. Geçen yıl 28 bin dakikada en çok dinlenilen grup sentencedken bu yıl 17 bine rotting christ. Berbat bir yıldın, 2017.

7 aralık 17:57


97. Dün, 2018 wrapped sayfasının benim telefonumda hiçbir şekilde açılmaması üzerine attığım mesajlara 10 dakika içerisinde dönen ve problemimi çözmelerinin ardından hediye bir şarkı da gönderen müzik uygulaması. Destek hatları inanılmaz hızlı ve kibar şekilde çalışıyor. 4 yıldır premium kullanıcısıyım, verdiğim her kuruş değiyor gerçekten. Ayrıca, bu yıl günümün dört buçuk saatini müzik dinleyerek geçirmiş olmam da hayatımdaki yerlerini açıkça belli etmekte. 

7 aralık 12:00

96. 68.833 dakika müzik dinlemişim 2018'de. Bölsen neredeyse 48 tam gün. Süper, böyle devam.

tanım: onsuz yapamayacağım müzik uygulaması. her ay verdiğim paraya kesinlikle değiyormuş anlaşılan (gizlinot: swh)

7 aralık 11:13

95. 2018 özet listeme bayıldım şimdi aralık sonuna kadar bunu dinlerim. ne güzel şarkılar dinlemişim bütün sene ya her telden var :D 

7 aralık 08:58

94. Hesabı kardeşim ile ortak kullanmamızdan dolayı, 2018'in 60121 dakikasını spotify'da geçirmiş olduğumuzu tokat gibi yüzümüze çarpmıştır wrapped eklentisiyle. ikiye bölsen yaklaşık olarak 30060 dakika, yine biraz fazla sanki. Müzik ruhun gıdasıysa eğer abla kardeş obez olmuşuz biz, anlaşılan bu. 

Yalnız top 100 şarkı listesinin (en azından benim için olan kısmı) hep bir anısı olan şarkılarla dolmuş. Resmen zaman tüneli gibi. Gözümün değdiği her şarkıya dair bir anım var, her şarkıyı neden loop'a aldığımı dün gibi hatırlıyorum. Ama şunu da fark ettim ki daha geçen aya kadar dinlerken nefesim kesilen şarkılar şimdi sadece gülümsetiyor artık. Zaman gerçekten de en iyi ilaç. başka her şey nafile. 

7 aralık 08:12 7 aralık 08:28


93. Sevdiğim bir uygulama ama müzik kaynağı açısından maalesef bir youtube değil.

2018 yılında en çok dinlediğim 3 şarkı

Depeche Mode - i feel you

Tarkan - Kış güneşi (hastasıyım)

Betta Lemme - Bambola imiş, benim gibi karman çorman bir liste :D 

1.184 saat müzik dinlemişim, asıl kaynağım youtube olduğu için buranın az kalmasına şaşırmadım pek, 2019’da daha çok müzik dinlemem lazım ama, işte bu 2019 hedeflerine eklenir :D

7 aralık 00:31

92. Benim hesabıma kim erişim sağlayıp sinsice 5 saat cimilli ibo dinlemiş? Resmen enlerimde hiç dinlemediğim 5 şarkıcı, 5 şarkı var. Benden çok kullanmış vicdansız. 2018’i kaptırdım, 2019 enlerimi yedirtmem. :d

Tanım: güvenlik sıkıntısı olan müzik uygulaması.

7 aralık 00:08 7 aralık 00:09

91. Yeryüzünde gelmiş geçmiş en sevdiğim uygulama. Premium üyeliğim sayesinde şarkıları istediğim gibi ileri geri sarıyorum, öncekine dönebilip sonrakine atlayabiliyorum. Uçak yolculuklarında indirdiğim şarkıları dinleyebiliyorum. Sevdiğim türde müzikleri bir araya getirme özelliği, ben dinledikçe yeni şarkılar keşfetmemi sağlaması, haftalık ve yıllık olarak özel listeler hazırlaması, şarkıları türlerine göre kolayca bulmaya olanak tanımasının yanı sıra podcastların da bulunmasıyla kalbimi fethetti. 2018 yılında en fazla dinlediğim sanatçı Avicii, şarkı da The Nights olmuş, ışıklar içinde yatsın. Memleketlisi Daniel Ek de bize bu uygulamayı kazandırdığı için sağolsun.

7 aralık 00:01