yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (54)
  • medya (0)

  54. odalarda bir grupla sohbet edebilmen için hiyerarşik düzene ayak uydurmak zorundaydın. hilelerle makyaj ve saçlarımı yaparak kendimi gösterme çabamı bir allah bilir sjsld o dönem baya geliştirmiştim de şimdi öylesine bakayım dedim kullanıcı adımı bile unuttuğumu farkettim :/

  25 haziran 10:55

  53. 2008 yılından beri aktif olarak oynadığım bebek giydirme oyunu. Gerçi şu sıralar pek ilgilenmiyorum ama olsun. Benim bu oyunu bıkmadan oynama sebebim bana bir çeşit terapi gibi gelmesi. Kafamı boşaltıyorum saatlerce kombin yapiyorum, ev diziyorum. Sanırım eski popülerliğini kaybetti, eski samimiyeti de yok zaten uzun bir süredir.

  25 haziran 00:36

  52. İtiraf etmem gerekirse ben arada sırada aklıma gelince hala giriyorum. Utanarak söylememin nedeni 27 yaşında olmam 16-17 yaşlarında keşfettim o zaman bile büyüktüm ama değişik bir sürü kıyafetler alıp o kızı tarz bir şekilde giyindirmek çok hoşuma giderdi. Hayalimde benim sahip olmak istediğim ev ve tarzı ona yansıttım. Bir ara sürekli süperstar olmuştum o yüzden artık royality’im yükleme yapınca direk elmas oluyor. Galiba royality’den düşmüyorsun. Ben sadece kendim ile ilgilenirdim yarışmalara kasmazdım.

  24 haziran 23:48

  51. 2013'te başladığım ve 2017'ye kadar aktif olarak oynadığım oyun.

  Başlarda ortam gerçekten güzeldi. Şu herkesin bildiği Türk oyuncuların sayfalarında yaptığı yarışmalara katılıp ödül kazanır, tasarım kısmında saç tasarlamaya çalışırdım, hatta Stardoll'un düzenlediği yarışmada 60€'luk kulaklık kazanmışlığım bile oldu, hala kullanıyorum.

  Ama 2017'den sonra oyunun tüm popülerliği ve güzelliği bitti, iyi oyuncuların hepsi gitti, çocuklar bile oynamıyor artık...

  Geriye ise senelerce biriktirdiğim Hot Buys kıyafetlerim ve baazardan aldığım saçlarım kaldı...

  Seni özlüyoruz eski Stardoll...

  24 haziran 16:13

  50. Çince stardoll der susarım...

  23 haziran 21:18

  49. İçime bir öküz oturdu bu başlığı görünce :’) . Ben de bu batağa 2011 yılında düştüm. 2015’e kadar da düzenli bir şekilde oynadım. Ah ah neler yapmadım bu oyun için neler .....

  Stardoll önceden yeni kaydolan üyelerine 20 stardollar ( superstar parası) veriyor diye yan hesaplar açıp kendi ana hesabıma o verilen 20 stardollarla hediye atıyordum, kendi bazaarımda sattığım ürünleri alıp kendi asıl hesabıma para kazandırıyordum . O zamanlar telefonum yoktu ve anneme yalvara yakara 1-2 ayda bir 5TL’lik ( 2 haftalık) superstarlık aldırıyordum . Hatta ayarlar kısmında royalty olmana kalan gün sayısı yazıyordu (asla royalty olamadım , evet bu içimde bir yara olarak kaldı lol ) . 

  Proxy adresini değiştirerek kendime bedava ürünler atıyordum , 2 kere national covergirl ve 2 kere de takı tasarım birincisi olmuşum . Bunları gerçek hayat başarılarımmışçasına konuşuyordum. Bir ara delicesine hotbuys ürün biriktirme telaşına girmiştim. Güzel çirkin demeden hotbuys ürünlere sd döküyordum. 

  Oyunun bazı lüks markaları vardı( limited edition, antidote) . Ürünleri bir süre sonra tükeniyordu ve çok pahalılardı . Hatta bazılarından ss olmadan ya da royalty olmadan alışveriş yapamıyordunuz. Hep buralardan alışveriş yapmak istemiştim. 

  Ben stardolldaki aç gözlü orta halli tabakadandım . Süresi bitince ss saçlarını ve yüz şekillerini kullanamıycam diye bitmesine bir gün kala onları öylece bırakıyordum. 

