yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  11. Nerede yaptığınıza göre size getirisi de olabilir sizden götürüsü de

  İlk staj yaptığım yerde 4 hafta boyunca sadece kaynak yaptım hayatımın en boş beleş geçen zamanlarıydı sadece yemek verdiler it gibi çalıştırdılar (gizlinot: Sanayicilerimiz kalp 💓 )

  İkinci staj yerimde 3 hafta boyunca analiz, tasarım, tersine mühendislik, planlama, bakım, kalite kontrol, satın alma, satış bir sürü işe koştum, para almadım yemek vardı sadece bir de staj bitiminde giyim çeki vermişlerdi boynerden, mesleki anlamda hayatımın en dolu geçen zamanlarından biriydi. (gizlinot: Meslek makine mühendisi)

  Neresi olursa olsun staj aradan çıksın demeyin, ilk iş görüşmelerimde stajlarımı sormuşlardı hep, olabildiğinizce seçici olmanızı öneririm.

  13 ocak 22:19

  10. tecrübe icin bi tane kaliteli staj yeri buldum sadece yolumu ve yemegimi karsılayacakmıs..

  (gizlinot: entry bitti.)

  13 ocak 20:00

  9. Bugün iş yeri amirimiz söyleyince süslülere duyurmak istedim; makine mühendisliği, elektrik elektronik müh. Gibi bölümlerde yapmanız gereken zorunlu stajınız için okuduğunuz veya yaşadığınız şehirdeki Tcdd için tcdd.gov.tr de duyuruları takip edebilirsiniz. Her yıl mutlaka 2 ve 4 yıllık okuyan öğrencilere staj imkanı sunuluyormuş.

  28 mayıs 2020 13:59


  8. beleşe amelelik. (gizlinot: 3 farklı ajansta yaptığım stajların ve çevremde gördüklerimin sonucunda bu yargıya ulaştım )

  25 temmuz 2016 14:50

  7. para?

  para yook. :(

  25 temmuz 2016 10:31

  6. Yeni arkadaşlar edindim , mesleğimi sevdim. Fakat bunun haricinde sabah 8 akşam 4 sıkıl sıkıl babam sıkıl.

  25 temmuz 2016 09:28

  5. üç farklı yerde staj yaptım. tnt express+ito+dow chemical .

  bunlardan en eğlencelisi tnt ve itoydu benim için ama dow un da yeri ayrı :D

  ben kesinlikle staj yapılması gerektiğini düşünüyorum. çünkü benim için ofis ortamına ilk adım stajla olmuştu. yani ilk defa işe başladığınızda adaptasyon süreci daha çabuk oluyor hepsinden önce.

  bir diğer artısı mesleğinizle ilgili bir şeyler öğrenme fırsatınız oluyor. iş görüşmelerinde bir adım önde direkt.

  hele bir de şansınız yaver giderse firmada kalma olanağınız da var.

  bana hem insan ilişkileri hem de mesleki açıdan katkıları çok olmuştu.

  bence iş hayatına atılmadan önce staj yapılmalı. net.

  29 kasım 2015 22:42 8 aralık 2015 03:50


  4. hayatım boyunca en sıkıldığım saatler stajda geçirdiğim saatler oldu.

  ofis acayip eğlenceliydi aslında. ama ben sosyal fobik bi insan olduğumdan, bir ortamda başta açılamadıysam o hep öyle gider. açılamadım maalesef. ofiste herkes aşırı eğlenirken ben tüm gün sus pus otururup dakika sayıyordum. kabustu gerçekten benim için.

  29 kasım 2015 22:40

  3. trt de yaptım, haftada 3 gün zaten kendime ait odam vardı ve o bölümün tüm stajerlerinin imaalrı odamdaki deftere atılıyordu, imzalarımı atar o hfta hiç gtmezdim, gittiğimdeyse arkadaşlarımla öyle eğlenirdim ki öğlen olsa da yemekhaneye gitsekler, kafeteryada kahvaltı yapmalar, trt nin harika bahçelerinde gezmeler, 365e panoraya gitmeler falan öyle güzeldi ki, tek eksisi iş öğrenememek olmuştu o da üniversitede artık demiştim, yemin ederim çok özlüyorum staj yılımı

  29 kasım 2015 22:16

  2. Mezun olmama rağmen yarın sabah 08:30 itibariyle hayallerimi süsleyen bir kurumda başlayacağım şey. Hatta aldıkları tek stajyer de ben olduğum için kendimi şanslı hissettiğim kadar ilk entry'de bahsedildiği gibi sömürülür müyüm diye korkmuyor da değilim. Umarım bir kaç aya çalışmak için kadroya alırlar, tek temennim bu...O değil de kendimi bildim bileli staj yaptığımı farkettim. Okuyan hemen hemen herkesin yapmasını öneriyorum. Iş başvurularında ilk sorulan olay.

  5 sene sonra gelen edit: Sevgilisi süslü tam 5 sene önce bu entry'i girdiğini unutmuşum. Resmen gözlerim yaşardı. O zamanlardan bu zamanlara çok şey geçti iyisiyle kötüsüyle. Yeri geldi stajyer iken oturup ağladım ama sabrettim. Belki inanmayacaksınız ama bu hayallerimi süsleyen kurumda en dip seviyede işe alındım, bazen pes ettim eve ağlayarak geldim ama şuanda inanılmaz yükseldim. Ve şuanda 6 şubenin yöneticisi pozisyonundayım. Onun dışında ek sorumluluklarım da var. Yeni lisans mezunu stajyer olarak girdiğim kurumda şuanda masterını yapmış ve bölge müdürü olarak devam etmekteyim. Gerçektne hayatta asla pes etmeyeceksiniz. Beni staja alan yönetici ilk 2 senemde gerçekten beni hergün ağlattı, her fırsatta önüme taş koydu ama ben pes etmedim. Şuanda kendisi artık yok, apar topar kovuldu 2 sene çalışıp. Gerçekten 2 sene stajda ve sırf işe alınmış olmak için kabul ettiğim pozisyonda sabredince, tüm haksızlıklara katlanınca (sırf kurumu sevdiğim ve öğrenciyken orda çalışmak hayalim olduğu için dayandım) önüm açıldı. Umarım siz de daimi çalışacağınız hayalinizdeki yerde olursunuz. Lütfen iyi kötü demeyin yapın stajınızı, orası olmasa da başka yerde açılır bir kapı. Bi yandan da 5 sene önce staj yaptığım bu yere gelen yeni stajyerleri eğitiyorum o kadar duygusalım ki şuan. Staj yaptığın yerde müdür olacaksın, 120 kişi sana bağlı çalışacak deseler asla inanmazdım. Tam film olmalı bu yaşadıklarım sonu mutlu biten :)

  29 kasım 2015 22:09 28 mayıs 2020 17:12

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar