sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (198)
 • medya (2)

198. Eskiden badem sütünden de ücret almazlardı ve badem sütlü filtre kahveleri enfes olurdu cidden. Fakat artık insanlar badem alerjilerinden habersiz badem sütü içip, reaksiyon göstermelerinden ve Starbucks’ı suçlamalarından dolayı artık badem sütü bulundurmuyorlarmış. 

2 aralık 11:33

197. Soya sütünden ekstra ücret almayan tek yer olarak benim favorim.

2 aralık 11:29

196. aylar önce çekilmiş aroması kaçmış bayat kahvelerin büyük bir iştahla höpürtüldüğü türkiye gibi çay düşkünü bir ülke için sunduğu kahveler gayet makul. ama ne içtiğini bilen, kahve çekirdeğinin yöresini, yetişme şartlarını koklayarak çözebilen bir kahve sevdalısı için vasatın altında olduğunu açıklça söyleyeyim. kimse zaten kahve içmiyor. "espresso bazlı içececek" içilir starbucks'ta.

öte yandan benim starbucks'tan çıkardığım hayat dersi şu: öğrenmeye hevesli bir ekip kurup, sağlam bir eğitim verirsen ve sürekli denetleme, geliştirme yaparsan dünyanın her yerinde aynı kalitede hizmet verebilirsin. starbucks çalışanlarını acayip şekilde eğitiyor. yani nasıl diyeyim, içeceklerini geçtim sattikları kekin tadının nasıl olduğunu bile yedire yedire öğretiyorlar. yükselme de tamamıyla liyakata göre.

global çapta hizmet veren amerikalı restoran-cafelerin yönetim kalitesine bile özeniyorum vatadandaş olarak.

2 aralık 01:27 2 aralık 01:46


195. Artık Üsküdar'da da açılması gereken işletme. Yıldım Beşiktaş'a Kadıköy'e geçmekten sırf bunun için.

Biri lütfen bana bu girdinin neden 6 ekşi aldığını mesajla yazabilir mi? Yoksa sozlukteki herkesin gerçekten bir psikologa ihtiyacı olduğunu düşüneceğim...

27 kasım 13:07 27 kasım 14:12

194. Kahvelerini birçok yiyeceğini sevsem de termoslarından uzak durulmasını düşünüyorum.

Hem 80 lira gibi az olmayan para veriyorsun hem de akıtıyor ağzı kapanmıyor saçma bir hale giriyor. Bunun yerine tantitoniden alın hem daha ucuz. 

9 ekim 23:55

193. Veranda mellow&soft kahvesi sayesinde kahveme attığım şekerden vazgeçtiğim marka. Daha önce de bir girdide bahsetmiştim. Bir kupa için bir tepeleme bir tatlı kaşığı yeterli oluyor ve 26 küsur liralık paket french press için çekildiğinde bana yaklaşık 1-1,5 ay yetiyor.

Diyette olanlara da fümeli sandviçlerini ve eğer ödül öğünleri varsa diyet havuçlu keklerini de kesinlikle tavsiye ederim. 

22 eylül 16:59 22 eylül 16:59

192. abartıldığı kadar iyi olmayan mekan.

22 eylül 14:51


191. genel anlamda yıllar içerisinde düşen kalitesini geçtim, son 2 haftadır filtre kahvesi neredeyse su gibi olan kahveci; zam yapmadıkça filtre kahveyi birden fazla demlemeye ya da fazla su koymaya başladıklarını düşünüyorum. gidip değiştirmekten helak oldum içeceğimi. zam yapacaksa yapsın artık da kahvemizi bozmasın dedirtmiştir. 

22 eylül 02:17

190. Kıymeti bilinmeyen mekanlar zinciridir. 6-7 lira karşılığında sabahtan akşama kadar bedava internet ve barınak sağlayan kaç kafe var Türkiye'de?

Kahve anlayışı nescafe olmayan, ergenliğinizi tamamlamış, orta gelirli ve evinde kalifiye kahve makinesi olmayan bir kahve severseniz daha iyi kaç seçeneğiniz var türkiye'de?

Bazen birçok şeyi eleştirmek için eleştiriyoruz gibime geliyor. Yok ayağa düşmüş, ergenler basmışmış. Ergenler de büyüyor, yeni ergenler türüyor ve her nesilde yeni bir şeyler popüler oluyor; ergenler yıaağğ püff yapmak da post-ergenlik dönemi sendromu bence. en az 1 metre ötemizde kahvesinin fotoğrafını çeken ve biraz sesli gülen insanları bile tolere edemeyeceksek bu ülkenin yalnızca tımarhanelerinde barınabiliriz.

Didaktik çıkışlar yaparak starbucks ceosundan beklenmeyecek defansif pozisyonlara geçmeme rağmen öyle büyük starbucks fanı da değilim. Kahve satan her yerden kahve alırım. Starbucks'ta sadece filtre kahve ve espresso içerim. Öyle çok alengirli bir kahve zevkim de yok yani. Şekersiz, sütsüz her kahveye tamamım.

22 eylül 01:50

189. aralık ayında tekrar zam gelecekmiş. starbucksta çalışan arkadaşım söyledi.

kozmetik markalarını göz önünde bulundurunca çok da abartmamak lazım normal bence. abd menşeili bir marka. fakat benim gözüme çarpan en üzücü detay artık kur yüzünden badem sütünün gelmemesi. hiçbir yerde yok. kutusu 80tl falan yapıyor tabi bu da normal. yeni türkiyeye alışıyoruz.

21 eylül 14:05