yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (74)
  • medya (1)

  74. yeni tanıştığım insanlar için asla başvurmadığım eylem.

  yapanı yargılamıyorum kesinlikle çünkü bilgi güçtür, kabul ettiğim bir düşünce bu. yine de yeni tanıştığım insanlarla olan ilişkilerimin nereye varacağını, ya da bir yerlere varıp varmayacağını anlık olarak yaşayıp görmeyi tercih ederim. görüşeceğim kişinin hakkında önceden ders çalışıp, muhabbete yön vermek için/tıkanırsa tekrar akışı sağlamak için/"vaay ne kadar ortak yönümüz varmış" dedirtip etkilemek için vs. sebeplerle cebimi doldurmak sanki hile yapmakmış gibi geliyor.

  belki ben dersimi çalışmadan buluşsaydık, konuşma bir yerden sonra tıkanacak ve bir daha görüşmeyecektik. beyin ölümü gerçekleşen hastayı yaşam destek birimine bağlamak gibi, sadece kaçınılmaz olanı geciktiriyoruz. iyi anlaşacaksak zaten anlaşırız ki, niye uğraşıyoruz? başkalarını etkilemek için mi yoksa güvenliğimiz için mi?

  7 haziran 14:40

  73. Hastalik derecesinde stalk yaptım uzun süre (gizlinot: Ben başladığımda stalk diye bir kelime yoktu :d) Facebookta ayrı instagramda ayrı hesabımız vardı arkadaşlarla. İsteyen istediği zaman girer istediği kişiyi ekler, bakardı. Aklımda biri varsa amcasından kuzenlerine, annesinin kizlik soyadına kadar herşeyi bulurdum. Arkadaşlarım için sadece çalıştığı yeri bildiğim birilerini bulmuslugum çoktur.

  Malesef yorucu birşey, bir kişi değil hergün zibilyon tane insanın profiline girip onlara vakit harcamak. Artık kendi hesabımdan bakıyorum. Arada story bile izliyorum belki geri dönüş olur diye. Aştım kendimi ajajs.

  14 kasım 2019 19:05 14 kasım 2019 20:00

  72. Ben bu mereti bugün bırakmaya başladım sanırım.

  Bunu birkaç kişide yapıyordum. Whatsapp'ta çevrimiçi durumunu takip etmek olsun, linkedin'de hesabına bakmak olsun her türlü, nerden takip edebilirsem yapıyordum. Kaç yıllık mesajlar duruyordu, açıp açıp okuyup gülüyordum, mutlu ediyordu.

  Ama bugün bana bir şey oldu ve bir anda sildim her yerden. Şimdi boşlukta gibiyim. Whatsapp'a giriyorum bakıyorum yok. Hala elim isminin olduğu yere doğru kayıyor. Benim hissettiğimin yüzde birini bile hissetmemiş insanlara bu kadar değer vermenin, onu umursamamın bir anlamı yok. Beni çok yıprattı bu durum. Gerçekten gereği bile yokmuş. Ben bunu seneler geçtikten sonra anladım. Bir kere bile adım atmamış, denememiş insana değmezmiş. Kendi kendime kurgulamış ve sonra da oynamışım.

  İlerleyen günlerde neler olacak bana diye şimdiden çok merak ediyorum.

  13 kasım 2019 21:48


  71. Bu eylemin hedefi taraf olunca hiç de şakalı, gülmeli “ay stolk ata sporum heheee” denip geçilemeyen durum. Bir insanın hayat gizliliğini sınırlarını kendi çizdiği şekliyle yaşayabilmesi sahip olduğumuz en önemli haklardan biri, bunun ihlal edilmesi insanda büyük gerginlik yaratıyor.

  Siz bunu masumane bir şekilde yapıyor, sınırları aşmıyor olabilirsiniz ancak obsesyonlar zaten zaman içinde şiddetlenen şeyler. Bu eyleme başvuruyorsanız ya karşı taraf hayatınızda olmak istemiyor/sınır çizmek istiyor, ya da açık açık aklınızdaki soruları soracak kadar yakın değilsiniz demektir. Ya bilmiyorum, her halükarda kişisel alanın ihlali var. Kendiniz anlatıyorsunuz burada saatlerce araştırma yapıp akla hayale gelmeyecek şeylere ulaştığınızı, bunlar normal davranışlar değil.

  Ben artık hayatımda bulunmayan bir insan yüzünden şifre değiştirmekten helak oldum mesela. Hala hesabım bile olduğunu unuttuğum platformlardan uyarılar gelir, saati-yeri-ip si derken çarşaf çarşaf nerelere girmeye çalışıyor görüyorum. Gerçekten rahatsız edici. 

  edit: bu arada bahsettiğim şey bir insanın hali hazırda paylaştığı fotoğrafları, paylaşımlarını incelemek, vs değil. bilinçli bir şekilde kimsenin normalde sizinle paylaşmayı istemeyeceği şeyleri takıntılı bir şekilde araştırmak.

  17 şubat 2019 01:33 17 şubat 2019 03:52

  70. Öncelikle; kendinize bi hayat edinin. Ömrünüzden çalmayın. Her acı, bir sonraki acıya kadardır.

  Sonra, herkes yeteneğinden bahseder bu konudan ama diğer tarafı kimse duymaz.

  Ben diğer tarafım.

  Yapan kişi meraktan, hırstan, kuyruk acısından yapıyor olabilir ama bu taraftan bakınca berbat bir şey bu. Bakın cidden, bunla uğraşacağınıza merak ettiğinizi sorun direkt.

