yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (57)
  • medya (0)

  57. aramızda kalsın 21 yaşındayım hala oynuyorum eski tadını vermese de gerçekten güzel tasarlanmış bir oyun, eski hesabımı yüzlerce kez ncg-cg yapmıştım, saçlar tasarlayıp ödüller almıştım ve şimdi belki bize o kadar fazla gelemeyen ama o zamanlar 12-13 yaşlarındaki benim için çok fazla olan birikimim 800 tl gibi bir miktarı bu oyuna yatırmıştım, bu oyunla beraber sanalika ve bombom'da oynuyordum o zamanlar tabii, ama o kadar yatırım yaptığım stardoll hesabım kapanınca inanılmaz üzülmüştüm :(

  2020'de kendime yeniden bir hesap oluşturdum, süslü'den olduğunuzu belirtmek için hi kek göndermeniz yeterli nickim: keshixo

  25 ocak 11:14

  56. ilkokul zamanımda benden 2 yaş büyük arkadaşımdan öğrenmiştim bu oyunu. arkadaşımla birlikte bu oyuna aşırı sarmıştık. ikimizden birisinin evinde buluşurduk. bilgisiyardan stardoll açıp saatlerce oynardık. arkadaşımla partilere girer nedensizce insanlarla kavga ederdik. herkes birbirine "sew olak mı" yazıp dururdu. annemin telefonunu bazen gizlice alıp stardoll'a para yatırırdım. hileyle kıyafet de atabiliyordum hesabıma. superstarlar vardı bu uygulamada aşırı zengin görünümlü tiplerdi. onların evlerine gider evlerine bakardım hep.

  çok eğlendiğim yıllardı açıkçası. dert yoktu, tasa yoktu. tek derdimiz arkadaşımla buluşup stardoll oynamaktı.

  25 ocak 07:29

  55. Miss Stardoll world 'de 4.lüğü kaptığım ergenliğimin güzide oyunu. Starbazaar kısmından kıyafet bulup kendi bazaarimda kar ederek satmak, 3 ayda bir gelen Limited editionları kapabilme heyecanıyla yanıp tutuşmak, Okul/ staj çıkışı eve gelip dışarıda usul usul kar yağarken oyunda ev dekoru yapmak ah ah mazi..

  24 ocak 21:46


  54. ortaokulda tanışmam sonucu ailecek bağımlısı olduğumuz oyun, starshinecici adlı bir hesabım vardı, kullanıcı ismini de rastgele seçmiştim ama çok tatlıydı be. hesabımı bayağı ilerletip partilere akarken biriyle tanıştım ve beni superstar yapma vaadiyle kandırdı, hesabımı çaldı. sonrasında çok ağlamıştım, hesabıma mesajlar atıp durmuştum ama hiç cevap alamamıştım. hesabımın çalındığı gün stardoll'un çalma mantığını anlamış ve azılı bir hesap çalıcısı olmuştum, diğerlerinin aksine genelde şifreyi değiştiremezdim, sadece görevleri yapıp kendime coin yollardım. bilgisayarımızın bozulmasıyla da oyuna elveda dedim. pişman değilim.

  24 ocak 14:08

  53. yıl 2007, nickim jessica_girl (gizlinot: Swh) bu nickle ateist olduğunu söyleyen biriyle tartışıp " allah yoksa bu bulutları kim yarattı?!" diyerek harika bir tespit harika bir iman gücüyle ateistsavar olduğum, 2009 yılında ise superstar olma vaadiyle başka biri tarafından kandırılıp hesabımın ellerimden uçup gitmesiyle (gizlinot: Kızım seni hiç unutmadım)  bu oyuna küsüp veda ettim ben, dönüp ardıma bile bakmadım. hey gidi jessica girl!

  24 ocak 10:31

  52. son bir saattir siber saldırıya uğramakta olan oyun sitesi. Kontrol etmek isteyen duyuru paneline baksın. Saldırgan her on dakikadar bir kendine yeni bir kurban seçiyor, çoğu da yüksek seviyedeki hesaplar. Koskoca stardoll'un bunu önleyememiş olması çok utanç verici. İlk değil bu maalesef.

