yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (218)
  • medya (2)

  218. ne satttığı kahvesinin kalitesini, ne buraya takılmayı çok matah bir şey sayanları eleştireceğim. benim derdim kağıt bardaklar.

  azıcık öteye çekilip bakıldığında göreceksiniz ki starbukcs hergün düzenli şekilde dolaylı olarak kağıt ve plastik çöpün ortaya çıkmasına vesile oluyor. siz üzerinde isminizin karalandığı kahve bardağınızı keyifle alıp götürüyorsnuz ama sonrası? ne yazık ki bunu bir tek siz yapmıyorsunuz.

  halbuki amaç ne? başka bir kıtada emekleri hunharca sömürülen işçilerin ve çifçilerin yetiştiridiği bir bitkiden elde edilen bir içeceği içmek. (link: https://oncecouponatime.com/tr/inshopping/kahve-fiyatlari kahveyi üretenler içtiğiniz bir bardak kahveden birkaç kuruş kazanıyormuş sadece).sırf keyfimiz için koca koca kağıt bardaklar-plastik kapaklar hergün çöplere gidiyor.bunların geri dönüştürülebilirliği ise muallakta. hadi geri dönüştürülsün de kim ülkemizde çöplerin doğru şekilde ayrıştırıldığını söyleyebilir ki? böyle bir kültür yok.

  sözün kısası: ne yapıyorsanız yapın ama hiç olmazsa kendinize bir (gbkz: termos) alın. gerçekten kahve tiryakisiyseniz amacınız gerçekten sadece kahve içmek ise artık şu kağıt bardakları toplayıp çöplere atmayın. yok elinizde starbucks logolu dev bardaklar taşımaktan zevk alıyorsanız kahvenizi yudumlarken oturun hayatınız üzerine azıcık kafa yorun.

  24 temmuz 11:23 24 temmuz 13:29

  217. Bu fiyatlar ne böyle demek istediğim kahve zinciri.En son yılbaşı günü gitmiştim. Dün iki saat oyalanmam gerekiyordu.Her zaman aldığım ürüne 16 lira verdim. Artık kahve içmek de lüks oldu.

  26 şubat 12:32

  216. İlk kez karamel macchiato (gizlinot: yazılışına internetten baktım) aldım bugün. Son olur, onu içeceğime şekerli su içerim daha az tatlı almış olurum

  17 ocak 21:00


  215. 2020 yılını fırsata çevirip, yeni (link: https://fooduristik.com/starbucks-kahve-fiyatlari-2019/ zamlar) yapan marka. Bir de; çalışanlarının öngörüsü 2-3 ay içinde yeni zam kapıdaymış.

  17 ocak 14:00

  214. İki markada da baristalık yapmış biri olarak söylüyorum temizliği asla birinci planda tutmayan firmadır, belki müşteri yoğunluğundan olsa gerek ilk amaç her zaman ürün hazırlamak oluyor ve çoğu şubesinde temizliği özel temizlik işçisi yapıyor o da standart bir temizlik yapıyor. Caribouda ise tam tersi öncelik temizlik, temizlik konusunda çok katı kuralları var personele baristalık eğitiminin yanında çok yoğun temizlik eğitimi veriyorlar, temizliği mağaza müdüründen Baristaya kadar tüm personeller yapıyor hani şu kadar detaylı adamların markaya ait, her aleti için ayrı deterjanı var... Fakat yönetici kadroların personele gösterdiği muamele yönünden caribou sınıfta kalıyor, starbucks çok daha iyi, gerçekten caribouda özel sektörün iğrenç bi yüzüyle karşılaştım. Kahve kalitesi yönünden rainforest alliance sertifikasıyla caribou standart üstü fakat bunu ancak filtre kahve içerken ve çok iyi bir baristanın elinden çıkmış kahveyi içerken  hissedersiniz zira starbucksın aromalı içecek tarifleri çok daha güzel, caribouda mochanın küçük boyuna double espresso girmesini çok mantıksız buluyordum mesela tat karmaşası yaşatıyor. Yani sade kahve sevenlere caribou, yan ürünlerin dahil olduğu kahve ya da soğuk içecekleri tercih edenlere starbucks öneririm. Yiyecekler konusunda starbucksın yiyecekleri çok daha ucuz ve güzel. Bir de yoğun mağazalardan yiyecek alışverişi yaparken çekinmeyin sürekli satış yaptıkları için o sandviçler pastalar bırakın bir günü saat başı tazeleniyor. Caribouda bayat yiyecek şikayeti duydum ama starbucksta hiç duymadım mesela. (Mezun olunca baristalığı bırakıp kendi mesleğimi yapmaya başladım sonunda, edindiğim kazanımlar bir işe yarasın istedim naçizane tavsiyelerimdir)

  Edit: eklemek istediklerim; Ekstra aroma ve shot ikisinde de ücretli, caribou bu konuda daha iyi ücretsiz şekilde ekleyebileceğiniz daha çok şey var ama menüde dipnotlar olarak yazdığı için müşterilerin haberi olmuyor genelde, starbucksın satış politikasıdır sürekli yan ürün satmaya çalışırlar bazıları gerçekten gereksiz, ben mesela mümkün olduğunca kaçınırdım bundan içten içe rahatsız ediyordu beni. Ayrıca yanlış telaffuza gülen starbucks baristasına ben de çok denk geldim ve hep sinirimi bozmuştur, benim en sevdiğim müşteriler her zaman bana ne önerirsiniz şöyle şöyle bir şey istiyorum diyenler olmuştu, fakat açık söyleyeyim bazı müşteriler vardır kahve üstadı olduğunu kanıtlamaya çalışır siz içeceği reçetede yazan tarife göre yaparsınız müşteri gelir bu böyle olmaz ben evde böyle böyle yapıyorum ya da Amerika’da şöyle içtim der bi de bunu baristanız içeceği doğru yapmıyor diye mail atanlar vardır durduk yerde merkezden bölge müdürüne kadar herkesten azar yersiniz, oysa gerçekten suçunuz yoktur size firmanın verdiği tarif budur falan filan.. sevmediğim tek müşteri tipi buydu onun haricinde yanlış telaffuz eden müşteriye gülmek 12 iq falan gerektiren bir şey ben Barista olarak işim olmayanı asla ezberlemedim mesela hele bu işi yapmasam özel olarak sevdiğim içecekler dışında (ki sadece sade kahve tüketiyorum) asla oturup menüyü ezberlemem, İngilizce bildiğim halde eğitimde bunları öğrenmek beni yoruyordu açıkçası.

  26 eylül 2019 09:53 26 eylül 2019 10:18

  213. baristaları saçma sapan istekleriyle yoran insancıkların doluştuğu kahve zinciri. ülkem için en az açık büfe kadar anlaşılamayan yer.

  26 eylül 2019 08:49

  212. geçen gün annemi beklerken zamanım vardı gidip bir kahve içeyim dedim. pumpkin spice latte satışı başlamış. hiç denememiştim burda baya övülünce meraktan istedim. içeceği ister istemez yandaki barista gülme krizine girdi. noluyoruz falan oldum tabi. ingilizceye de yükleniyorum bu ara ama acaba telaffuzuma mı gülüyor diye şüphelendim. bi yandan da "gülünecek ne var ingiliz miyim ben olur öyle" diyorum içimden . ben bunları düşünürken adam yıkılıyor , uzun zamandır bu kadar gülen birini görmedim. bumerang programındaki kovulan spiker gibi haykırıyor yerlere yatıyor adam.dayanamadım diğer baristaya döndüm "yanlış bir içecek seçtim galiba bu kadar güldüğüne göre" dedim. o da benden önce başka bir müşterinin gelip "baharatı az olsun "dediğini anlattı. "yemek mi yapıyoruz baharatı az olsun" demesi çok komikmiş. google arattım gerçekten de amerikan baharatı olarak bilinen bir baharat varmış içinde. müşteri doğru söylüyormuş yani. baristanın sinirleri bişeye bozulmuş belliki ama bu kadar insan içinde bunu anlatıp dalga geçmesine mana veremedim. gülen barista dışarı çıkıp hava aldı içeceğimi başka biri yaptı düşünün. döndüğünde hala gülüyordu. baristanın baharat olayını bu kadar gülmesine mi şaşırayım, yoksa gelip herkesin içinde anlatmalarına mı bilemedim. o yüzden gelip buraya yazdım. içecek nefisti ve bu da böyle bir anımdır.

  25 eylül 2019 15:57


  211. Süslüde çok övüldüğü için cold brew denemek istedim. barista mı çok acı yaptı, içeceğin kendisi mi bu kadar acı bilmiyorum ama içemedim ben. pipeti zor taktım bi de ağzına kadar doluydu bardak. arkadaşım içeceği beğenmediğimizde değiştirdiklerini söyledi. kasaya gidip beğenmediğimi fiyat farkını ödeyerek değiştirmek istediğimi söyledim. kasadaki görevli “hayır fiyat farkına gerek yok, hanfendi beğenmemiş değiştirin lütfen “ dedi. istediğim içeceği bekletmeden verdiler alıp çıktım. haberim yoktu bu uygulamadan. benim gibi haberi olmayanlar, siz de beğenmediğiniz veya kötü yapıldığını düşündüğünüz içeceği değiştirebilirsiniz.

  18 ağustos 2019 17:55

  210. Eskiden bir sorunum yoktu ama son iki buçuk yıldır tatlı olan her ürünü acayip karnımı ağrıtıyor. Örneğin white mocha olsun chai tea lattesi olsun cheese cake i olsun asla ama asla yiyemez/içemez oldum galiba vücudum bir şeylere uyuz olmaya başladı o yüzden beni üzüyor uzunca süredir. Mecbur macchiatocu olduk napalım. Bir de eskiden tavuk füme sandviç satıyordu bu sene hiçbir dükkanda denk gelmedim kaldırdılar mı noldu

  15 temmuz 2019 13:09

  209. Ünlü bir diyetisyen olan Dilara Koçak ile hazırladığı düşük kalorili ürünlerden üçünü denediğim marka. Deneyimlerimi paylaşıyorum:

  Dopdolu fit cookie: görüntü olarak misto kurabiyeye benziyor, tadı oldukça hafif ve doyurucu. İşlenmiş Şeker içermiyor, yulaf kuru üzüm hurma gibi doğal ürünler pişirmeden hazırlanmış. En sevdiğim ürünü oldu, yeşil çay ile birlikte 7 tlyi kendisine vererek 3 saatte starbucksta işlerimi hallettim. 248 kalori imiş. Isıttırmadan soğuk yedim tadı harikaydı

  Hurmalı fit cake: görüntü olarak ıslak olmayan çikolatalı brownieyi andırsa da tat olarak yavan diyebilirim. Yine de tatlı krizim geldi, kakaolu birşey yemem lazım derseniz çay ve kahve ile gider yoklukta. 351 kalori imiş. Sanıyorum 11 lira idi. Ben ısıtıp yemiştim tadına olumlu bir katkı yapmamıştı,  normalde kekleri vs sıcak severim.

  Karabuğday unlu fit poğaça: tuzlu alternatif. Isıtıp yemiştim. O kadar lezzetli değil ancak açsanız porsiyonu öyle büyük olmamasına rağmen tok tutuyor, 7 tl.  248 kalori idi yanlış okumadıysam

  14 temmuz 2019 22:21 15 temmuz 2019 18:50