yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (276)
  • medya (4)

  276. eğer ekonomisi iyi olan bir ülkede yaşasaydım yüksek ihtimalle çok beğendiğim sınırlı üretim ürünler dışında yapmazdım, fakat şu ekonomide yapmak zorunda hissediyorum. çünkü bir aldığımı tekrar aynı fiyata bulamıyorum. gerçekten iyi indirimler olursa ped konusunda hastalık derecesinde stok yapıyorum evet. ama bu bir ihtiyaç, çokça kullanıyorum. cilt bakım konusunda pek stok yapmıyorum çünkü paketi açmasam bile bozulabilirmiş gibi hissettiriyor bana. makyaj malzemelerinde biraz stok yapıyorum. zaten çoğu toz ürün olduğundan ağzı açıkken bile uzun süre dayanıyorlar sorun etmiyorum. gerçekten denemek istediğim bir ürün varsa, ya da kullandığım ürün azalıyorsa indirimden veya zam gelmeden önce almam gerekiyormuş hissine kapılıyorum. zam da geliyor zaten hemen arkasından. ama asıl sıkıntı bence ülkede şu aralar büyük bir stok sorunu var. eskiden popüler ürünler bu kadar hızlı bitmezdi. şu an bir ürün patladığında beaulis olsun, lykd olsun, the balm olsun drugstore ürünlerinin stoğu aşırı nadir yenileniyor. bazıları hiç gelmiyor. fiyattan ziyade bir daha bulamama durumu çok yaşanıyor.

  19 ocak 22:35

  275. Güzel bir indirim yakalarsam yaparım, özellikle duş jeli, şampuan için geçerli.

  19 ocak 17:30

  274. ürünlerin fiyatlarının ateş pahasına yükselmesinden ötürü alışkanlık haline getirdiğim bir durum. Artık fiyatlar aylık değil, haftalık değişiyor çünkü.

  13 ocak 14:33


  273. Ekonomik koşulların kişileri sürüklediği hastalık. bugün almazsam yarın çok daha pahalı olacak alayım diyorum. Hele artık çok uyguna bir şey bulursam (örn tuvalet kağıdı) aldıkça alıyorum. 2021 kasım'da black friday indiriminde 60 liraya aldığım 32 li tuvalet kağıtları bugün olmuş 190-200 tl. Verilecek bi sürü bunun gibi örnek var. Hatta şöyle söyleyeyim 2021'de aldığım tuvalet kağıdı bugün satılan birebir aynı üründen daha kaliteli. İster istemez insanlar zarar etmemek için bu enflasyon ortamında bozulmayacak şeyleri fazladan alıyor uyguna yakalayınca. Keşke fiyatlar bu kadar artmasa elimizdeki para pul olmasa da fazla fazla almasak. 

  11 ocak 17:09

  272. Ekonomi ile tutulduğum hastalıktır. Hatta burada girdim de vardır gereksizliğiyle ilgili. Kişisel temizlik için düzenli kullandığım şeyleri stoklar oldum. Evde yer kalmadı(gizlinot: Ölen minimalizm) çünkü bir şampuana 2 hafta içinde bir şampuan daha alacak kadar fark ödemek istemiyorum. 

  11 ocak 17:07

  271. gerçekle ilüzyonun, ihtiyaçla dürtünün karıştığı o tehlikeli sular. 

  durumla ilgili kendi açımdan bir sürü mantıklı açıklama bulmaya çalışırım. bir çoğu da gerçekten mantıklıdır. ben oldum olası stokçuydum. Birden çok yerde ikamet ettiğimden ve ikametime market uzak olduğundan dolayı doğduğumdan bu yana bizim evde her şey stokludur. market çok yakınken bu huy oldukça azalıyor. meta ile bağlantım hep güçlüydü. malım da çok kıymetlidir, ödünç verirken aklım gider. şimdi gerçi biraz daha azalttım. kendi kişisel analizimi yapmayacağım elbette ama bu beyin de son 3 yılda bir pandemi bir de ekonomik kriz gördü. kolonya, makarna, maske. lan tuvalet kağıdı bulamadık. geçen yıl sonunda kur krizinin akabinde marketlerde temel ihtiyaç malzemelerinin peşinde koştuk. ayçiçek yağı, buğday şudur budur sürekli savaş psikolojisindeyken de beyin bir alanda güvenlik hissi arıyor.kaldı ki Bu enflasyonun bir kısmı da yüksek talep tarafından geliyor. bu bebe stoklamasın da ne eylesin? dyson bile aralıkta mağazasında stokdışıydı. kime sorsak o almıyor, o minimalist yok bu sadece yaşamcı. iyi de kim alıyor bunları? herkesin bir zaafı var işte. kimi kadına düşkündür kimi kumara, kimi 10 bölüm netflix izler bir oturuşta, kimi alkole sigaraya. 

  11 ocak 16:42

  270. Eğer güzide ülkemizde yaşıyorsanız bu bir hastalık değil gerekliliktir zira muhtemelen o ürünü bir daha o fiyata göremeyeceksiniz. Kozmetik stoğu değil ama zorunlu olarak sürekli kullanılan ürünler için o an maddi durum müsaitse çok mantıklıdır. Diş macunu, ped, tuvalet kağıdı gibi ürünler olabilir.

  Bunun dışında öngörülü anneciğim sıvı yağ ve süt stoğu (ikisi de evde su gibi gidiyor) yapmıştı, aldığı zamanki fiyatlara ve şimdiki fiyatlara bakarak evde kahraman ilan ettik kendisini. Artık bozulmayacak gıda ve mutfak malzemeleri de bu gerekliliğe dahil olmuştur kısacası.

  19 ocak 2021 21:14


  269. Bugün ilk defa bu hastalığa sahip olduğuma şükrettim. Bim'den aldığım siyah nokta bandı 6 tl'den 8 küsürlere çıkmış. Aylar önce kesin buna zam yaparlar ya da kaldırırlar diye düşünüp 5 tane almıştım. Keşke daha fazla alsaymışım. Sürekli kullanılan şeyleri alıp stokluyorum. Bunun için banyo dolabının bir rafını buna ayırdım. Ped, şampuan, diş macunu, diş fırçası, ağda, ağda bezi, yumuşatıcı, kalıp sabun, sıvı sabun.

  19 ocak 2021 17:26

  268. bazı şeyler stoklanır sanki ya. hani bittiğinde büyük soruna yol açacak şeyler. el sabunu, ped, şampuan, bulaşık-çamaşır deterjanı stoklanmalı bence. ama karantina döneminde anladım ben de almışım da almışım sonra dedim kendime bu şampuanlar bitmeden almak yok

  şimdi de hepsini zamlı fiyattan alıcam iyi mi lkdjskjdhsjd

  bu başlık biraz da bizim ekonomiden kaynaklı bence, dövize bagımlı olduğumuzdan biz resmen indirim kovalamaya mecburuz :( e indirimi bulmuşken de 3-5 alıyor insanlar

  19 ocak 2021 11:42 19 ocak 2021 11:43

  267. bir ara nemlendiricimi, yüz yıkama jelimi, toniğimi bile yedekliyordum. artık öyle bir şey yapmıyorum. çok şükür stokçuluk bitti sadece indirimde olduğunu gördüğümde ped ve çikolata alıyorum. regl olduğumda pedsiz kalmak en büyük korkum, o yüzden hep yedeklidir. çikolatayı da tariflerde çok kullanıyorum. o yüzden ikisini de evden eksik etmiyorum. 

  18 ocak 2021 21:01