sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (207)
 • medya (2)

207. Ben soya sütlü lattesini seviyorum. Tanımadığım birisinin yanındaki koltuğa rahatça gömülüp kitap okuyabiliyorum. Bunu herhangi bir mekanda bu kadar kolay yapamıyoruz.

16 ocak 02:01

206. gençlerin final haftası bitse de bi kahve içsek dediğim yer.

16 ocak 00:37

205. haftasonu aldığım habere göre gönlümün efedisi, muhteşem ahududulu cheesecake'i satıştan kaldırmış olan kahve zinciri. kimi sevdiysek gitti be sözlük :(

15 ocak 15:32

204. Kahve içmek için en çok olmasa da sürekli gittiğim yer.Bir kahve alıp rahat rahat oturmak üstelik internete istediğin kadar girmek çok rahat.

15 ocak 11:45

203. kahve konusunda öyle aşmış bitirmiş, mokapotları yalamış, french pressleri boy boy dizmiş bir insan değilim. ancak kahve içmeyi severim. bir adet damacanadan hallice french pressim, bir adet de mokapotum var. kahvemi genelde misto içerim. bu noktada tek handikapım çok fazla kahve tüketmek. işte bu çok fazla tüketmelerim doğrultusunda da bundan altı ay önce safra kesemde nur topu gibi dokuz tane taş olduğunu öğrendim. Şöyle oldu, efendime söyleyeyim, ben kahveleri içtikçe kahveler midemde durmamaya and içmişçesine beni tuvalete sürüklüyordu. Ama o dönem oturduğum evimin altında Starbucks vardı ve en çok kahveyi buradan içiyordum. Ha kendisini severim zaten ama bu hastalıklı ve kusmuklu süreçte beni rahatsız etmeyen tek kahve Starbucks'ın kahvesiydi. Bir kez bi' tık ağır bir kahve içince çıkardım, o kahveyi içmek de benim hatamdı. Onun dışında biri düşürülen ve geriye kalan sekiz taşımla hala Starbucks'ın kahvelerini keyifle içiyorum. Ancak el mahkum bazen farklı yerlerden de kahve almak durumunda kalıyorum. Kahvenin kötü Olması durumunda abartmıyorum tek bir yudumda iki büklüm oluyorum ve o aldığım tek bir yudumu çıkarana kadar huzur bulamıyorum. Bu yüzden artık asla macera aramıyor, Starbucks'tan şaşmıyorum. Bu arada şaka maka İstemsiz şekilde kötü kahve sensörü haline geldim kız.

15 ocak 10:27

202. filtre kahvesi aşşşırı kötü ya... yanık çok kavrulmuş ve kalitesiz kahve çekirdiği...içimi aşırı sert en yumuşak olan kahvesi bile doğru demleme yönetimde dahi hoş bi içim vermiyor.

14 ocak 16:48

201. bu kadar övülmeyi de yerilmeyi de hak etmeyen kahve zinciri. 

kahve kalitesi türkiyede abartıldığı gibi iyi falan değildir vasat üstü kabul edilebilir ancak. starbucks en büyük kahve üreticisinin ürettiğinin neredeyse iki katı kadar kahve tüketir her yıl. bu sebeple çok fazla kahveye ihtiyacı vardır. kahve ise kokusu, aroması, tadı çıkarıldığı bölgeye hatta bahçeye göre dahi değişebilen bir mahsüldür. zeytin gibi düşünebilirsiniz gemlik zeytini ile ayvalık zeytini arasındaki fark aslında starbucksın aldığı kahve çekirdekleri arasında da vardır. ancak kalite yönetim politikaları gereği dünyanın her yerindeki starbuckstan aldığınız kahvenin tadının standart olması gerektiği için kahveyi çok fazla kavururlar. bu sebeple her bölgenin kahve çekirdeğinde kendine özgü bulunan aromayı yok ederler ortaya standart bir tad çıkmış olur. bu da kahvenin dokusunu, aslını, yoğunluğunu öldürür.

şimdi vasatın üstü olan bu kahveyi övemem, buradan alıp içtiğim kahveden herhangi bir lezzet de duymam ama starbucksın çok iyi yaptığı iki iş vardır. birincisi kahve o kadar iyi değildir ama kahveden türetilmiş içeçekleri iyidir. pumpkin spice latte gibi gibi. eğer damak tadınıza uyuyorsa bunları keyifle, ortalamanın üstünde bir kalitede içersiniz. ha ama yok ben direkt olarak kahve-severim derseniz gastronomik anlamda starbucks doğru bir seçim olmaz. bana kalırsa iyi oldukları asıl konu işletme politikalarıdır. dünyanın her yerinde starbucks için bilirsiniz ki; gidersiniz, içerisi sıcaktır, internet vardır, kaç saat oturduğunuzla kimse ilgilenmez, başınızda dakika başı bekleyen garsonlar olmaz vs vs. 

14 ocak 16:21

200. en sonki zamlardan sonra bir filtre kahveye o kadar para vermek de biraz...

14 ocak 02:42

199. Özellikle birini beklerken veya dinlenip sonra gitmem gereken bir yer varken oturup vakit geçirmeyi, kahve içip mistik yemeyi sevdiğim mekan. Fakat bugün grande boy bir içeceğe 15 tl gibi bir para verince içime oturmadı değil, tüm sevgime rağmen gitme sıklığımı azaltacağım. Mevzu 15 liranın az veya çok olması değil, bir kahveye değip değmemesi ve benim için değmez.

14 ocak 01:14

198. Tekrardan gelen zamlarla artık eskisi kadar gidemeyeceğim kahve dükkanı 

14 ocak 01:06