girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (193)
  • medya (1)

193. Kahvelerini birçok yiyeceğini sevsem de termoslarından uzak durulmasını düşünüyorum.

Hem 80 lira gibi az olmayan para veriyorsun hem de akıtıyor ağzı kapanmıyor saçma bir hale giriyor. Bunun yerine tantitoniden alın hem daha ucuz. 

9 ekim 23:55

192. Veranda mellow&soft kahvesi sayesinde kahveme attığım şekerden vazgeçtiğim marka. Daha önce de bir girdide bahsetmiştim. Bir kupa için bir tepeleme bir tatlı kaşığı yeterli oluyor ve 26 küsur liralık paket french press için çekildiğinde bana yaklaşık 1-1,5 ay yetiyor.

Diyette olanlara da fümeli sandviçlerini ve eğer ödül öğünleri varsa diyet havuçlu keklerini de kesinlikle tavsiye ederim. 

22 eylül 16:59 22 eylül 16:59

191. abartıldığı kadar iyi olmayan mekan.

22 eylül 14:51


190. genel anlamda yıllar içerisinde düşen kalitesini geçtim, son 2 haftadır filtre kahvesi neredeyse su gibi olan kahveci; zam yapmadıkça filtre kahveyi birden fazla demlemeye ya da fazla su koymaya başladıklarını düşünüyorum. gidip değiştirmekten helak oldum içeceğimi. zam yapacaksa yapsın artık da kahvemizi bozmasın dedirtmiştir. 

22 eylül 02:17

189. Kıymeti bilinmeyen mekanlar zinciridir. 6-7 lira karşılığında sabahtan akşama kadar bedava internet ve barınak sağlayan kaç kafe var Türkiye'de?

Kahve anlayışı nescafe olmayan, ergenliğinizi tamamlamış, orta gelirli ve evinde kalifiye kahve makinesi olmayan bir kahve severseniz daha iyi kaç seçeneğiniz var türkiye'de?

Bazen birçok şeyi eleştirmek için eleştiriyoruz gibime geliyor. Yok ayağa düşmüş, ergenler basmışmış. Ergenler de büyüyor, yeni ergenler türüyor ve her nesilde yeni bir şeyler popüler oluyor; ergenler yıaağğ püff yapmak da post-ergenlik dönemi sendromu bence. en az 1 metre ötemizde kahvesinin fotoğrafını çeken ve biraz sesli gülen insanları bile tolere edemeyeceksek bu ülkenin yalnızca tımarhanelerinde barınabiliriz.

Didaktik çıkışlar yaparak starbucks ceosundan beklenmeyecek defansif pozisyonlara geçmeme rağmen öyle büyük starbucks fanı da değilim. Kahve satan her yerden kahve alırım. Starbucks'ta sadece filtre kahve ve espresso içerim. Öyle çok alengirli bir kahve zevkim de yok yani. Şekersiz, sütsüz her kahveye tamamım.

22 eylül 01:50

188. aralık ayında tekrar zam gelecekmiş. starbucksta çalışan arkadaşım söyledi.

kozmetik markalarını göz önünde bulundurunca çok da abartmamak lazım normal bence. abd menşeili bir marka. fakat benim gözüme çarpan en üzücü detay artık kur yüzünden badem sütünün gelmemesi. hiçbir yerde yok. kutusu 80tl falan yapıyor tabi bu da normal. yeni türkiyeye alışıyoruz.

21 eylül 14:05

187. starbuckssız yapamayan bir pelinsu değilim ama bugün fark ettim ki zam gelmiş. küçük boy filtre kahveyi 4 liradan aldığımı hatırlıyorum öğrenciyken. ne olacak bu ekonomi? vallahi kahve de içemeyeceksek rahat rahat..

20 eylül 23:02


186. 4 yıllık öğrencilik hayatımda bana kattığı tek şey bir kahveyle uzun saatler geçirebilmek.

herhangi bir kafede sürekli seni gözleyen garsonlar masaya her yeni gelen için menü getirmeler sipariş almalar. öyle zamanlar oluyor ki tek başına otururken bütün arkadaşlar bir araya geliyorsunuz masalar birleşiyor biri kalkıyor biri oturuyor kimsenin yanınıza gelip ne alırdınız deme durumu yok. bir nevi öğrenci evi ortamı. kışın bazen sade bazen sütlü kahve yazın da shaken ice tealerle vakit geçirdim. hele ağustos sonu yaptıkları 1 alana 2.si anında ücretsiz shaken ice tea kampanyası çok iyiydi.

gloria jeans ile kıyaslayınca kahveler daha büyük ve daha ucuz. soulmate kahve ve fiyatlarından bahsetmiyorum bile.

14 eylül 09:40

185. kışın sütlü filtre kahve. yazın cool lime içiyorum fakat cool lime bu sene ekstra özsüz baya kötü. su gibi direk.geçen sene ekstra öz istemediğimde güzeldi tadı şimdi çok su gibi. sürekli ekstra öz koyduruyorum böyle daha iyi. özellikle sıcaklarda bütün o gelen daralmayı alıyor. onun dışında çok kahve sevmediğim için başka bir şey içmiyorum genelde.

14 eylül 00:53

184. İçtiğim tek şey americano, filtre kahve ve latte. Kahvesini seviyorum, tam kıvamında, ne çok sert ne de çok yumuşak. 

Dışarıda türk kahvesine 8₺ vermektense ya da çaya 5₺, starbucks’u tercih ederim. 

14 eylül 00:19 22 eylül 20:39