  Oyundan en zevk aldığım sene 2013-2014’tü diyebilirim. O zamanlar facebook’ta stardollun zengin, popüler ve başarılı oyuncularının kurduğu bir sayfa vardı. STARDOLL STYLE. Bu sayfanın yöneticileri ceren.gk ve mert-_-‘ti. Bir sürü admini vardı sayfanın ama adminler öylesine kişiler değildi. Hep başarılı tasarımcılar ya da ceren.gk’nin yakın arkadaşlarıydı. Bu sayfa yarışmalar, çekilişler felan düzenliyordu stardolla ilgili. Ben yarışmalarına ayıla bayıla katılırdım. Hele paintten çizim yarışmalarının çoğunu ben kazanırdım. 13-14 yaşlarında ergen bir kız olarak yapacak başka bir işim olmadığından epey aktiftim  . Her şeyi kazanıyordum lfflfş. Bir gün bana adminlik teklif ettiler ve ben bu sayfanın adminlerinden oldum. Böylelikle de ceren.gk ve mert-_- le de tanışmış oldum fşfş beni kişisel gruplarına almışlardı işte sen şu saatte yarışma düzenle ben şu saatte düzenleyim felan onları konuşuyorduk . Daha sonra yavaş yavaş herkes grubu bıraktı . Sayfa eskisi gibi aktif değildi. Benim de yoğun olduğum zamanlardı o yüzden internete çok vakit ayıramıyordum. Bir gün facebook’a bir girdim hesabım çalınmış. Ne yaptım ettiysem yeniden giremedim hesabıma . Böylelikle de ceren.gk ablamızla ve diğer adminlerle olan ilişkim sona erdi. 

  Stardolla yeniden başlamaya çalıştım, sarmadı. Kimseyi tanımıyorum etmiyorum. Eskiler desen hepsi gitmiş.... 

  Popüler tasarımcıları olurdu oyunun hep onlar kazanırdı saç tasarım ödülünü ya da takı tasarım ödülünü. Onlar değişmiş. Ziyaretçi defterime en son yazılan yorum belki 1 yıl önce. Stardolldan edindiğim arkadaşlarım desen en son girme tarihleri 9-10 ay önce. 

  Bir oyun için böylesine uzun bir yazı yazmak abes durabilir ancak ben stardollda çok güzel arkadaşlıklar edinmiştim. Tam da gelişme çağında oynadığım için hayatım bu oyun etrafında dönüyordu diyebilirim. Benim için en acı veren: oynamaya çalıştığımda eski tadı alamamam ve mesaj attığım arkadaşlarım mesajlarıma cevap vermiş mi diye bakmaya girdiğimde bir süre sonra onların hesaplarının hiç girmedikleri için uçurulmuş olduğunu görmek oldu. Ah eski güzel günler ah :(( keşke yeniden böylesine sarabileceğim şeyler bulabilsem.

  23 haziran 21:15 23 haziran 21:18

  48. Benim de çocukluğumun uykusuz gecelerinin sebebi oyundur. O superstar olma hevesi, az az da olsa yatırdığım paralar, yok şu mağaza açılmış, yok bilmem kim kapak kızı olmuş.. Kadınları küçüklükten alışveriş çılgınlığına alıştırmada etkisi çok büyük. Benim bu oyunla makyaja olan ilgim arttı.

  13 mayıs 23:57

  47. Hesabıma ara ara girip starpoint arttırıyordum. Çünkü bana gerçekten kaliteli bir oyun gibi geliyor. En azından 10 yıl önce altyapısı en iyi oyunlardan biriydi. 95 lvl olmuştum sanırım. Nedense sonra bıraktım.

  13 mayıs 22:30

  46. her çocuğun oynadığı bir oyundur diye düşünüyorum. içimde kalan uktelerden birisidir superstar olamamak. kuzenlerimle birlikte oynardık, erkek kardeşime bile oynatmıştım. güzel günlerdi. hesabım hala duruyor sanırım, bir bakayım. (gizlinot: iyi ki denk gelmişim başlığa:))

  13 mayıs 22:16

  45. ilkokulda oynardım, kardeşimle beraber hesap açmıştık ay gördüğüm an duygulandım :D Ülkemi değiştirip saçma bir ülkenin covergirl’ü olmuştum. Superstarlıktan royaltyliğe yükselmiştim. Yaz tatilinde hep babam 3 aylık süperstar paketi alırdı. Penthouselarım, beach villalarım vardı. Ah ne günlerdi. Oynamayı çook sevdiğim bir oyundu, puanımda baya yüksekti. Sonra hesabım kapanıp gitti. Ve büyüdük... 

  13 mayıs 06:17 14 mayıs 00:57