  Bana soruldu mesela. Dan diye "evlendin mi sen?" Yazdı adam. "Henüz değil" dedim, kapandı konu. Bitti. Ne üstünde durdum, ne "aaaa çatladı bak bak, görüyo musun" dedim.

  Ama psikopat gibi stalklayanlar var ya, adliye koridorunda süründürdü beni. İnstagram hesabım vardı birkaç sene evvel. Daha story olayı yoktu bak. Foto bile kırpılmıyordu daha. Dümdüz hesap bak. Aşırı aktif değilim, 60-70 arkadaşım var sadece. Korumalı kullanıyorum.

  Ayni hesaptan arka arkaya birkaç istek geldi. Engelledim. Saat başı saçmasapan bomboş hesaplar geldi, engelledim. Arkadaşlarımın adına açıp "yeni hesap şekerim" deyip eklediler çıldırdım.

  Bakın, bu aşk acısı değil. Bu sapıklıktır. Adam istek işe yaramadıkça 5bin hesaptan mesajlar yağdırmaya başladı. İlgi görmek değil bu. Sapıklık. Çıkın şu ergen mallığından. Dakka başı salak salak mesajlar geliyordu. Kapattım çok geçmeden.

  Facebookum da o zamanlar aktif değildi pek. Yani yeni bi şey eklemezdim, arkadaşlarla iletişim kurar geçerdim. Ordan da yağdırdı. Çıldırıcam bak. Arsız çıktı adam, şaka gibi.

  Bu yetmedi. 5bin yıl önceki sevgilimin benden sonraki taktı bana senelerce. Parayla adam tutup hakkımda konuşturmak mı dersin, olmadık iftiraları mantar gibi yaymak mı dersin, 7 sülaleme ne mesajlar atıldı. Yok hamileymişim, yok eskortmuşum, yok kürtaja param yokmuş ot karıştırıp düşürmüşüm. Bakın çıldırırsınız. Gecenin 4ünde olmayacak akrabam, dıdımın dıdısı arayıp "kim lan bu gerzek" diyordu. Ulan akrabam 35 yaşında. Kafayı mı yediniz?

  Beni ekleyemeyince arkadaşlarımı eklemişler meğer. Kime like atmışsam, ne yorum yazmışsam saniyesine kadar kaydetmişler. Yolda yürüyemez olmuştum. Sürekli takip ediliyordum.

  Her şeyi kapattım. Hala da kendi adımı, fotoğrafımı kullanmam mesela. Korkarım. Ailemden birini takip edemem bundan sonra. Çünkü bu takıntıları 5 sene falan sürdü. Onlarca numara değiştirdim. Babamın iş yerini sordurmuş mal bana 1500km uzakta yaşamasına rağmen. Annemin soyadını öğrenmiş, aynı soyisme sahip kim varsa denemiş şansını.

  Sağda solda görüyorum, marifetmiş gibi anlatılıyor bu saçmalık. Adliyede koşturmuş biri olarak söylüyorum, o marifetinizi kıçınızdan çıkarırlar evinize kağıt gelirse.

  Bu manyaklardan çeken varsa direkt şikayet edin. Ben 5 sene süren bu işkenceden bir arkadaşımın benimle adliyenin önünde selfie atmasıyla kurtuldum. Ama ne kurtulmak. 5 dakikada silinmiş onlarca fake hesap.

  Başlarım sizin yeteneğinize de, kuyruk acınıza da, olmayan beyninize de. Whatsappa bile hâlâ fotoğraf koyamıyorum. Telefon numaramı operator bayiinde söylemem gerekiyorsa herkesin işini bitirip çıkmasını bekiyorum. Manyak ettiniz lan beni!

  17 şubat 2019 00:47

  69. cidden stalklamak istediğim biri olsa hayat hikayesini yazabilecek kapasiteye ve beceriye sahibim. en büyük hayalim de özel dedektif olmak. allah görüyor da stalk edecek bir durum yaratmıyor bana. sağolsun.

  edit: elinde sadece çekiç olan her şeyi çivi gibi görür. sanıyorum ki bizim bu başlıkta anlattığımız meraktan kaynaklı ve zararsız ve hatta sadece kendimize zarar veren sosyal medya aramaları sapıklık olarak görülmüş. 3000 hesap açıp kimseyi savcılığa başvuracak duruma getirmedik. tüm süslülerin içi rahat olsun. manyak değiliz çok şükür.

  16 şubat 2019 23:42 17 şubat 2019 01:14

  68. gerçekten bağımlılık gibir bir şey

  16 şubat 2019 20:57


  67. Bir kere bile yapılsa bağımlılığa dönüşen şeyler sırasında ilk sıralara girebilir. Artık yapmak rutininiz haline dönüşür. Sonucunda da kronik mutsuzluk yapar. İlla ki istemediğiniz şeyleri görürsünüz çünkü. Kesinlikle bırakılması gereken bir alışkanlıktır.

  28 eylül 2018 20:52

  66. ios 12 güncellemesiyle gelen ekran süresi özelliği, bu işin ne kadar uzun süre yapıldığını artık rapor verircesine gün gün,saniye saniye gözümüze sokuyor.Sosyal ağ kategorisindeki ibreler sonsuzluğa uzanıyor.

  Amaç,daha bilinçli olarak kullanmaya yardımcı olmakmış..

  haydi gelin hepimiz elele verelim,daha bilinçli stalk yapalım,en azından stalkladığımız insan sayısı azaltalım süslüler.

  28 eylül 2018 03:13

  65. Ex flörtümün Her cumartesi takıldığı barın İnstagram sayfasına bakayım dedim, lak diye onu çektikleri video önüme düştü. Şimdi yedim seni beybi

  28 eylül 2018 01:43