girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (0)

23. popüler olmayı hakeden bir yazar. ama evet yukarıdaki süslünün de dediği gibi türkiyede popüler olmasının sebebi kitaplarının ince olmasıdır. bu sebepten ötürü de şekilci olmayan okurlar tarafından önyargıyla yaklaşılması da gayet anlaşılabilir, makul bir durumdur.

22 ekim 17:43 22 ekim 17:46

22. biliyorum linç yiyeceğim ama, ülkemizde bu kadar popüler olmasının nedenini kitaplarının incecik olmasına bağlıyorum. malum, okumayı sevmeyen bir milletiz. benim de ince olmasından dolayı bir önyargım var, yazar çok iyi olabilir, ona bi lafım yok. okumadığım için bilmiyorum.

21 ekim 23:22 22 ekim 16:45

21. Nedenini anlayamadığım şekilde bu ara popüler olmuş yazar

4 ekim 13:36


20. Metrobüs yolculuklarimin vazgeçilmez yazari. Çünkü romanlar çok ağır çantamda yeterince dosya varken kaliteli kitap okumak için çantada rahat tasinabilecek ince hikaye kitapları ilaç gibi geldi. Zaten 2 günde bitiyor sadece metroda gidiş gelişte okurken.

Yalan yok ben popüler kültür etkisiyle tanıdım. Ne ara niçin böylesine sonradan sonraya popüler oldu çözemesem de iyi ki olmuş. insanın olaylar karşısındaki ruhsal çözümlemelerini iyi anlatan bir yazar. Tabi çeviri de önemli.

Ben set halinde almıştım kitaplarını "bir kadının yaşamından 24 saat" bir kadının duygu geçişlerini erkek kafasıyla çok yalın ve duygusal anlatıyordu.

"Satranç" ise benim için inanılmaz akıcı bir hikayeydi. Gerçek bir hikaye midir acaba diye bile düşündüm.

4 ekim 00:18

19. İnsanların popüler şeyleri aniden tüketmesinden muzdarip olduğunu düşündüğüm son yazar. 

Kimseye şunu oku bunu okuma diyemem, zweig’ın yazarlığına da laf etmek haddim değil ama edebi eserlerin ticari kaygılarla ‘patlatılması’ beni çok rahatsız ediyor. Umarım insanlar artık gerçekten merak ettikleri için kitaplarını okurlar. 

4 ekim 00:13

18. Goethe’nin “ Dünya hassas kalpler için cehennemdir.” sözünü ne zaman bir yerde görsem, okusam aklıma Zweig gelir. 

3 ekim 23:56

17. çok geç keşfettiğim (bunun nedeni biraz da son dönemlere kadar eserlerini gündeme getiren bir yayınevinin olmaması bence) ama iyi ki keşfettiğim, insanı zaafları ve üstünlükleri ve diğer her şeyi ile pat diye yüzümüze fırlatan yazar.

3 ekim 23:00


16. Küçücük kitaplarına dünyalar sığdıran yazar. Kitaplarında bütün duyguları yaşasanız da genelde bir duyguya odaklanır. Tüm kitaplarını okumak istediğim yazarlardan biri.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu ve Yakıcı Sır okuduklarım içinde favorilerim.

Şu zamana kadar çok arkadaşıma tavsiye ettim ve hediye de ettim. Hepsinden çok memnun olduklarına dair geri dönüşler aldım. Hediye paketinizin içine bir Zweig kitabı ekleyiniz efendim.

3 ekim 18:48 3 ekim 18:52

15. Simdiye kadar nasil kesfedemedigimi anlamadigim, karakterlerin ruh halini anlatim tarzina ve mukemmel betimlemelerine hayran oldugum yazar.

Okudugum kitaplari : Satranc , Lyon’da Dugun, Bilinmeyen bir kadinin mektubu , Gecmise yolculuk. 

Sirada ; Korku, Bir kadinin yasamindan 24 saat var. 

3 ekim 18:06

14. Satranç, yakıcı sır, korku, bir kadının yaşamından 24 saat, bilinmeyen bir kadının mektubu ve amok koşucusu adlı kitaplarını bayılarak okuduğum yazar. Şu dönem gittikçe popülerleşiyor bu durum hem hoşuma gidiyor hem gitmiyor diyebilirim. Bu güzel öykülerin herkesçe okunmasını isterim çünkü betimlemeleri, karakterlerin iç dünyasını anlatışı çok başarılı zweig'in. Öykülerinden öğrenecek bir şeyi olmayan yoktur bana göre. Hoşuma gitmemesinin sebebi ise bazılarının popüler olanı dönüp bakmadan reddetmesi, yermesi. Trajik ölümü öğrendiğimde beni sarsmıştı, sevdiğim yazarların hayatına intiharla son vermiş olması bana tam anlamıyla 'tuhaf' hissettiriyor.

6 temmuz 21:56