  8 ağustos 2020 22:28

  51. göze çok basit gelen küçüklüğümde oynadığım online chat oyunu. Kendi hesabımın seviyesi düşüktü. Arkadaşımın hesabından giriyordum. Çok güzel avatarı, kıyafetleri vardı. hey gidi günler hey

  27 nisan 2020 23:56


  50. 19 yaşımda hala bırakamamış olduğum oyun. şu an kullandığım hesabımı 2013'te açmışım. eskiden sd'lerimiz bittikçe yeni hesap açardık, 2013'te bırakmışım demek ki onu yapmayı jdjdkdk

  oyunun geçmişten en büyük farkı artık sd kazanmak daha zor ve ürünler daha pahalı. oyuncular arasındaki sosyal tabakalaşma hadsafhada ve eğer stardesing'da tasarlanmış kontür maskelerini, dudakları, kaşları kullanmıyor ve antidote, le, subcouture, runway, strike a pose gibi oyunun pahalı ve sınırlı ürün gelen markalarından veya tribute diye geçen ve belirli zamanlarda gelen gerçek highend moda markalarının, tasarımcıların ürünlerini giymiyorsanız (gördüğüm kadarıyla en çok chanel, fendi, ysl, louis vuitton revaçta oyuncular arasında) bir hiçsiniz. ve tabi evinizde de millionaire mansion, yatch, penthouse olmalı.

  oyunda arkadaşlık kurabilmek ve eğlenebilmek için oyunun değil ama oyuncuların para yatırma zorunluluğu yaratmış olması biraz üzücü. ben oyuna 15-16 yaşımda geri döndüğümde bunları bilmeden içimde kalan çocukluk hayalimi gerçekleştirmek için para yatırmıştım.(gizlinot: hala da yatırmıyor değilim gerçi) o zamanlar bu bebeklerin (medoll'ların) yüzünü oyunun verdiği imkanlarla değil de oyuncuların yaptığı tasarımlarla yaratma kasırgası yeni başlamıştı. bu ayrımcı oyuncu kitlesi biraz keyif kaçırsa da yeni gelen markaları takip etmek, sınırlı ürünleri bitmeden almaya çalışmak, evini yaratıcı bir şekilde dekore etmek ve aldığın kıyafetleri uygun olarak kombinlemeye çalışmak hala eskisi kadar keyifli bence.

  bir de oyuna xsolla diye yeni bir ödeme yöntemi gelmiş. superstarlık artık sadece 1 aylık ve sanırım sd fiyatları da artmış. şu anlık anlık royalty paketleri var, onun dışında royalty olabilmek için 365 gün boyunca superstar olmuş olman gerek. hemen royalty olamıyorsun. üstelik normalde 70-80 lira civarı olan royalty üyeliği şimdi 200 küsür lira. saçma buldum. eski tarifeler daha cazip ve daha anlaşılırdı. şimdi 1 aylık superstarlığa 200 sd veriyor, mecburen yanına ek sd paketi de alıyorsun.

  30 ocak 2020 17:05

  49. kaç yaşlarındaydım hatırlamıyorum ama en 3 yıl aralıksız oynadım bu oyunu, hatta 4-5 bile olabilir. oyun içinde anlamsız bir şekilde popülerleşmiştim, herkes kulübüme üye olmaya falan çalışıyordu. süperstar olmak için para da vermiştim. hatta bu süperstarlara özel paralarımı harcamaya kıyamadığım için onlar en son duruyordu. en uyuz olduğum kısım kullanıcı adım. bir ara ünlü fake hesapları açılıyordu, onlardan yapmaya çalışmıştım ve onu kullanmışım hep. off aklıma geldi, gidip bir bakayım hesabıma.

  28 aralık 2019 20:18

  48. İtirafım olsun bu da 20 yaşındayım 10 senedir oynuyorum aramızda kalsın lütfen.

  13 kasım 2019 09:08